גיל רוזן, סמנכ"ל השיווק והחדשנות בבזק, "זהו מהלך אסטרטגי הממנף את התשתית הקיימת ומאפשר ללקוחות בזק לקחת איתם את השירות מהבית לכל מקום"

תאריך פרסום: 27/03/2016

החל מהיום, לקוחות בזק יכולים לגלוש חינם בעשרות מיליוני נקודות WiFi בארץ ובעולם. השירות החדש של בזק כולל מיליוני נקודות גלישה בחו"ל וכ-600 אלף נקודות גלישה חינמיות בארץ. בזק שמה דגש על חווית גלישה המאפשרת חיבור "Seamless", שקוף ואוטומטי בכל נקודת גלישה.  

מסקר שביצעה בזק לקראת המהלך עולה כי 90% מהציבור רוצים לראות יותר רשתות WiFi פתוחות לשימוש ציבורי חינם. בנוסף, 75% ציינו שמעדיפים לגלוש על גבי רשת ה- WiFi, כדי שלא לבזבז את חבילת הגלישה, כאשר 80% אמרו שהם מחפשים רשת WiFi זמינה לפני שהם מתחילים לגלוש. בסקר עלו שאלות גם לגבי צריכת תוכן בחו"ל, שם עלה כי 65% מוותרים על חיבור לאינטרנט בחו"ל אם אין להם גישה ל- WiFi בחינם. הסקר בוצע באמצעות מכון המחקר TNS בקרב מדגם ארצי מייצג של משתמשי אינטרנט בגילאי 18-65.

גיל רוזן, סמנכ"ל השיווק והחדשנות בבזק, "זהו מהלך אסטרטגי הממנף את התשתית הקיימת ומאפשר ללקוח ליהנות מאותם השירותים שהוא מקבל בבית גם כשהוא נמצא מחוצה לו ואפילו בחו"ל. התפיסה המנחה אותנו במהלך זה, כמו במהלכים עתידיים, היא לאפשר ללקוח בזק לקחת איתו את השירות מהבית לכל מקום". 
עוד הוסיף רוזן, "המהלך החדש שלנו עונה על צורך הולך וגדל לשימוש ברוחב פס. היישומים שהלקוחות צורכים היום זוללים רוחב פס, בעיקר וידאו. מצד אחד הצורך שלנו להיות מחוברים כל הזמן הפך להיות בסיסי, אך מן העבר השני, אנחנו נמצאים ב'ג'ונגל אלחוטי אורבני' עם אינסוף סוגי רשתות וקושי להתחבר לרשת אלחוטית דווקא כשאנחנו צריכים. האפליקציה החדשה של בזק עושה סדר בבלגן ומאפשרת ללקוחות להתחבר לרשת ה- WiFi האיכותית ביותר האפשרית בכל רגע נתון ולמעשה להרגיש בבית גם שהם בחו"ל".

במקביל למהלך של בזק ניתן לראות צמיחה של ""Hotspots גם בעולם. חברות התקשורת המובילות בעולם, דוגמת AT&T, Free, BT, Kpn משלבות היום גלישה חינמית באמצעות פריסה רחבה של "Hotspots", במסגרת חבילת התקשורת שמציעות ללקוחותיהן, כאשר השירות שלהן מבוסס על שיתופי פעולה עם רשתות מסחריות וחברות גלובליות. בישראל, בדומה לעולם, הביקוש לרשתות אלחוטיות באזורים ציבוריים הולך וגדל בקרב צרכנים, חברות עסקיות, גופים ציבוריים ואפילו עיריות. 

לקראת השקת המהלך בזק בחנה שיתופי פעולה עם מספר חברות בינלאומיות המתמחות בפריסה של נקודות גלישה חינמיות ברחבי העולם ולבסוף בחרה בחברת Device Scape, אשר פיתחה והקימה רשת וירטואלית עם פריסה עולמית של מיליוני נקודות גלישה במקומות פופולריים במיוחד, בהם ניו יורק, לוס אנג'לס, לאס ווגאס, פריז, לונדון, ברלין, אמסטרדם, ברצלונה, מדריד, יוון, טורקיה, תאילנד ועוד. בכל אחד מהמקומות פרוסות אלפי נקודות חמות באזורים ציבוריים כמו שדות תעופה, רשתות ציבוריות, מרכזי תיירות, עסקים וכדומה. מדובר ברשת Online המתעדכנת בזמן אמת, כך שמספר נקודות הגלישה ילך ויגדל.

מדובר במהלך משלים לשירות אותו השיקה בזק ב-2012, שאפשר גלישה חינם באופן אלחוטי גם מחוץ לבית, באמצעות שיתוף מאובטח של הרשת הביתית. על מנת ליהנות מהשירות על לקוחות בזק להוריד את אפליקציית Bezeq Free WiFi ולהזדהות כלקוח בזק. לקוחות שכבר הורידו את האפליקציה בעבר ידרשו כעת רק לעדכן גרסה. השירות קיים בגרסת אנדרואיד ו-iOS.