בזק מתחייבת לראשונה ליעדי ESG בתחום פליטות הפחמן, שוויון בייצוג נשים ושוויון תעסוקתי

תאריך פרסום: 27/02/2022

  • מנכ"ל בזק, דודו, מזרחי, "בשנתיים האחרונות בזק משקיעה מאמצים רבים בתחום ה-ESG. אנו רואים את בזק כמי שמחברת את ישראל באמצעות שירותי תקשורת מתקדמים ונגישים לאוכלוסיית ישראל מצפון ועד דרום, במרכז ובפרפריה. היום אנחנו מציבים לעצמנו יעדים שאפתניים בתחום טביעת הרגל הפחמנית של בזק וקידום השוויון התעסוקתי כדי לסייע להפוך את בזק לחברה המובילה בישראל בתחום"
  • לאחרונה נכנסה בזק לעשירייה הראשונה של החברות המובילות בישראל בתחום ה-ESG – עפ"י מדד בלומברג
דירקטוריון בזק אישר לראשונה יעדים חדשים ושאפתניים בתחום האחריות התאגידית (ESG). היעד הראשון מבקש להפחית את טביעת הרגל הפחמנית, כתוצאה מפעילות החברה. על פי יעד זה, בזק תפחית באופן הדרגתי את השפעתה על הסביבה, ותגיע ליעד של "נטו 0" (Net Zero), עד שנת 2050. החברה תבצע זאת באמצעות מעבר לתשתית סיבים במקום נחושת, צמצום שטחי משרדים, טרנספורמציה בצי רכבי החברה והסתמכות הולכת וגדילה על רכבים חשמליים, הקמת מתחמים סולאריים ועוד.

כמו כן, אישר דירקטוריון בזק יעד להגדלת השוויון בייצוג הנשים בדרגי הניהול בחברה ל-50%, זאת לעומת 31% הנשים המכהנות בתפקידי ניהול בחברה היום, וזאת עד שנת 2030. בנוסף, אישר הדירקטוריון גם את הגדלת השוויון בנשים המכהנות בתפקיד דירקטוריות בחברה, כך שיהיו לפחות 40% נשים בתפקיד דירקטוריות, לעומת 22% היום, זאת עד לשנת 2030.
בתוך כך, אישר הדירקטוריון יעד המבקש להכפיל את הגיוון התעסוקתי ולשים דגש על גיוס עובדים הנמצאים היום באוכלוסיות בנמצאות בתת תעסוקה, גם זאת עד לשנת 2030. מדובר באוכלוסיית גיוון בניהם, חרדים, ערבים, יוצאי אתיופיה, אנשים  עם מגבלות פיזית או נפשית וכדומה. בבזק מאמינים כי לחברה בפרט ולמשק הישראלי בכלל יש צורך בשילוב אוכלוסיות אלו כמפתח לצמיחה ושגשוג.

מנכ"ל בזק, דודו, מזרחי, "בשנתיים האחרונות בזק משקיעה מאמצים רבים בתחום ה-ESG, ובדיוק כשם שהיא ממוקדת ביעדים עסקיים שאפתניים ומשיגה אותם, כך אנו פועלים בעולמות האחריות התאגידית ומציבים לעצמנו יעדים שאפתניים גם בתחום זה. אנו רואים את בזק כמי שמחברת את ישראל באמצעות שירותי תקשורת מתקדמים, יציבים, בטוחים ונגישים לאוכלוסיית ישראל מצפון ועד דרום, במרכז ובפריפרייה".
עוד הוסיף מזרחי, "היום אנחנו מציבים לעצמנו יעדים שאפתניים בתחום טביעת הרגל הפחמנית של בזק וקידום השוויון התעסוקתי כדי לסייע להפוך את בזק לחברה המובילה בישראל בתחום, ויחד עם חברות מובילות נוספות נהפוך את מדינת ישראל למקום טוב יותר עבור כולנו".
 
 
לאחרונה נכנסה בזק לראשונה לעשירייה הראשונה של החברות המובילות בישראל בתחום האחריות התאגידית (ESG), מתוך כלל החברות הציבוריות בישראל המדורגות על ידי בלומברג בנושא. בזק היא גם בעלת הדירוג הגבוה ביותר בישראל מתוך חברות התקשורת הישראליות במדד זה. הדירוג מבוצע באופן שוטף על ידי Bloomberg, חברת הדירוג המובילה בעולם בתחום ה-ESG.
ה-ESG הוא תחום הבוחן את השפעת החברה בהיבטי סביבה, חברה וממשל תאגידי, כאשר כל אחד מהם כולל פרמטרים רבים בתחומים של זיהום אויר, אנרגיה ירוקה, יחסי עבודה, לקוחות, אתיקה והגינות, מעורבות חברתית, ניהול סיכונים ועוד.
מגפת הקורונה ומשבר האקלים העלו את הרגישות בשוקי ההון, אצל המשקיעים והמוסדות הפיננסיים לאיכות הניהול של האחריות התאגידית בחברות. בזק מתמקדת בשנים האחרונות בתחום, והיום, יותר מאי פעם, נדרש שיפור מתמיד בביצועים גם בתחום זה. חברה הפועלת על פי כללי האחריות התאגידית ומשקיעה לא רק בתוצאות העסקיות, אלא גם בהשפעות שלה על הסביבה בה היא פועלת, היא גם בסופו של דבר חברה טובה, יציבה ובריאה יותר.