מהיום כל המידע על NGN - תשתית התקשורת המתקדמת בישראל באתר אחד

תאריך פרסום: 22/03/2009

 

מהיום, כל המידע על תשתית התקשורת המתקדמת בישראל באתר אחד
בזק משיקה אתר אינטרנט ל-NGN -
רשת התקשורת החדשה בישראל

• האתר נבנה במטרה לחשוף מידע על רשתות ה
-NGN בעולם
ולהציג באופן הדרגתי את התקדמות הפרוייקט של בזק בישראל

• רן גוראון, סמנכ"ל השיווק של בזק, "היום ניתן רק לחלום על
השירותים והמוצרים החדשים שרשת ה- NGN תאפשר" 

 

 

בזק משיקה אתר אינטרנט ייחודי לרשת ה- NGN, כחלק מהיערכות לפריסת רשת התקשורת החדשה בישראל. רשת ה- NGN מבוססת על עשרות אלפי סיבים אופטיים אותם פורסת בזק בימים אלו בכל רחבי הארץ, כדי לייצר רשת תקשורת חדשה ומתקדמת שתספק אינטרנט אולטרה מהיר וטלפוניה מתקדמת ביותר. האתר החדש, המקושר דרך אתר האינטרנט של בזק (bezeq.co.il), נבנה במטרה לספק מידע על רשתות ה- NGN בעולם ולהציג באופן הדרגתי את התקדמות הפרוייקט של בזק בישראל והפוטנציאל שלו.

כיום, עם ההתפתחות המהירה של האינטרנט, יותר ויותר גולשים מדברים, ממליצים ומתייעצים בזירות שיחה שונות ברשת. באמצעות האתר החדש, תוכל בזק להיות חלק מהשיח הציבורי בתחום טכנולוגיות התקשורת המתקדמות ובנוסף, תוכל להציג את הפוטנציאל אודות התשתית החדשה והשירותים החדישים.
האתר מושק במתכונת ראשונית, כאשר בכוונת בזק להרחיב את התכנים ככל שתתקדם פריסת רשת ה NGN- בארץ. ההחלטה לגבי עיצוב האתר ותכניו התקבלה לאחר מחקר מקיף שבזק ביצעה, תוך סקירת אתרי אינטרנט רבים של חברות תקשורת מהמובילות בעולם שהחלו גם הן בפריסת רשת ה ,NGN-במטרה לחשוף בפני הלקוחות הפרטיים והעסקיים את השירותים והמוצרים שהרשת החדשה תאפשר.

האתר החדש מחולק לשלושה חלקים עיקרים -  בחלק הראשון, "החיים על פי "NGN ניתן למצוא פירוט על רשת ה-  NGN בעולם, על חברות התקשורת המובילות שכבר פרסו את רשת ה- NGN, על תחומי החיים שלנו שיושפעו מרשת התקשורת החדשה, תחומים כמו רפואה (טיפול מרחוק), מדיה (העברת תכנים על גבי הרשת), אבטחה, פעילות של חברות גלובליות (שיפור התקשורת בין מרכזים מרוחקים) ועל המעבר לרשת ירוקה.

החלק השני של האתר מכוון ללקוחות הפרטיים ומתאר את המהפכה שרשת ה- NGN תיצור בבית הלקוח. רשת ה- NGN תאפשר לבזק לשדרג באופן משמעותי את השירותים הקיימים היום בבית ובמקביל לספק שירותים חדשים. רוחב הפס שיוצע ללקוח על בסיס הרשת החדשה יגיע לעד 50 מגה, דבר שיוביל, בין היתר, לשינויים בעולם הבידור הביתי ובדרך צריכת תכנים – וידאו, משחקים ומוסיקה
חלקו השלישי של האתר מכוון ללקוחות העסקיים, שם צפוייה לרשת ה  NGN - השפעה דרמטית לא פחות. כניסת תקשורת רחבת פס, מהירה, זולה ומבוססת IP תשנה לעומק את דפוסי צריכת המידע והעבודה בעסקים הגדולים והבינוניים. מהפיכות הבנקאות מרחוק, לימודים ורפואה מרחוק יתרחשו בעצמה רבה, כמו גם שירותים מתקדמים נוספים.

רן גוראון סמנכ"ל השיווק של בזק, "לקחנו בחשבון את העובדה שבישראל, בזק היא חברת התקשורת הראשונה והיחידה המשקיעה בהקמת רשת ה-NGN וכי הציבור עדיין לא מכיר ומבין את המשמעות שתהיה לרשת החדשה על חיינו הפרטיים והעסקיים. היום רק ניתן לחלום על השירותים והמוצרים החדשים שרשת ה- NGN תאפשר, והאתר החדש נבנה במטרה ליידע את ציבור הצרכנים בפוטנציאל הגלום במעבר לרשת החדשה".