הפודקאסט של אבי רבינוביץ': מיליארד סינים לא טועים

אבי רבינוביץ', מנכ"ל חברת הסטארט אפ החיפאית ג'מסנס מספר על איך ולמה הסינים מאמצים בחום מערכות חכמות לבתי הספר ומוסדות החינוך שלהם ואיך טכנולוגיה חכמה תשפיע על הדרך בה אנחנו יושבים על הכסא במשרד. האזינו לפודקאסט​:

"לשוק של בתי ספר חכמים יש סיבה מאד מיוחדת בשוק הסיני", מספר אבי רבינוביץ', מנכ"ל חברת הסטארט אפ ג'מסנס, על התחום בו עוסקת החברה כיום. "למשפחה מותר ילד אחד, בהתחלה זה נעשה כדי להקטין את הגידול אבל עכשיו זה פוגע בהם, כי תוחלת החיים עולה ואז הילד צריך לממן את ההורים שלו. כל מערכת החנוך מאד תחרותית, ההכנסות והמעמד שלך ייקבעו בהתאם למה שלמדת. ההורים משקיעים הון של כסף בילדים ברמת האח הגדול, רוצים לדעת מה למה ואיפה היה. אסור להכניס טלפונים ניידים לבתי הספר ואנחנו מנסים להכניס אמצעים טכנולוגיים אחרים בשביל לסייע להורים ולתלמידים לייצר אווירת לימודים ומעקב טוב יותר אחרי התלמידים.

"בעולם ה-IOT יש שלושה אלמנטים מרכזיים", אומר רבינוביץ', "חייב להיות משהו פיזי –סנסורים מסוגים שונים, חייבת להיות תקשורת שתשדר את הנתונים ולבסוף - אנליטיקה – מה עושים עם המידע. כשפנינו לשוק העסקי, רצינו לייצר כסא חכם. כסא חכם זה שם נחמד, אבל מה זה אומר?".

רוצים לשמוע עוד על הכסא החכם, בית חכם, השוק הסיני וציונות בסטארטאפים? האזינו לשיחה המלאה.