הפודקאסט של ניסן בכר וחגי פרשטמן: צעד על כל שקל

איך ממלאים את הארנק בכסף באמצעות הליכה? ניסן בכר וחגי פרשטמן מדברים על מיזם "ביטווקינג" שנשמע בדיוני – אבל עשוי לתרום לבריאות העולם והחברה. האזינו לפודקאסט:

 

דמיינו שהיו נותנים לכם שקל על כל צעד שהייתם הולכים. תארו כמה כסף היה מערכת הבריאות יכולה לחסוך עם תושבים בריאים יותר ותארו איך אפשר לנצל טכנולוגיות מתקדמות לטובת קידום אוכלוסייה ממדינות עולם שלישי.

עכשיו תפסיקו לדמיין: ניסן בכר וחגי פרשטמן, המייסדים של אפליקציית ביטווקינג, פיתחו טכנולוגיה חדשה המבוססת על הביטקוין בה המשתמשים מייצרים כסף באמצעות הליכה".

"אנחנו לא משלמים כסף לאף אחד", הם אומרים, "זו פלטפורמה שמאפשרת לאנשים לייצר כסף – או ליתר דיוק, לכרות כסף, ואחר כך אנחנו מאפשרים להם להשתמש בו.בעולם הביטקוין הכרייה מתבצעת על ידי אלגוריתם ומחשוב, ואנחנו מסיטים את תשומת הלב מהמחשוב ומעבירים את זה ליכולת אנושית". הצעדים מתורגמים לכריית מטבעות ומשם לארנק של המשתמש: "לא צריך ספונסר, אנחנו מייצרים כלכלה בפני עצמה", הם אומרים.

האזינו לשיחה המלאה וגלו איך האפליקציה מגנה על ע
צמה מפני רמאים, כמו בשירותי Bcyber, מדוע לעולם לא יאספו ב"ביטווקינג" דאטה על משתמשים,מה הקשר ל-80 אלף מחשבים ביום שנזרקים לפח בעולם המערבי ולמה להקת Massive Attack בחרה להשקיע במיזם.