איך האינטרנט של הדברים ישנה את החיים שלנו

איך האינטרנט של הדברים ישנה את החיים שלנו

לנהל את הכל דרך האינטרנט של הדברים


2 דקות

בחרנו לכם מספר סיטואציות יומיומיות שיעזרו להבין איך זה לחיות "חיים חכמים" יותר

 

לערוך קניות בסופר עם עגלה חכמה
לכל ישראלי יש את הדרך שלו לערוך קניות בסופר. פעם הישראלי, היה נהנה מקומבינת הכרטיסייה במכולת השכונתית שם היו רושמים לו בהקפה (למבוגרים מביננו, זוכרים?) היום הישראלי נהנה מפלאי האינטרנט ועורך קניות אונליין, שבסופן מחכה קופסא מחוץ לדלת. מה שבטוח, רוב הישראלים עדיין ממשיכים ללכת לסופר, שוכחים את רשימת הקניות ומאמינים שהחיים זה מה שקורה בזמן שהם ממתינים לתור בקופה. 
אז מה הפתרון החכם? עגלה חכמות שמזהה אתכם, מקבלת מהאפליקציה את רשימה הקניות, מנווטת את העגלה למוצרים ומרגע שהללו נכנסים לעגלה היא יודעת גם להוריד אותם מרשימת הקניות. האפליקציה מחייבת אתכם בעצמה, חוסכת מכם את ההמתנה לקופה, ואפילו מציעה מבצעים בסוף. 

למצוא חניה לרכב בזכות חיישן
לחלקנו יש חניה צמודה בבית, אבל קורה ואנחנו נאלצים לצאת מהצמודה הזאת,  לחפש חניה בעיר אחרת, באזור אחר בעיר או רחמנא ליצלן לגור בערים עמוסות כמו תל אביב, גבעתיים או רמת גן (אנחנו מכירים אנשים שמוותרים על יציאה לבית קפה במוצ"ש רק כי הם לא רוצים להוציא את הרכב מהחניה).
איפה החידוש? מערכת הניהול חכמה של מתחמי החניה ותנועת כלי הרכב בעיר. כל הפלא הזה מנוטר באמצעות חיישנים חכמים, שמכוונים את הרכב לחניה הפנויה, מונעים בזבוז זמן בכביש, פקקים וזיהום אוויר.

הקשר שבין חפצים פיזיים לתוכנה וחיישנים

האינטרנט של הדברים מתייחסת לרשת של חפצים פיזיים, שבהם אלקטרוניקה, תוכנה וחיישנים המאפשרים תקשורת מתקדמת בין החפצים ומחברת בין אנשים, מערכות ויישומים אחרים כדי לאסוף ולשתף מידע.

 

כיום העולם כולו- הבית, מקום העבודה והמרחב הציבורי, הם האינטרנט של הדברים.