שיחת ועידה

שיחת ועידה

פגישות, קורסים והדרכות בלי לצאת מהבית: כל הפתרונות של שיחות ועידה וירטואליות לעסקים


2 דקות


הצורך הגובר בתקשורת איכותית מרחוק, הפך את שיחות הוועידה לאחד מהכלים המועדפים על ארגונים וחברות. הכירו את השירותים שיעזרו גם לכם להתייעץ, לשוחח ולעבוד מכל מקום
עסקים רבים מתבססים על תקשורת עם כמות משתתפים גדולה, כבסיס להתנעת תהליכים והעברת מידע עדכני. אלא שאם בעבר התוצאה הושגה בעיקר באמצעות ישיבות, המפגשים של היום הוחלפו בשיחות ועידה וירטואליות. שיחות ועידה מאפשרות לייעל תהליכים, ולאפשר לגורמים הרלוונטיים להיות מעורבים בכל שלב, אפילו אם הם נמצאים בחו"ל. מדובר ביתרונות שהפכו למשמעותיים במיוחד בתקופה האחרונה, נוכח משבר הקורונה שאילץ עסקים רבים לעבור לעבודה מרחוק.
 
במצב בו חלק משמעותי מהעובדים מתנהל מהבית, הוחלפו שיחות המסדרון והמפגשים בחדרי הישיבות בגישה מרחוק באמצעות טכנולוגיות חדשות. על ידי שימוש בשיחות הוועידה הווירטואליות, העובדים יכולים להמשיך לקחת חלק בפגישות, לקיים התייעצויות, להכיר לקוחות, לעבוד על מצגות וכדומה. 

 

המפגשים של היום הוחלפו בשיחות ועידה וירטואליות

 

אילו פתרונות ועידה וירטואליים קיימים כיום?

ההתפתחויות האחרונות הפכו את שיחות הוועידה לתחליף המוביל למפגשים כמעט בכל בית. השימוש בהן התרחב בקרב חברות וארגונים, אבל גם אצל משפחות, תלמידים וחברים שרוצים לשמור על קשר. לכל קבוצה צרכים ייחודיים משלה, ובהתאם לכך גם פתרונות ועידה מועדפים. כדי להפיק את המרב מכל שיחה, אספנו עבורכם את המידע המקיף אודות שיחות הוועידה הווירטואליות המובילות. 

 

 

1. Skype

הפתרון הוותיק לשיחת ועידה, שמאפשר לבצע שיחות מקוונות ללא עלות עם קבוצה של עד 50 משתתפים. תוכלו להשתמש בסקייפ מכל מקום ומכל מכשיר, ולקיים שיחות אודיו או וידאו על ידי התקנת האפליקציה. ניתן לצרף לשיחה גם מי שאין לו חשבון סקייפ, על ידי חיבור הטלפון הנייד או הטלפון הקווי שלו דרך מסך אנשי הקשר בתוכנה.
 
יתרונות: רוב המשתמשים כבר מכירים את הפלטפורמה, כך שהיא מתאימה גם לגולשים מבוגרים. ניתן להקליט את השיחה, לשתף קבצים, לשתף את המסך ולטשטש את הרקע.
עלות: פתרון חינמי אך מוגבל בכמות המשתתפים. תוכניות Skype Business, המיועדות לעסקים וכוללות פיצ'רים נוספים, מוצעות לשימוש בעלות שמשתנה בהתאם למסלול.

 

2. Zoom

אם הוזמנתם לאחרונה לשיחה משפחתית בזום, אתם לא לבד. התוכנה שנוסדה ב-2011 עבור שיחות עסקיות, מעניקה פתרון וידאו פשוט ונוח שהפך אותה לבחירה המועדפת על משתמשים פרטיים. אלה שרוצים לשמור על שגרת המפגשים עם החברים או בני המשפחה, בייחוד בתקופה המורכבת של בידוד ואי ודאות. היא מתאימה לשימוש מהמחשב הביתי, הלפטופ, הטאבלט או הסמארטפון.
 
