אינטרנט איטי – מה לעשות כשהאינטרנט זוחל?

אינטרנט איטי – מה לעשות כשהאינטרנט זוחל?

לעתים קורה שהאינטרנט שלנו אטי. ממש זוחל. זה קורה בגלל תנאים אובייקטיבים אבל גם קצת בגללנו, אז מה ניתן לעשות?


2 דקות

 

האינטרנט הופך את החיים שלנו למהירים ונוחים. הכול נגיש, זמין, קל והאפשרויות אינסופיות. הקלות והנוחות היא לא רק בשימוש בשירותים שונים כדי להוציא תו חניה או לחדש דרכו, אלא גם כדי להגיע לכמויות מידע עצומות, לנהל את העסק וכמומן היכולת להתאוורר עם סרטים, סדרות וגיימינג. לכן אנחנו רוצים שהחיבור שלנו לאינטרנט יהיה חזק ויציב. שלא נצטרך לחכות אפילו שנייה כדי לקבל מהרשת את מה שאנחנו צריכים.

אבל לעתים קורה שהאינטרנט שלנו אטי. ממש זוחל. זה קורה בגלל תנאים אובייקטיבים אבל גם קצת בגללנו. דו"ח בזק לשנת 2018 מצא כי בכל בית בישראל מורידים בממוצע קבצים בנפח של כ-240 גיגה בחודש, עליה של 30% תוך שנה אחת בלבד. חמישית מהבתים בישראל הם חכמים, אנחנו משתמשי יותר ויותר ברשת לקניות, צפייה ומשחקים ויש יותר ויותר מכשירים מחוברים לרשת. העומס הולך וגדל. עוצמת האינטרנט מושפעת גם מקירות פנימיים בבית ובבתים עם קומה עליונה או מרתף האינטרנט לא פעם זוחל אל אותם חדרים רחוקים.

 

 

יש כמה דרכים פשוטות ויעילות כדי ליהנות מאינטרנט מהיר בבית, בין אם יש לכם מכשירים רבים המחוברים לרשת או חדרים רחוקים:


בדיקת חבילת הגלישה
לא מן הנמנע שנוספו לביתכם מכשירים שנתמכים על ידי הרשת או שהשימוש באינטרנט גדל ואינו תואם יותר את נפח הגלישה שלכם. בדיקת מהירות פשוטה בשלב שבו אין עומס על הרשת תגלה לכם אם זאת הבעיה והאינטרנט אטי כי אינו תואם את חבילת הגלישה. אם הנתונים אינם תואמים את חבילת הגלישה שבחרתם ייתכן שהבעיה היא בנתב.

בדיקת הנתב
אם החיבור שלכם אינו אטי באופן קבוע, אלא משתנה ממהירות גבוהה לנמוכה, ייתכן שזאת משום שהנתב שלכם אינו ממוקם נכון בחלל הבית. מקמו את הנתב במקום פתוח במרכז הבית ולא בתוך ארון או בחדר מרוחק, וכך יהיה לו קל יותר לחבר אתכם לרשת והוא לא יתחמם. בדקו גם שהכבלים שלו מחוברים כמו שצריך ואין בעיה במגעים.
אם הנתב ממוקם במקום מרכזי ופתוח וכל החיבורים תקינים, אך האינטרנט עדיין אטי, כבו והדליקו אותו כדי לעשות לו ריסטרט ואם האינטרנט עדיין זוחל אפסו אותו בעזרת הדרכה של נציגי ספקית האינטרנט שסיפקה לכם את הנתב. איפוס שכזה יכול לאפשר לו לעבוד בתדר חדש שמתנגש עם פחות תדרים בסביבה.

וודאו שיש לכם נתב מספיק חזק
חיבור של מספר מכשירים חכמים במקביל לרשת האינטרנט משפיע על מהירות הגלישה ויכול להאט אותה. נכון שאפשר להפחית את מספר המכשירים החכמים שמחוברים לרשת במקביל וזה ישפר את מהירות הגלישה, אבל עדיף במקום זאת להיות מחוברים באמצעות נתב חזק ומתקדם שישאיר אתכם על מהירות הגלישה האופטימלית האפשרית ויאפשר לגלוש ממספר מכשירים במקביל. הנתב Be, לדוגמה הוא גם "שומר הראש" של הבית עם אבטחת סייבר מקיפה המונעת חדירה לפרטיות ואף מעדכנת אותנו על כך וגם תומך בגלישה של מעל 30 מכשירים המחוברים לאינטרנט בו זמנית.

 

שימוש בשירות Be Spot
הטכנולוגיה מצאה פתרון לאינטרנט האטי שנובע מטווח הקליטה בבית או משימוש בכמה מכשירים במקביל. כל מה שצריך הוא מגבר WiFi דוגמת Be Spot, שמבטיח אינטרנט חזק ויציב בחדר ובכל חלקי הבית שאין בהם קליטה כגון מרתף או קומה שנייה.
ה-Be Spot מפיץ שתי רשתות אלחוטיות בטכנולוגיית G.HN החדשנית בו זמנית, בתדרים נפרדים שמתאימים למגוון רחב של יישומים: רשת אחת בתדר 2.4GHz לגלישה רגילה באינטרנט ורשת שנייה בתדר 5GHz בתקן AC לגלישה, שמותאמת למשחקים ולצפייה בתכנים באיכות אולטרה HD K4. כך תוכלו להשתמש במקביל במספר מכשירים ללא עומס על רשת אלחוטית אחת.
Be spot מבטיח גלישת WiFi מיטבית וחיבור קווי בכל חלקי הבית, אין צורך להתקין תשתית חדשה משום שהמוצר עובד על שקעי הבזק הקיימים בבית והתקנתו פשוטה ומהירה. זהו הפתרון המתקדם והייחודי לבזק לגלישה איכותית מכל מקום בבית, גם באזורים שאין בהם קליטת WiFi כגון ממ"ד, מרתף ועליית גג.