אודות בזק


בזק, קבוצת התקשורת הגדולה בישראל, הוקמה בשנת 1980. מאז, מספקת סל שירותי תקשורת מתקדמים לכלל הציבור בישראל, לצד שירות איכותי ומקצועי.
חברת בזק היא חברת-האם של קבוצת בזק, המספקת שירותי אינטרנט, טלפוניה ושירותים למגזר העסקי. לאחרונה מובילה את מהפכת רשת הסיבים, לחיבור אינטרנט בקצבים גבוהים ברחבי הארץ.

בנוסף, כוללת הקבוצה 4 חברות-בנות הפועלות כל אחת בתחומה:
  • פלאפון: מפעילת הסלולר הראשונה בישראל וחלוצת הדור ה-5
  • בזק בינלאומי: מעניקה שירותי תקשורת ואינטגרציה מתקדמים לעסקים
  • yes: שידורי טלוויזיה רב-ערוצית על גבי האינטרנט (IP) ובאמצעות לוויין
  • בזק אונליין: מתמחה במתן שירותים למוקדי שירות לקוחות
 
בעלות
קבוצת בזק נסחרת בבורסת תל-אביב. בעלת המניות העיקרית בקבוצה היא חברת ״B קומיוניקיישנס״. יתר מניות הקבוצה מוחזקות בידי הציבור.

מחברים את ישראל לעתיד טוב יותר
בשנת 2021 בזק השיקה את רשת הסיבים האופטיים. מדובר בפרויקט תשתיות התקשורת הגדול בישראל, המתבצע לרוחבה ולאורכה של המדינה ובהשקעה של מיליארדי שקלים, במטרה להציע ללקוחות החברה שירותי אינטרנט אולטרה-מהירים, ממרכז הארץ ועד הפריפריה.
השנים האחרונות מאופיינות בהאצת תהליכים דיגיטליים בכל העולם וגם בישראל. צריכת הוידאו ושימושים רבים אחרים נמצאים בצמיחה ובמקביל, מספר המכשירים המחוברים לרשת בכל בית גדל. שינויים אלו מחזקים את הצורך בתשתיות מתקדמות ובאספקת קצבי גלישה מהירים מתמיד לכל בית.

החטיבה העסקית
חברת בזק היא מובילת השוק העסקי במתן פתרונות תקשורת מתקדמים ובטוחים לחברות וארגונים. החטיבה העסקית של בזק מציעה כיום ללקוחותיה שירותי תקשורת מנוהלים ומגוונים, החל מתשתיות אופטיות ייעודיות לעסקים, אינטרנט מהיר ומאובטח, שירותי מרכזיה חכמים, שירותי אבטחת מידע וסייבר, שרתים וירטואליים, ציוד קצה מנוהל, כלי שיווק והפצה, וכל זאת לצד פתרונות מקיפים ומשלימים לכל צרכי העסק.
 
 
אחריות תאגידית (ESG)
חזון בזק בתחום ה-ESG (אחריות תאגידית) הוא לחבר את ישראל לעתיד טוב יותר. חזון זה התקבל ואושר על ידי דירקטוריון בזק ונשען על שלושה עמודי יסוד: סביבה, חברה וממשל תאגידי. יחד, שלושת התחומים מתווים את פיתוח התחום והצבת היעדים שהחברה לקחה על עצמה.
קבוצת בזק שואפת תמיד להוביל, לא רק בהיבט הטכנולוגי, אלא גם בתחומי קיימות ואיכות הסביבה וכן בהפחתת פליטות הפחמן. יש לנו מחויבות עמוקה לסביבה, לשמירה על כדור הארץ ועל המגוון הביולוגי. אנחנו שואפים לשמש דוגמה בנושא לחברות אחרות.
בנוסף, בזק מובילה גם בתחום הממשל התאגידי, בהעסקה שוויונית ומתן הזדמנות שווה, בהתנדבות בקהילה ובנושאים חברתיים נוספים. הקבוצה מפרסמת אחת לשנה את דוח האחריות התאגידית שלה על פי תקני GRI ו-SASB המובילים. הדוח מתפרסם בשקיפות מלאה לעיון הציבור הרחב ובעלי העניין בחברה. לקריאת הדוח האחרון – לחצו כאן.

בזק למען הקהילה
מדיניות התרומה לקהילה של בזק מושתתת על יתרונות החברה, הבאים לידי ביטוי בשירותי תקשורת מתקדמים וההון האנושי, זאת במטרה  לייצר אימפקט משמעותי עבור החברה הישראלית. 
הרעיון המאחד את פעילות בזק למען הקהילה שם דגש על צמצום הפער הדיגיטלי, באמצעות מתן שירותי תקשורת לעמותות ואוכלוסיות מוחלשות, תמיכה בתכניות המקדמות שוויון דיגיטלי באמצעות הכשרות, מתן מיומנויות וסיוע, ורתימת שותפים נוספים. במקביל, בזק פועלת ליצירת אימפקט חברתי תוך מתן מסגרת ליוזמה, עשייה משמעותית והתנדבות בקהילה.
במסגרת העשייה למען הקהילה, בזק פועלת בשלושה מישורים: תרומה כספית, תרומה שוות ערך כספי (שירותי תקשורת) והתנדבות עובדים.

העסקה הוגנת
העסקת עובדים מגוונת ושוויונית היא אחד העקרונות שעל בסיסם פועלת בזק. החברה מעניקה הזדמנות שווה לכל מועמד ללא הבדלי מגדר, לאום, דת או השתייכות קבוצתית או מגזרית אחרת. אנחנו בבזק מקפידים על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום, על מנת ליצור הליך שוויוני ונטול דופי עבור כל מועמדת ומועמד המבקשים להתקבל לעבודה בחברה. גם בתוך החברה אנו פועלים ליצירת מרחב עבודה שוויוני ובטוח עבור כל עובדינו.
 
 

דרכנו בעסקים- הקוד האתי שלנו