בזק נערכת לאולימפיאדה - שידרגה את ליבת הרשת ל-100 ג'יגה לשידורי אונליין

תאריך פרסום: 25/07/2012

נערכים לאולימפיאדה בלונדון: בזק שידרגה את ליבת הרשת ל-100 ג'יגה המאפשרים שידורי אונליין בצורה חלקה

  • לקראת פתיחת משחקי האולימפיאדה ב-27 ביולי, בזק מציגה היערכות חסרת תקדים לעומסים הצפויים, כך שתוכל לעמוד אף בגידול של 200%  בניצול הגלישה ברשת
  • עלות ההשקעה הכוללת נאמדת ב-5 מיליון שקל
לקראת פתיחת המשחקים האולימפיים ב-27 ביולי, מכריזה בזק על היערכות ייעודית שתאפשר צפייה און ליין בשידורי משחקי האולימפיאדה, באמצעות שדרוג מהותי של ליבת הרשת. תקופת האולימפיאדה 2012 מתרחשת הפעם בתקופת החופש הגדול, תקופה הידועה בעומסי גלישה דווקא בשעות יום (בניגוד לשאר חודשי השנה בהם דווקא שעות המאוחרות מוגדרות כשעות שיא מבחינת ניצול גלישה).

לאור הגידול המתמיד של 10-20% בשיעור הגלישה בתקופת החופש הגדול, לצד הצפי בעומסים של פופולריות הצפייה במשחקי האולימפיאדה, החליטה בזק להיערך לעומסים ברשת האינטרנט כך שתעמוד אף בגידול של 200%
.
בזק שדרגה את הקיבולת בשיעור הגלישה פי 10 באזורים רבים בארץ, הידועים כאזורי העומס העיקריים, על מנת לאפשר למירב הלקוחות לגלוש בו זמנית ללא תקלות והפרעות וכמו כן, לקלוט ולהעביר את כמות התנועה הרבה על גבי רשת האינטרנט.

כמו כן נערך עיבוי לליבת הרשת ולנפח התנועה של הרשת המבוסס על המתגים המתקדמים בעולם של חברת "ג'וניפר". מתגים אלו מאפשרים העברת תנועה בנפח של מאה ג'יגה.
בנוסף עברה הרשת שדרוג תוכנה, על מנת להעלות את זמינות, יציבות ושרידות הרשת, מהלך שיבוא לידי ביטוי בפחות תקלות ללקוח ובמקביל זמינות גבוהה יותר של מוקדי השירות.

"הרחבה זו של הרשת תאפשר לנו להמשיך ולספק את השירות המעולה אליו מורגלים לקוחותינו בכל רוחב פס, בזמינות גבוהה ובכל היקף פריסה נדרש ואף להעשיר ולהיטיב את מגוון השירותים, גם בעת שימוש גובר בתכני וידאו בעת שידור האולימפיאדה בלונדון" – מסר יובל קינן, סמנכ"ל טכנולוגיות ורשת של בזק.