בזק החלה בבדיקת המערכת החדשה מול מפעילי התקשורת כדי להבטיח הפעלה חלקה

תאריך פרסום: 06/05/2015
בעוד מספר ימים יחל השלב האוטומטי של רפורמת הפס הרחב/רפורמת האינטרנט – בזק נערכת לספק את השירות למפעילי התקשורת

לקראת השלב האוטומטי של רפורמת השוק הסיטונאי בזק החלה בבדיקת המערכת החדשה מול מפעילי התקשורת כדי להבטיח הפעלה חלקה. במהלך החודשים האחרונים בזק פיתחה מערכת שתאפשר לספקיות האינטרנט גישה ישירה למערכות החברה, על מנת לאפשר מעבר פשוט של לקוחות בין בזק לבינן, זאת במסגרת המעבר לשלב האוטומטי של רפורמת הפס הרחב שיחל ב-17 למאי.
התהליך כלל ניתוח ואפיון מערכת המונה עשרות ממשקים, כאשר בזמן העבודה על המערכת התקיימה תקשורת רציפה בין בזק לכלל ספקיות האינטרנט ובמקביל עדכון משרד התקשורת. בימים מתבצע תהליך הבדיקות שכולל בחינת כל התהליכים שהוטמעו במערכת עד כה בין בזק לספקיות האינטרנט.
במסגרת ההערכות קיימה בזק מספר פגישות עם כלל ספקיות האינטרנט, במסגרתן תיאמו החברות את תהליכי העבודה הממוכנים. במהלך הפגישות בהן השתתפו נציגים טכנולוגיים מכל החברות, פרטו אנשי הטכנולוגיה בבזק בצורה מקיפה את כלל הממשקים. חשוב להדגיש כי מדובר בהערכות משותפת לבזק וליתר המפעילות שאמורות מצידן לפעול להטמעת ממשקים תואמים גם במערכות הליבה שלהן.
בתוך כך, בזק פנתה למשרד התקשורת בהצעה למנות מומחה מקצועי מוסכם לבדיקת ישימות הצעות משרד התקשורת בתחום הטלפוניה. 
רפורמת האינטרנט שיצאה לדרך בחודש פברואר האחרון צפויה לעבור לשלב אוטומטי, ללא יד אדם. בזק פועלת כדי לאפשר לצרכנים המבקשים להתחבר לשוק הסיטונאי מעבר פשוט, אך עם זאת אמין ובטוח