לקראת השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת

תאריך פרסום: 08/02/2016

  • השירות מאפשר סינון וחסימת אתרים לא רצויים וניטור שיחות המתבצעות ברשת
  • השירות בעלות של 11.90 שקל לחודש עבור שלושה מחשבים, כאשר החודש הראשון חינם

בזק מציעה שירות גלישה בטוחה, המאפשר סינון אתרים מתקדם וניטור צ'טים ושיחות באינטרנט. השירות נועד להורים שרוצים להיות מעורבים בפעילות של ילדיהם באינטרנט ולהדריך אותם לגבי גלישה בטוחה. שירות הסינון מאפשר לחסום את הצפייה באתרים המציגים תכנים לא רצויים, כמו גלישה באתר סקס, אלימות, הימורים וכדומה, או לנטר את השיחות ברשת, באמצעות  מעקב אחר התקשורת חשודה המתנהלת באמצעות המחשב על גבי הרשת. ניטור השיחות מבוסס על תוכנה העוקבת אחר ההקלדות על גבי המחשב ומאפשרת לאחר מכן לעקוב ולראות את הדברים שנכתבו (צ'אטים, פורומים, מיילים ורשתות חברתיות). בנוסף, הורים המעוניינים, יוכלו להגדיר מילים מסוימות שעצם כתיבתן על המחשב יספקו התראה של המערכת.  השירות בעל ממשק פשוט ובשפה העברית.
הורים המנויים לשירות יוכלו לקבל התראות במיילים וב-SMS (ללא תשלום) על כל פעילות חשודה ברשתות החברתיות, בפורומים ובגלישה הרגילה, בהתאם לרשימת ביטויים מוגדרת ובהתאם לביטויים אישיים שבחרו. כמו כן, קיימת גם אפשרות לחסימת גלישה בשעות מוגדרות במהלך היום, כך למשל ניתן להגדיר שהתוכנה תפעל בשעות בהן הילד גולש, אך בשעות בהן בני הבית הבוגרים יגלשו התוכנה תהיה כבויה. השליטה בלוחות הזמנים תאפשר גם להגדיר שעות מסויימות בהן הגלישה באינטרנט תהיה חסומה לגמרי. השירות בעלות של 11.90 בחודש ומספק מענה עד לשלושה מחשבים, כאשר החודש הראשון חינם.
מעבר לאפשרויות של חדירה לפרטיות וחשיפת מידע רגיש על גבי המחשב, באמצעות וירוסים או פריצה למערכות מידע, בגילאים הצעירים הסכנות ברשת באות לידי ביטוי בחשיפה לתכנים שאינם הולמים את גיל הגולש, או ביצירת קשר, דרך הפורומים השונים עם גורמים בעלי כוונת זדון.  שירות סינון האתרים של בזק מספק מענה ומאפשר להורה להיות שקט לגבי התכנים שאליהם ילדיו נחשפים. השירות מצד אחד מאפשר להורה לתת לילד שלו לגלוש ברשת וליהנות מכל מה שיש לרשת להציע ובאותה מידה גם להיות מעודכן ורגוע לגבי התכנים אותם ילדו צורך באמצעות הרשת.