בזק שולחת את האזרח הישראלי הראשון לחלל החיצו

תאריך פרסום: 27/07/2011

בזק שולחת את האזרח הישראלי הראשון לחלל החיצון הטסת האזרח הישראלי הינה במסגרת מהלך שיווקי להשקת "בזק NGN במהירות 100 מגה" שיתוף פעולה ראשוני עם חברת RocketShip tours האמריקאית יצפה במראה כדור הארץ מגובה 200 אלף רגל

מאז השיקה חברת בזק את רשת ה NGN רשת התקשורת המתקדמת בעולם ערכה החברה מגוון מהלכי שיווק ותדמית דרמטיים ופורצי גבולות ביניהם: ביקור כוכבי על מעולם הספורט והקולנוע – קארל לואיס ואשטון קוצ'ר, שידורים חיים מניו יורק ולונדון במסגרת  NGN live, ותערוכות  תקשורת וטכנולוגיה בקנה מידה בינלאומי.

היום עם הכרזתה על המהלך החדש, פורצת בזק את הגבול הרחוק והמסקרן ביותר – החלל.

במסגרת מהלך ההשקה החדש של בזק תחת הכותרת  "NGN במהירות 100 מגה" תטיס חברה את האזרח הישראלי הראשון לחלל. זהו חלקו השלישי (קדמו לו טיסה במטוס קרב אמיתי, וחווית רכבת ההרים האימתנית בעולם) במהלך שיווקי ופרסומי  מקיף הממחיש בצורה הטובה ביותר את המשמעות של גלישת במהירות 100 מגה ברשת ה- NGN

הטיסה לחלל תבוצע באמצעות חברת "RocketShip tours", המשתפת פעולה בישראל עם אופיר טורס והינה הספק הבלעדי של חברת התעופה והחלל המובילה  XCOR Aerospace ברחבי העולם ומפתחת רכב החלל Lynx Mark I – הוא רכב החלל המהפכני לטיסה תת-מסלולית, המופעלת במנועים רקטיים ידידותיים.

הזוכה המאושר, שהצליח לשחק במהירות הגבוהה ביותר במשחק בעמוד הבית של בזק בפייסבוק, ייהנה מטיסה ברכב החלל ה-Lynx Mark I המספק חוויה מלהיבה ומעשירה של שהות בחלל – וכוללת אינטראקציה רצופה עם הטייס – Rick Searfoss.  הזוכה יישב במושב טייס המשנה וייהנה ממראות נרחבים מבעד לקדמת ושני צידי החופה, ולא רק מבעד לחלונות הצד של כלי הטייס. הודות לאשכול המנועים הרקטיים המהפכניים שפותח על ידי XCOR, רכב ה-Lynx הדו-מושבי ממריא אופקית ממסלול המראה והוא אינו זקוק למטוס נושא. תכנון זה מקטין את סך הפליטות ומגביר את רמת הבטיחות תוך הגעתו למהירות מאך 2 בדרכו לגובה 200,000 רגל מעל פני האדמה.
השחור העמוק של החלל החיצון מעל, והמבט המרהיב אל עקומת כדור הארץ ואל המעטה המופלא, הם מראות שלא יישכחו תוך ריחוף במצב חוסר משקל בשיא הגובה. שלא כמו טיסות אחרות שלא במסלול, המשתתפים ב-Lynx ילבשו חליפת לחץ כאמצעי הצלת חיים נוסף בשעת מסעם אל המזוספירה, ונושא הבטיחות יקבל חשיבות עליונה תוך הכנות להנמכת ה-Lynx דרך שכבות האטמוספרה, הכולל יציאה מרהיבה עם כוחות 4 ג'י.

הזוכה יעבור תכנית כשירות שתידרש, המורכבת מפרוטוקול בן ארבעה ימים שייערך בפיניקס, אריזונה, והוא כולל סינון רפואי וחוויות למידה, בדומה, ייהנה מתנאי דה-לוקס במלון נופש אקסקלוסיבי, ה-Sanctuary on Camelback Mountain Resort and Spa, בעל מוניטין בינלאומי לעיצובו העכשווי ולמסעדה עטורת הפרסים המצויה בו.

הניסיון שמול ההגאים
טייס הניסוי הראשי של רכב החלל התת-מסלולי, ה-Lynx, אל"מ Richard Searfoss, לשעבר בח"א האמריקאי הוא מהאסטרונאוטים המנוסים והפופולאריים ביותר של ארה"ב. אחד מפחות ממאה בני אדם שפיקד על משימה חללית מאוישת, ניסיונו ב-NASA כולל את המשימה הרביעית באורכה בהיסטוריית טיסות החלל המאוישות של ארה"ב, תוך עגינה עם תחנת החלל הרוסית, המיר, וכולל גם את משימת המחקר האינטנסיבית ה-Neurolab. אל"מ Searfoss הוא בוגר רב עיטורים של בית הספר למטוסי קרב של ארה"ב ושל בית הספר לטייסי ניסוי של צי ארה"ב.
טייס מעבורת החלל קולומביה, STS-58
טייס מעבורת החלל אטלנטיס, STS-76
מפקד מעבורת החלל קולומביה, STS-90
למשתתפים ראשונים בסיורי RocketShip תעמוד ההזדמנות הנדירה להגיע את קצה החלל תוך ישיבה ליד Rick Searfoss, אשר שואף אף הוא לחוות את המראות שלא יתוארו אל כדור הארץ תוך ביצוע הטיסות בחלל.
 
על פי חברת Rocket Ship הטיסות עתידות להתחיל ב- נובמבר 2012. כל לקוחות בזק, חדשים וקיימים יכולים להשתתף במשחקים ולזכות בפרסים.
לאתר החברה:  http://www.rocketshiptours.com/ 
לעמוד הפייסבוק של בזק:  http://www.facebook.com/Bezeq