למה דווקא עכשיו האינטרנט שלכם זקוק לאקסטרה הגנה?

למה דווקא עכשיו האינטרנט שלכם זקוק לאקסטרה הגנה?

הפתרונות שהיו רלוונטיים בעידן בו רק מחשב אחד היה מחובר לרשת, כבר לא מצליחים לפעול ביעילות כנגד האיומים החדשים של היום, אז מה כן אפשר לעשות?


יותר מ-5 דקות


הגולשים של היום מנוסים ומתוחכמים יותר, האינטרנט מהיר יותר והפעולות ברשת מתקדמות יותר. למה דווקא שילוב כזה עלול לאיים על האבטחה של הרשת האלחוטית?
את הכתבה הבאה, אתם כנראה קוראים בין רצף פעולות אחרות שלכם ברשת. השימוש שלנו באינטרנט בכל תחום בחיים – החל ממשלוח כרטיסי מתנה דיגיטליים ועד להזמנת החופשה הבאה, הולך ומתרחב מדי שנה ומדובר במגמה שלא צפויה להאט לרגע. עבור רובנו מדובר כבר מזמן בחלק בסיסי מהיומיום, ואפילו באחד מהעיקריים ביותר ממנו.

הנוכחות החזקה בעולם המקוון מגיעה עם שלל יתרונות, אבל גם עם צורך בהתארגנות מחדש בכל הנוגע להתמודדות עם סיכונים. מטבע הדברים, רבים מאתנו חושבים שכבר שמענו והפנמנו את כל הסיפורים על הצד השלילי של המטבע (או המקלדת). המחשבה שלעולם לא נפגע מתרמיות של האקרים היא נפוצה, אבל למרבה הצער בעולם של היום – רחוקה מלהיות מדויקת. מדוע דווקא עכשיו האינטרנט צריך הגנה, ואיזה פתרון יכול לענות על הצרכים החדשים שלו?


גם אתם רוצים אינטרנט מוגן? הצטרפו עכשיו>> 


קונים יותר, מתחברים יותר

אם ניגש לכל בניין מגורים בישראל ונבחר בדירה אקראית, כנראה שלא נצליח לנחש מהי תכנית הטלוויזיה האהובה על בני המשפחה שנפגוש והיכן הם עובדים. עם זאת, נוכל להמר, וכנראה שנקלע, שאחד מתחביביהם הוא גלישה באינטרנט – בין אם בבית או מהסמארטפון, וכנראה שגם נקלע. נוכל גם להניח שהם ביצעו בשנה האחרונה רכישות אונליין ואולי אפילו קונים באינטרנט בקביעות, ושבבית שלהם יהיו בין 5 ל-10 מכשירים שמחוברים לרשת האלחוטית.

המשפחה האקראית שבחרנו היא חלק ממדגם שמייצג יותר ויותר ישראלים בעולם התקשורת והמסחר המקוון ברשת. במחקר שנערך בשנת 2018 על ידי חברתIpsos עבור Paypal, הגיעה ישראל במקום השלישי בעולם בשיעור המשתמשים באינטרנט לקניות באתרים בינלאומיים, אחרי אירלנד שהגיעה למקום הראשון ואוסטריה שהגיעה למקום השני. 64% מתוך הרוכשים ביצעו רכישות גם באתרים ישראלים וגם באתרים בינלאומיים, ו-16% התמקדו באתרים בינלאומיים בלבד.

אבל אנחנו לא רק קונים יותר בשנים האחרונות, אלא גם מחוברים יותר. למעשה, לא מדובר רק בנו, אלא במכשירים החכמים שלנו. ל-30% מהבתים בישראל יש כיום יותר מ-11 מכשירים שמחוברים לאינטרנט הביתי, כאשר ההנחה היא שבשנים הבאות נגיע ל-25 מכשירים ואפילו למעלה מזה. הכוונה היא למוצרים כמו טלוויזיות, שואבי אבק רובוטיים, בייבי מוניטור, מצלמות ועוד. כל המכשירים הללו מספקים לנו מידע רב, אבל אותו מידע יכול להגיע גם לעיניים פחות ידידותיות.

