כל מה שאתם צריכים לדעת על הראוטר (נתב) החדש AC Dual Band

הרשתות האלחוטיות יצרו מהפכה בדרך בה אנשים מתקשרים, משחקים וצורכים תוכן, ורובנו גולשים עם רשת אלחוטית ביתית (Wi-Fi). לאחרונה הושק בארץ ראוטר לרשת ביתית בתדר AC, הדור החדש של הראוטרים, הנה 8 דברים שחשוב לדעת עליו:

 

1. איך הראוטר עובד?

ראוטר (הנתב בעברית) הוא הרכיב ברשת הביתית שנמצא פיזית בתוך הבית. מצד אחד הוא אחראי על החיבור שמחוץ לבית (באמצעות רכיב מודם), ומצד שני על התעבורה בתוך הרשת הביתית. תדמיינו שהראוטר הוא קצת כמו צנרת המים, אם למידע (או למים) אין מספיק מקום לעבור, נוצר צוואר בקבוק (או פקק תנועה).
שורה תחתונה: הרשת הביתית היא באחריותנו, ואנחנו צריכים לבחור את הציוד שיעשה את העבודה הטובה ביותר. כדי לקבל את המהירות המקסימלית לא מספיק שנהיה מחוברים כלפי חוץ במהירות גבוהה, אלא צריך שגם הראוטר יהיה מותאם למהירות.

 

2. לרשתות האלחוטיות יש אבולוציה

לרשתות אלחוטיות יש תקן והוא מסומן באמצעות אותיות באנגלית. התקן הראשון, A, יצא בשנת 1999, והאחרון שהגיע לארץ הוא תקן AC שנחשב לדור החמישי במספר. לסימון האותיות אין באמת משמעות, כי מה שחשוב היא בעיקר העובדה שכל תקן הוא שיפור טכנולוגי מהתקן הקודם.
שורה תחתונה: תקן AC מעלה את הסטנדרטים בכל מה שקשור למהירות הגלישה באינטרנט ועוד.

 

3. מהירות גלישה גבוהה יותר

מהירות הגלישה האלחוטית של תקן AC היא עד פי 3 מראוטרים בתקן N, והטכנולוגיה תומכת בקצבים של עד 1 ג'יגה . מה שמאפשר חוויית גלישה בקצבים אולטרה מהירים בתוך הבית (הראוטר הוא FIBER READY, אשר בעתיד יאפשר חיבור באמצעות רשת הסיבים Bfiber).
שורה תחתונה: אם אתם מעוניינים במהירות הגלישה הגבוהה ביותר - אתם רוצים להיות בתקן AC. רוצים לגלוש מהר יותר וללא הפרעות? הצטרפו לחבילת אינטרנט הכול כלול במהירות עד 100 מגה, וקבלו תשתית וספק במחיר משתלם.

איך עובדת הרשת הביתית -  איור
 

4. שימוש בתדר 5 ג'יגה הרץ והגדלת טווח התדר וסביבה נקייה מהפרעות

עד היום, התדר העיקרי בו נעשה שימוש ברשתות אלחוטיות היה 2.4 ג'יגה הרץ. אחד היתרונות המשמעותיים בנתבי AC Dual Band, הוא התדר הנוסף של 5 ג'יגה הרץ, שמאפשר תקשורת במהירויות גבוהות יותר.
שורה תחתונה: "התדר נקי יותר", לכן הגלישה תהיה איכותית יותר, מהירה יותר וללא הפרעות.

 

5. תמיכה בריבוי משתמשים

תחשבו שעד היום היו מחוברים לרשת האינטרנט מספר מכשירים במקביל: טלפונים אלחוטיים, מערכות אזעקה, סמארטפונים, קונסולת משחקים, טאבלטים, מחשבים ניידים ,smart TV, סטרימרים ועוד. לא להאמין, אה?
שורה תחתונה: באמצעות ראוטר Duel Band אפשר לגלוש, לשחק, לצפות ולהוריד תכנים בו זמנית, ממספר מכשירים במקביל כמו שצריך. 

 

6. רוחב פס גדול יותר

רוחב פס מייצג את כמות המידע שניתן להעביר ברשת הביתית וברשת האינטרנט. ככל שהפס רחב יותר, כך יותר נתונים מסוגלים לעבור דרכו. נתב AC Dual Band מאופיין באלומת שידור המכוונת ישירות למכשיר, כך שהטכנולוגיה מזהה את מיקום המכשירים המחוברים, ומשדרת אליהם את האות התקשורתי הטוב ביותר באופן ממוקד וישיר.
שורה תחתונה: תקשורת טובה יותר בין הראוטר למכשירים המחוברים אליו, מאפשרת גלישה אלחוטית במהירות סופר גבוהה.

 

7. תמיכה והתאמה גם בתקנים הישנים יותר

בהרבה מקרים, התקנים החדשים לא תומכים במכשירים בתקנים הקודמים. היתרון הגדול של נתב AC Dual Band הוא, שהוא תומך במכשירים הקיימים שלכם גם אם הם בתקנים נמוכים ממנו (N).
שורה תחתונה: אפשר להתקדם לראוטר חדש מבלי לחשוש לתאימות של המכשירים הקיימים.

 

8. רשת מאובטחת

נתב בתקן AC מאפשר גלישה מאובטחת באמצעות הצפנה המונעת גלישת גורמים זרים ברשת האלחוטית הביתית.
שורה תחתונה: אתם מקבלים רשת מאובטחת כך שאף שכן לא יגלוש על חשבונכם. 


רוצים לגלוש מהר יותר? התקדמו לחבילת אינטרנט הכל כלול במהירות עד 100 מגה וקבלו תשתית וספק במחיר משתלם >