סטנדרט מהירות חדש מבזק: שדרוג ל- 20 מגה ללא תוספת מחיר

תאריך פרסום: 15/02/2012

 
בזק מכריזה על סטנדרט מהירות חדש: מציעה שדרוג ל- 20 מגה ללא תוספת מחיר
 
בזק מודיעה היום על מהלך חדש, במטרה לעודד לקוחות להצטרף לגלישה מהירה במיוחד, על גבי רשת ה-NGN. במהלך הנוכחי מאפשרת בזק ללקוחותיה לשדרג את מהירות הגלישה ל- 20 מגה לשנייה (בטכנולוגיה המתקדמת - VDSL), ללא כל תוספת תשלום ולמשך שנה. למשל, לקוח שגלש עד היום במהירות 5 מגה, וירצה לשדרג ל- 20 מגה, ימשיך לשלם עבור 5 מגה, בעוד שהוא גולש במהירות 20 מגה. המבצע בתוקף עד ה- 5/3/2012 ואינו כרוך בהתחייבות. 

רן גוראון, משנה למנכ"ל בזק, "לאחר שהשוק השתנה וכחצי מיליון צרכנים כבר גולשים היום במהירות של 10 מגה ומעלה, הגיע הזמן לעבור למהלך הבא ולקדם מהירויות גלישה גבוהות במיוחד. אני מאמין שהמהלך החדש יכניס גם את המהירויות היותר גבוהות אל תוך מעגל השדרוגים ההמוניים". בתוך כך, קורא גוראון לכל ספקיות האינטרנט, "ללכת בעקבות בזק, ולהוזיל גם כן את מחירי הגלישה לקצבי הגלישה האולטרה מהירים".

עד היום מהירות הגלישה הפופולרית בבזק עמדה על 10 מגה, כאשר רק בשנה האחרונה קצב ההצטרפות למהירות זו עמד על כ- 30 אלף לקוחות בחודש. מדובר בקצב המצטרפים הגבוה ביותר בקרב הלקוחות החברה (משדרגים וחדשים).
מסקרים פנימיים שביצעה בזק עולה כי ללקוחות מספר רב של מכשירים המחוברים לרשת בו זמנית, כמו טאבלטים וסמארטפונים (לפחות שלושה מכשירים בבית). ללא ספק ניתן לראות מגמה של עלייה בדרישה לרוחב פס גבוה ובשימוש ברשתות אלחוטיות שמשרתות מספר רב של מכשירי קצה בו זמנית. בזק מזהה את הצורך ומציעה תמחור אטרקטיבי לרוחב הפס המוגבר, שיאפשר ללקוחות החברה להנות משירותי אינטרנט מתקדמים, כמו האפשרות לצפות בווידאו, שמיעה וצריכה של שירים ועוד. 
מאז השקת רשת ה-NGN, בזק ביצעה מספר רב של מהלכים, שמטרתם לעודד לקוחות לשדרג את מהירות הגלישה במחירים אטרקטיביים במיוחד. כזכור, עם השקת הרשת הכריזה בזק כי מחיר מהירויות הגלישה החדשות 10 ו-15 מגה יהיה זהה למחיר מהירויות 5 ו-8 מגה. כמו כן, בהמשך ביצעה החברה בשנתיים האחרונות כארבעה מהלכי חיתוכי מחיר משמעותיים למהירויות גבוהות יותר, עד ל- 100 מגה.

מנתוני החברה עולה כי כבר היום כחצי מיליון לקוחות גולשים בפועל במהירויות גלישה הגבוהות מ- 10 מגה, זאת כשלוש שנים בלבד מאז החלה בזק את פריסת הרשת החדשה. המשמעות היא כי כ-42% מלקוחות החברה כבר גולשים היום במהירות העומדת על 10 מגה ומעלה. עוד נמסר מבזק כי מעל 530 אלף לקוחות, כמחצית מלקוחות האינטרנט של החברה, שדרגו את מהירות הגלישה שלהם ב- 2011 בלבד. קצב החבילה הממוצעת בבזק עומד היום על כ- 7 מגה ביט לשנייה, זאת לעומת 2.7 מגה ביט לשנייה, בתחילת פריסת הרשת. הצפי הוא שעד סוף השנה קצב החבילה הממוצע יגיע ל-10 מגה.

בתוך כך, יוצאת בזק בקמפיין בכיכובו של גידי גוב, תחת הכותרת, "ישראל עוברת לסטנדרט מהירות חדש – 20 מגה". הקמפיין, באמצעות משרד הפרסום אדלר חומסקי, יכלול טלוויזיה, אינטרנט, ופעילות קד"מ, ויימשך כשבועיים.