בזק יוצאת בניסוי טכנולוגי, "Fiber NGN", המאפשר גלישה במהירות של 1 גיגה

תאריך פרסום: 14/12/2011

• בזק תעמיק את פריסת הסיבים ותקרב אותם לבתי הלקוחות • הניסוי יתקיים בפתח תקווה ויכלול מאות לקוחות • במהלך 2012 תשיק בזק קצבי NGN חדשים שיגיעו עד 200 מגה • אבי גבאי, מנכ"ל בזק: "הניסוי יאפשר לנו להיות ערוכים לצרכים העתידיים, ולספק מאות מגה לכל לקוח"

 

בזק מכריזה היום על השלב הבא של רשת ה-NGN, במטרה לספק ללקוחות מהירות גלישה גבוהה יותר, וכן שירותים חדשים על גבי הרשת. מדובר בפעילות רב שנתית להמשך פיתוח הרשת, שתכלול פריסת סיבים ברחבי הארץ, בשילוב עם טכנולוגיות חדשות אחרות.

בשלב הראשון של התוכנית יוצאת בזק בניסוי טכנולוגי, "Fiber NGN", ומטרתו לבחון את הדרך האופטימלית לפיתוח הרשת לדור הבא. מדובר בטכנולוגיה המביאה את הסיב האופטי עד לבית הלקוח (FTTH/B), ועל ידי כך מאפשרת לבזק לספק ללקוחותיה מהירויות גלישה אולטרה גבוהות המגיעות עד 1 גיגה לשנייה. הניסוי יתקיים בעיר פתח תקווה.

במסגרת הניסוי, שימשך כשלושה חודשים, תחבר בזק מאות מלקוחות החברה לטכנולוגיה החדשה, באמצעות סיב אופטי שיגיע עד לבניין או לדירה. הלקוחות שייקחו חלק בניסוי מחוברים לרשת ה-NGN  ובעלי פרופיל של צרכני תוכן הגולשים כבר היום במהירות גלישה של 10 מגה ומעלה.

בזק נמצאת בשלב האחרון של סיום פריסת רשת ה-NGN, כאשר בשנת 2012 תסתיים הפריסה ברחבי הארץ. בזק לא עוצרת עם פריסת הרשת ובמקביל לשלבי סיום הפריסה מתחילה בזק בפעילות רב שנתית חדשה. משמעות הפעילות עבור הלקוחות, היא שניתן יהיה לספק מהירויות גלישה הרבה יותר גבוהות מהנהוגות היום בשוק הישראלי. במסגרת הפעילות, בזק תוסיף מאות ארונות תקשורת ברחבי הארץ, דבר שיאפשר אף הוא לספק מהירויות גבוהות יותר, שכן ככל שארון התקשורת (MSAG) קרוב לבית הלקוח, כך עולה היכולת של בזק לספק לו מהירות גלישה גבוהה יותר. המשך ההשקעה ברשת ה-NGN  מאפשר לבזק להרחיב את טווח מהירויות הגלישה, באמצעות הוספת סיבים אופטיים וטכנולוגיות חדשניות (BONDING VECTORING, PHANTOM), שיהוו את השלב הבא בהתפתחות הרשת. השקעות החברה הינן מהגבוהות במדינת ישראל ועומדות בשנים האחרונות על יותר ממיליארד שקל בשנה.

אבי גבאי, מנכ"ל בזק, "היום, רגע לפני השלמת פרוייקט ה-NGN, אנו מתחילים בניסוי של השלב הבא, שייאפשר לנו להיות ערוכים לצרכים העתידיים, ולספק מאות מגה לכל לקוח".  
בתוך כך, מכריזה היום בזק על השקה מסחרית קרובה של מהירויות גלישה חדשות על גבי רשת ה-NGN. כאשר  במהלך שנת 2012 תשיק בזק מהירות גלישה חדשה שתגיע עד 200 מגה.


בנוסף, בזק ממשיכה לפתח שירותים ומוצרים חדשים ומתקדמים על גבי הרשת, המאפשרים ללקוחות למצות את יכולתה. בזק יוצאת בשיתוף פעולה אסטרטגי עם חברות D-link וענקית השבבים BROADCOM, ומשיקה במשותף את הדור הבא של הנתב האלחוטי, ה- DUAL BAND. מדובר בנתב חדשני, המאפשר העברת תכנים באיכות HD באופן אלחוטי. הנתב תומך בקצבי גלישה גבוהים ברשת ה-NGN  ומשדר בשתי רשתות אלחוטיות בו זמנית בתקן N. הנתב מגיע עם שבב חדש של ברודקום, המאפשר תמיכה בקצבים אולטרה מהירים.
בתוך הבית בזק משיקה מספר שירותים חדשים על גבי רשת ה-NGN ללקוחות הפרטיים והעסקיים של החברה. בין השירותים החדשים, גלישה בטוחה, באמצעות ניטור וסינון אתרים, PC ON TV, מתאמי HD ועוד. ללקוחות העסקיים מציעה בזק רשת נתונים נוספת MPLS)) המספקת פתרון הכולל גיבוי לרשתות הקיימות, מצלמות המאפשרות צפייה מרוחקת עם אפשרות הקלטה וגיבוי בענן של בזק, שירותי משרד מנוהל ועוד (הרחבה על מגוון השירותים בנספח המצ"ב).
כמו כן, בזק ממשיכה להציג שיפורים וחידושים על גבי שירותים קיימים כמו, מוסיקה בהמתנה לעסקים, המאפשרת בחירת מנגינות בשילוב טקסט המותאם לבית העסק, Bizphone (Bphone על שלוחת IP Centrex), מוקד טלפוני, המבוסס על תוכנה המעניקה לעסק דוחות בזמן אמת, ניהול תורים, ניתוב שיחה ועוד.