יתרונות: חוויית שימוש פשוטה, שמאפשרת גם להשתעשע על ידי החלפת הרקע, להוסיף פילטרים וכדומה. בנוסף, ניתן לשתף בה את המסך שלכם, לשלוח קבצים, להקליט פגישות ועוד. עם זאת, בתקופה האחרונה החברה זכתה לשורת ביקורות חריפות הנוגעות לבעיות פרטיות ואבטחת מידע. זאת, לאחר שנחשף שהשיחות בה אינן מוצפנות מקצה אל קצה ולכן החברה יכולה לקבל גישה אל התוכן שלה, ושמדיניות הפרטיות שלה אפשרה לחברה לאסוף מידע אודות המשתמשים, כולל תמלולי השיחות והווידאו. לאלה יש להוסיף את התופעה שכבר זכתה לשם Zoombombing, במהלכה משתמשים שיש בידיהם קישור לשיחה קיימת יכולים להתפרץ אליה ללא שום מכשול, ולשוב פעם נוספת גם אם הוצאו ממנה.
 
עלות: הגרסה החינמית מאפשרת לשוחח עם משתתף אחד או לקיים מפגש של 40 דקות עם עד 100 אנשים. הגרסה בתשלום מאפשרת לארח כמות משתתפים גדולה יותר.

3. Cisco Webex

פתרון מתקדם של חברת הטכנולוגיה סיסקו, שמיועד להעניק פלטפורמה דיגיטלית לפגישות וירטואליות מאובטחות וחדרי למידה ברחוק, מכל מכשיר ובהשתתפות של עד אלף איש. מדובר בפתרון המוביל לעסקים שמעוניינים לקיים פגישות מכל מקום, לנהל תהליכי למידה ביעילות ולהעביר הדרכות מרחוק לצוותים וללקוחות. ניתן לשתף בו תכנים, להציג מצגות ולוח וירטואלי, להקליט שיעורים ולחלק משימות, ללא צורך בהתקנת רישיון ותוך הגנה מקסימלית על המידע.
 
מכיוון ששיחות ועידה הן רק חלק ממעטפת השירותים הנחוצה לעסקים, בייחוד בתקופות שמחייבות עבודה מהבית, בבזק מאפשרים לעסקים ליהנות משיחות הוועידה של Cisco Webex לצד פתרונות גישה נוספים לעבודה מרחוק – גישה מוצפנת ליישומי העסק ושלוחה מרוחקת שמאפשרת קבלה והוצאת שיחות עם זיהוי שלוחת העסק.
 
יתרונות: שימוש ב-Webex כחלק מסל הפתרונות של בזק לעסקים, מעניק גישה למרחב מקוון לקיום פגישות לקבוצות גדולות, תוך שמירה על אבטחת המידע בסטנדרט המתקדם ביותר באמצעות איסור גישה לקבצים למשתמשים לא מורשים, סיכול פרצות אבטחה ועוד.
עלות: על רקע המצב הנוכחי, מציעה בזק את שירות חדרי הוועידה הווירטואליים המאובטחים לעסקים ללא תשלום לשלושה חודשים.

 

 

4. Hangouts Meet

שירות שיחות וידאו קבוצתיות מבית גוגל, שמאפשר לנהל שיחות וידאו קבוצתיות מהנייד או מהמחשב. השירות העסקי מתאים לקבוצות עובדים בגדלים שונים, בהתאם למסלול התשלום הנבחר, ומתממשק בנוחות עם היומן של גוגל. מארגן הפגישה יכול לקבוע את המועד המועדף ולשתף אותו עם יתר המשתתפים באמצעות קישור על ידי נעיצת האירוע ביומן של גוגל.
 
יתרונות: פתרון נוח, שימושי ויעיל, שמתאים במיוחד למי שמתבססים על היומן של גוגל בעבודה היומיומית. מתאים לשימוש עם אפליקציית Meet, שנתמכת על ידי iOS ואנדרואיד.
עלות: השירות העסקי מאפשר תקופת ניסיון, שלאחריה מסלולי מחיר שונים בהתאם לצורך.