בזק ממשיכה לעודד לקוחות להתחבר למהירויות גלישה גבוהות

תאריך פרסום: 20/07/2010

 

מבין מתחרותיה, בזק היא החברה היחידה המאפשרת מגוון של מהירויות גלישה בקצבים גבוהים

רן גוראון: "כפי שהתחייבנו לפני שנה, עם הבשלת טכנולוגיית ה-VDSL, עלות הגלישה בקצבי NGN יורדת משמעותית"


בזק ממשיכה לעודד את לקוחותיה להתחבר לרשת ה-NGN, ומכריזה היום על הורדת מחירים למהירויות גלישה בקצבים 15-30 מגה. למעשה, מבין מתחרותיה, בזק היא החברה היחידה בתחומה המאפשרת מגוון של מהירויות גלישה בקצבים גבוהים. מהיום המחיר לגלישה במהירות 15 מגה עומד על 111.90 שקל, זאת לעומת 139.90 שקל. המחיר לגלישה במהירות 20 מגה עומד על 149.90 שקל, זאת לעומת 260 שקל והמחיר ל–30 מגה עומד על 199.90 שקל, זאת לעומת 400 שקל שתומחר עד היום, כלומר המחיר נחתך בחצי. בסך הכל, בזק יוצרת מהלך הוזלה משמעותי ביותר המגיע עד 50% מהעלות הקודמת של מהירויות הגלישה. בנוסף, כל לקוחות בזק שישדרגו לקצבי ה–NGN יקבל גם רשת אלחוטית חדשה בתקן N המתקדם בחינם (במודל של חיוב זיכוי). התחברות למסלולים כרוכה בהתחייבות לשנה.

בשנה האחרונה יזמה בזק מספר רב של מהלכים המעודדים את שדרוג מהירויות הגלישה, אם באמצעות תמחור משתלם ואם באמצעות שיווק בלעדי של מחשבים ניידים מתקדמים במחירים נמוכים מהקיימים בשוק. כזכור, מיום השקת רשת ה- NGN עלות הגלישה במהירות 10 מגה בבזק תומחרה באופן זהה לעלות הגלישה במהירות 5 מגה, במטרה להפוך את הקצבים המהירים לסטנדרט בישראל, על מנת לאפשר לכולם לגלוש במהירויות גבוהות.

השיווק המסיבי לשדרוג מהירות הגלישה לקצבי NGN הצליח, ובחודשים האחרונים מרבית לקוחות בזק ששדרגו את מהירות הגלישה שלהם, עשו זאת למהירות 10 מגה, כאשר בזק תחצה בקרוב את רף 100,000 לקוחות במהירות 10 מגה. כלומר, קצב ההצטרפות למהירות 10 מגה הוא הגבוה ביותר בחודשים האחרונים ביחס לכל יתר מהירויות הגלישה, ללא יוצא מן הכלל. 
  
רן גוראון, סמנכ"ל השיווק של בזק, "במהלך זה בזק מקדמת את קצבי ה- VDSL הגבוהים. כפי שהתחייבנו בזמן השקת רשת ה-  NGN ועם הבשלת טכנולוגיית ה- VDSL, מחירי מהירויות הגלישה בקצבים הגבוהים יורדים באופן משמעותי. אנו עדים לעלייה משמעותית ביותר בקצב הגלישה הממוצע של לקוחות בזק ואין לי ספק, כי עם הורדת המחירים, נראה קפיצה משמעותית יותר במספר המצטרפים למהירויות ה- NGN" עוד הוסיף גוראון כי, "עם התקדמות פריסת רשת ה- NGN והיותה נגישה ליותר ויותר לקוחות ועם הצורך המתגבר ברוחב פס, החלטנו להמשיך להוזיל את המחיר, על מנת להנגיש את מהירויות הגלישה הגבוהות לכולם. אני קורא לכל ספקיות האינטרנט ללכת בעקבותינו, ולהוזיל גם כן את מחירי הגלישה למהירויות הגלישה הגבוהות".

 

 מהירות   מחיר נוכחי  מחיר חדש  הוזלה באחוזים
 15 מגה  139.9  111.9  20%
20 מגה  260  149.9  42.3%
30 מגה  400  199.9  50%