הפודקאסט של גיל רוזן: "חיים חכמים הם לא מדע בדיוני"

גיל רוזן, סמנכ"ל השיווק והחדשנות של בזק, מסביר איך החיים שלנו ישתנו בעקבות האינטרנט של הדברים, מה הטעות הגדולה של עולם הקמעונאות ומתי יגיע היום שבו לא נצטרך לבזבז זמן על חיפוש חניה. האזינו לפודקאסט:

 
"האנושות מבזבזת משהו כמו 400 מיליארד שעות בשנה ברכב", אומר סמנכ"ל השיווק והחדשנות של בזק, גיל רוזן, את השיחה עם חן ינוביץ' בנתון בלתי נתפס. "30% מהתנועה בערים סביב חיפושי חניה. השלב הראשון שאנחנו עובדים עליו היום כדי לפתור את זה הוא חניה חכמה, זה לא יקרה מיד אבל הערים יהפכן יותר מכוונות לתושבים. השלב השני הוא הרכבים האוטונומיים שנוסעים ללא נהג, הרכב ימשיך ויחנה – זה כבר יהיה עידן אחר".

"חיים חכמים הם לא מדע בדיוני. זה משהו שיכול וכבר קורה גם היום. האינטרנט שאנחנו מכירים היום הוא אינטרנט של החיים, אבל הוא לא חלק מהחיים הפיזיים שלנו. באינטרנט של הדברים לוקח ומחבר כל מיני אלמנטיים פיזיים לאינטרנט ומעביר איפורמציה רלוונטית לאנשים. לרוב, הדברים שמתחילים איתם הם הדברים שיש בהם בעיה אמיתית. בבית קודם כל נרצה לדעת הדלת פתוחה או סגורה, הדוד דולק או לא. אחר כך הלייף סטייל, תאורה ותריסים וחלונות, אני בדרך הביתה ורוצה שהמזגן יידלק. לאט לאט הבית שלנו יתחיל לתפקד ולהתנהל כמו שאנחנו אוהבים.
 
"כשאתה חווה את זה אתה מבין לכמה תחומים הדבר הזה יכול להיות רלוונטי. זה יכול להיות בתעשייה, זה יכול להיות לרפואה, זה יכול להיות חינוך. אנחנו בעידן פרהיסטורי של האינטרנט, אנחנו הולכים למקום אחר. החיים יהיו אחרים".