מבית חכם ועד עיר חכמה
כך נראה יום בחיי החיים החכמים בישראל

 

להדליק את הקומקום החשמלי מהמיטה, לאסוף את הקפה המיוחד שלכם בדרך לעבודה, לערוך קניות בסופר עם עגלה שכבר מעודכנת ברשימת הקניות ולמצוא חניה מבלי לשוטט ברחוב לנצח. יום בחיי החיים החכמים שלנו הוא יום די רגיל, בערך.

7:15 עדיין במיטה (הגיע הזמן לקום, אבל לא באמת)

רגע לפני שאתם יוצאים מהמיטה אתם חייבים להציץ בסמארטפון, לבדוק עדכוני חדשות ולרוץ על הפיד של הפייסבוק. כלומר זה אם אתם רווקים. אם אתם נשואים פלוס ילדים בטח בכלל לא ישנתם בלילה. בכל מקרה בחיים החכמים לא צריך לקום כל ​ כך מהר מהמיטה. לרווקים שבינינו, תוכלו לתפעל את הבית באמצעות האפליקציה מרחוק, להדליק את הדוד למים חמים, להדליק את הקומקום למים חמים ולהדליק את המזגן בסלון, ככה שיהיה לכם נעים. להורים שבינינו, תוכלו להסתכל אם הילדים קמו כבר מהמיטה.
 


 

8:28 יורדים לזרוק את הזבל (כי מישהו צריך לעשות את העבודה המלוכלכת)

פח האשפה הוא כמו קופסה של שוקולד, אי אפשר לדעת מה מחכה בפנים. זה או שהפח מלא עד אפס מקום או שאחרי הפינוי שלו הרחיקו אותו לתחילת הרחוב. מה שבטוח מאז שהעיר שלכם אימצה את הקונספט של עיר חכמה היא יודעת לנטר גם את נושא התברואה, לרוקן את הפחים מתי שצריך, ככה של תמצאו את עצמכם מגיעים עם השקית זבל לעבודה או מתגנבים לבניין השכן. 
 

8:34 בדרך (לעוד יום) לעבודה

מי מאיתנו שהיו צריכים לעצור בדרך ולהניח את הילד בגן (אנחנו לא בעד לזרוק, אבל שהגננת תתמודד עם העובדה שהוא קם היום על צד שמאל) ומי מאיתנושלא, מה שבטוח על הקפה של הבוקר אף אחד לא מוותר. הקפה של הבוקר זה שמגיע רותח, חזק, עם מעט קצף, חלב סויה, בכוס חד פעמית (ומצב שעם כמה  גידופים מצד הבריסטה).  לפני שבועיים הקפה הזה עבר שדרוג. כלומר הקפה אותו קפה, אבל מאז שבית הקפה הפך להיות חכם יותר (באמצעות חיישנים שמחוברים לאפליקציה ומזהים כל לקוח באופן אישי) אתם לא צריכים יותר למנות את כל רשימת הדגשים לקפה וכל בוקר גם מציעים לכם את המאפה המיוחד של היום. מה רע?

הצטרפו לבית החכם רק ב-29.90 ₪ לחודש וקבלו שלושה חודשי ביטוח דירה מתנה > 
 

8:48 בדרך לכביש המהיר

ההמתנה בפקק, שלא כמו הייאוש, הפכה להיות נוחה יותר ומהירה יותר. הסיבה? החיישנים החכמים שחוברו לרמזורים. החיישנים מזהים את התנהגות של הרכבים בכבישים ובהתאם מייצרים תרחישים למערכת הרמזורים לטובת קיצור או הארכת זמן הרמזור. התוצאה? התנועה זורמת בכניסה ויציאה  וכמות פקקי התנועה במגמת ירידה
 

10:53 בפגישת עבודה במשרד 

מכירים את זה שמזמינים אתכם לפגישה הכי מיותרת? לפחות תוכלו לנצל את הזמן הזה כדי להתחבר לאפליקציה של בית חכם ולצפות במעלליו של החתול שפיץ בבית 
 
 

13:05 לאנץ' טיים 

מה כבר אפשר לכתוב על חמ-גשית עם קציצות שמתחממת בתנור? שאלה טובה. לא הרבה, אבל בחיים החכמים, המשרד שלכם משופע בגלאים וחיישנים של טמפרטורה, כך שאם חלילה שכחתם את הקופסא בתנור יהיה מי שיתריע.  

 

15:20 מתעניינים במצבם של ההורים 

זה הזמן לשיחה שגרתית עם ההורים על ענייני דיומא ועל הביקור במועדון הבוקר. אם הם לא מסכימים עדיין להכניס מטפלת סיעודית, לפחות על מערכת בית חכם הם התפשרו. אתם מציצים במצלמה החכמה שמאפשרת לכם גם לשוחח איתם באופן דו כיווני ולהזכיר להם לסגור את הגז. 
 

17:30 מעמידים פנים שעובדים (אבל בפועל כבר חצי שעה אתם גולשים באינטרנט)

הנה עוד הזדמנות טובה להיכנס לאפליקציה של בית חכם, לראות מה קורה עם הבית. האם הילדים עושים שיעורים? מי נכנס עכשיו בדלת? 
 
 

18:55 עוצרים לקניות בסופר (העונש של מי שפספס את זמני משלוח האונליין) 

בסופר השכונתי שלכם יש כבר עגלות חכמות, חצי נחמה.  כמה חכמות? העגלה מזהה אתכם, מקבלת מהאפליקציה את רשימת הקניות, מנווטת בסופר למוצרים, מזהה אותם, מורידה מרשימת הקניות ומחייבת אתכם בסוף. אה, ויש דברים שלא משתנים, היא גם מציעה מבצעים בסוף הקנייה והנה יצאתם מהסניף מבלי לעבור בקופה.
 
 
 
 
 

19:12 מתפללים לאל החניה שהפעם זה יהיה קצר  

החיים זה מה שקורה בזמן שאתם מכלים את זמנכם בחיפוש אחר חניה. אבל לא עוד! בעיר החכמה מנהלים גם את מתחמי החניה ותנועת כלי הרכב בעיר. כך אתם משוטטים פחות  ועל הדרך גם מזהמים פחות 
 

21:00 מתיישבים לראות פרק בסדרה  

שכחתם את האורות בחדר דלוקים? באמצעות האפליקציה של התאורה החכמה תוכלו לכבות אותם מבלי לזוז מהספה. לילה טוב 


בואו ללמוד על מוצרי הבית החכם של בזק, שיעניקו לכם שליטה ובטיחות ביתית במחיר משתלם >