 


"דלתות הכניסה" החדשות של ההאקרים
הפעילות הרבה ברשת יצרה עבורנו אינספור הזדמנויות, אך במקביל העניקה כלים חדשים גם להאקרים מרחבי העולם. ניסיונות התקיפה המתקדמים של גורמים עוינים לא רק התרחבו אלא גם השתכללו כך שכיום כל אחד עלול להיפגע. לא מדובר בתופעה שולית וזניחה – 1 מכל 5 ישראלים חווה במהלך 2017 פגיעה בפרטיות ברשת, ול-1 מכל 6 גולשים ישראלים נגנבו פרטי אשראי באינטרנט.

גם מי שלא גולש לאתרים מפוקפקים, כבר לא מוגן. בשנים האחרונות בוצעו ניסיונות של גניבת פרטים אישיים תוך התחזות למגוון חברות גדולות ואמינות. כך למשל במהלך 2018 ציינו בבנק ישראל כי האקרים שלחו מיילים לגולשים תוך התחזות ל-Paypal, כדי לנסות לקבל פרטי כרטיסי אשראי. גם מערך הסייבר הלאומי פרסם בשנה האחרונה אזהרה מפני קמפיינים שמתבססים על מתקפת "דיוג" של מידע אישי. במקרים רבים אותם גורמים השתמשו לא רק במיילים, אלא שלחו הודעות SMS או וואטסאפ עם קישורים לאתרים שונים.

אפילו במצבים בהם אנחנו לא מבצעים אף פעולה, המידע האישי שלנו עלול להימצא בסכנה עקב כל המכשירים שמחוברים לרשת הביתית שלנו. האקרים פועלים לעתים באופן שאינו מוכוון מטרה ספציפית, ותוקפים ללא אבחנה בחיפוש אחר "דלת פתוחה". מכשירים כמו טלוויזיה חכמה או מצלמת רשת יכולים לשמש עבור אותם האקרים "דלת" נוספת, ובמקומות בהם היא אינה מאובטחת – גורמים עוינים מצליחים להיכנס דרכה.

 איך נהנים מהגנה (אקסטרה) מקיפה?

הפתרונות שהיו רלוונטיים בעידן בו רק מחשב אחד היה מחובר לרשת, כבר לא מצליחים לפעול ביעילות כנגד האיומים החדשים של היום. כדי להמשיך להיות מוגנים מכל מקום ומכל מכשיר, נחוצה מעטפת הגנה מקיפה שיודעת לזהות את הסכנות, לחסום ולנטרל אותן. במילים אחרות, כזו שתעשה מה שצריך ואפילו אקסטרה.

שירות Bcyber הוא הפתרון של בזק לאתגרים ולאיומים המתקדמים של היום, שיכול לשמור על הרשת האלחוטית שלכם וגם על כל המכשירים שמחוברים אליה.
הוא מגן מפני חדירה לפרטיות, הונאות אשראי, גניבת זהות, התחזות ותקיפות האקרים. תוכלו ליהנות מהגנה מלאה על הסמארטפון או הלפטופ שלכם גם מפני תוכנות ריגול ותוכנות זדוניות, אפילו כשאתם מחוברים בבית קפה מחוץ לבית.
ולבסוף, בגלל שהדאגה של כל הורה בעידן של היום קשורה לפעילות של הילדים שלנו ברשת, Bcyber Extra מאפשר לכם לשלוט בזמן שהילד גולש באינטרנט, מאפשר לחסום אותו כשצריך, ואפילו עוזר להיות בטוחים שהוא לא ייחשף לתכנים לא מתאימים במחשב הביתי שלכם. האפליקציה נוחה של השירות אפילו תעדכן אתכם על כל ניסיון פריצה וכל מכשיר מחובר, בכל רגע. אז למה אתם מחכים?