נחתם ההסכם התמסורת

תאריך פרסום: 22/10/2006

 בין מירס לבזק


עיסקת ענק עם מורכבות טכנולוגית יוצאת דופן, נחתמה השבוע בין חברת מירס לבזק.  במעמד החתימה נכחו אברשה בורשטין, מנכ"ל מירס , אלישע ינאי, מנכ"ל מוטורולה ישראל ויעקב גלברד, מנכ"ל קבוצת בזק.

במסגרת העיסקה, תספק בזק לחברת מירס את רוב שירותי תמסורת ב- 5 וחצי השנים הקרובות. הסכם זה הוא מהלךoutsourcing של מירס לשירותי התמסורת למרבית תשתית הרשת שלה - שירות שיבוצע עבורה מעתה על ידי בזק.

במסגרת ההסכם שנחתם אמש, תספק בזק למירס שירותי תמסורת לקישור בין אתרי השידור הסלולרי לבין המתגים וגם בין מתגי חברת מירס לבין עצמם.  בזק תעביר את מרבית תשתיות המיקרו גל של מירס לתשתיות אופטיות, מהלך שיבטיח  למירס את האפשרות לתת רמת שירות גבוהה יותר ללקוחותיה. בנוסף, כל הצירים המרכזיים של רשת מירס יהיו מגובים בתשתיות פיסיות ובציוד קצה.

שווי העיסקה מוערך ביותר מ 10 מליון שקל בשנה, כלומר יותר מ 50 מליון שקל לאורך התקופה כולה. סכום זה, יכול לגדול בהתאם להתפתחות חברת מירס בגיוס לקוחות והקמת אתרים.

עד כה, הפעילה מירס את מרבית שירותי התמסורת שלה בעצמה אולם לפני כשנה וחצי  החליטה החברה  להוציא את השרות למקור חיצוני. מירס פתחה את הנושא לבדיקה בין ספקיות תמסורת ובזק זכתה בהתמודדות על העיסקה מול חברות תקשורת אחרות.

בזק, החברה המובילה בתחום התמסורת בישראל, הינה היחידה שמציעה רשת תקשורת בעלת פריסה כלל ארצית המבוססת על תשתית אופטית. לבזק מומחיות רבת שנים בתחום זה ויכולות טכנולוגיות מוכחות .

את המשא ומתן על ההסכם ניהלו: מטעם מירס – עופר גלבוע סמנכ"ל הכספים, ומטעם בזק - אריה לברון  מנהל אגף ספקי תקשורת.

מנכ"ל מירס, אברשה בורשטין  אמר "ההחלטה להוציא את תחום התמסורת לגורם חיצוני, הנה חלק מהותי ממכלול צעדים אשר מירס מבצעת בחודשים האחרונים כחלק ממהפכת השירות של החברה. במסגרת זו, לאחרונה, השקענו מיליוני שקלים גם  בהכפלת קיבולת הרשת וכן הרחבנו את פריסת האתרים בארץ" .

מנכ"ל קבוצת בזק יעקב גלברד אמר כי בזק, כמו תמיד, מבטיחה לצאת מגידרה על מנת לתת שירות איכותי בוודאי כשמדובר בפרויקט שהוא מורכב באופן יוצא דופן. "הפרויקט הזה, לא רק שהוא נראה כמו עיסקה מצוינת לשני הצדדים, אלא הוא גם אתגר מיוחד בשל מורכבותו. אתגרים כאלה, אנחנו אוהבים במיוחד והניסיון מלמד שאנחנו גם יודעים להתמודד אתם בהצלחה רבה" אמר גלברד.