בזק בשיתוף פעולה ייחודי עם בריטיש טלקום

תאריך פרסום: 29/08/2010

  • במשך שלושת הימים האחרונים לחופש הגדול בזק תציב בנמל ת"א מסך שיאפשר לראות את המתרחש בלונדון על מסך גדול ובתלת ממד
  • · יובל קינן, סמנכ"ל ההנדסה של בזק, " רשת ה-NGN מאפשרת חיבור ותקשורת בין כל קצוות העולם בצורה המהירה הקיימת כיום, ובהתאמה לצרכים המתקדמים והדורשניים ביותר של תעשיית הטלקום והבידור"
בזק יוצאת בפרוייקט משותף עם חברת התקשורת מהמובילות בעולם, בריטיש טלקום (BT). במסגרת שיתוף הפעולה תציג בזק לראשונה בעולם, תכני שידור שיצולמו בלונדון על ידי בריטיש טלקום בטכנולוגיית תלת ממד, על גבי מסך ענק בנמל ת"א ובשידור חי, זאת באמצעות רשת ה- NGN.
 
עד היום הטכנולוגיה הנפוצה להעברת תכני שידור הסתמכה על שידורי הלווין, ואילו כאן לראשונה בעולם מבצעת בזק העברת תכני שידור בשידור ישיר ובתלת ממד באמצעות רשת ה-NGN המבוססת על סיבים אופטיים.
 
במשך שלושת הימים האחרונים לחופש הגדול (29-31.8), תקיים בזק, הפנינג ענק לכל המשפחה, במסגרתו תביא את לונדון לנמל תל אביב ותחבר בין שתי היבשות. זו הפעם השנייה שבזק יוזמת אירוע המחבר בין שתי ערים, כאשר בשנה שעברה היתה זו העיר ניו יורק. מדובר בחוויית תקשורת, תרבותית, יוצאת דופן בין שתי הערים, אשר במסגרתה תציב בזק בנמל תל אביב ובמקביל באזור הסאות'בנק על גדות נהר התמזה הלונדוני, מסכי ענק שיאפשרו לציבור הרחב לראות את ההתרחשויות מהרחוב הלונדוני וההיפך, וכל זאת בשידור חי ובתלת ממד.
 
מחקרים שונים בעולם התקשורת מנבאים שהאינטרנט מתפתח להיות פלטפורמת שידור כלל עולמית שתחליף את הפלטפורמות הקיימות היום. בתוך כך, הוידאו מהווה את אחד ממנועי הצמיחה הבולטים של האינטרנט בעולם. מדובר על מגמה שהחלה בשנתיים האחרונות וצוברת תאוצה במקביל לפיתוחים הטכנולוגיים המתקדמים המוצעים היום לציבור.
 
במקביל,  מתפתחת טכנולוגיית התלת ממד התופסת תאוצה גם היא והופכת לפופולרית במיוחד בקרב חברות המחשבים והטלוויזיות, המייצרות היום מגוון מכשירים תומכים בטכנלוגיית התלת ממד במחירים סבירים. הרעש סביב טכנולוגיית התלת ממד התחזק סביב הסרט אוואטר והגיע גם לשידור משחקי המונדיאל.
 
יובל קינן, סמנכ"ל ההנדסה של בזק, "שידורי תכני טלוויזיה בתלת ממד מצריכים רוחב פס גבוה במיוחד ואינטרנט אמין המאפשר שידור ללא הפרעות. לראשונה בעולם אנחנו מדגימים איך רשת תקשורת מתקדמת כדוגמת ה- NGN יכולה להוות פלטפורמת שידור חזקה להעברת תכנים תלת ממד. רשת ה-NGN  מאפשרת חיבור ותקשורת בין כל קצוות העולם בצורה המהירה הקיימת כיום ובהתאמה לצרכים המתקדמים והדורשניים ביותר של תעשיית הטלקום והבידור. לכבוד סיום החופש הגדול וחגיגות שנה לפריסת הרשת החדשה, בזק מזמינה את הציבור הרחב להגיע לנמל תל אביב וליהנות משפע פעילויות לכל המשפחה".