תאריך פרסום: 26/09/2017

  • באמצעות שיתוף הפעולה בין הבית החכם של בזק לחברת מדטון-הדים, כבדי השמיעה יקבלו את ההתראות על המתרחש בבית ישירות לאוזן
  • גיל רוזן, סמנכ"ל השיווק והחדשנות בבזק, "מדובר בחידוש חברתי-טכנולוגי משמעותי מאוד לשירות הבית החכם של בזק ולאוכלוסייה כולה"
  • יצחק דוידוביץ', מנכ"ל מדטון-הדים, "שמנו לעצמנו כמטרה להיות בחזית הטכנולוגית בתחום שיפור איכות החיים של הסובלים מאובדן שמיעה, ו'הבית החכם' של בזק הוא חזית הטכנולוגיה"
     
בזק מרחיבה את שירותי הבית החכם ומבשרת על שיתוף פעולה ראשון מסוגו בישראל המחבר את מכשירי השמיעה המתקדמים של מדטון-הדים לטכנולוגיית הבית החכם שלה, ומאפשר לכבדי השמיעה לקבל את התראות הבית החכם ישירות למכשירי השמיעה. כך למשל, ברגע שמערכת הבית החכם מזהה פתיחת דלת בבית, כבד השמיעה יקבל התראת "דלת נפתחה", ישירות למכשיר השמיעה.  
במסגרת שיתוף הפעולה יבוצע חיבור בין טכנולוגית הבית החכם של בזק למכשירי השמיעה מסוג Oticon Opn אותם משווקת מדטון-הדים בארץ ומכשירי השמיעה המתקדמים למעשה "יידברו" עם הבית החכם של בזק. שיתוף הפעולה החדש מתאפשר באמצעות חיבור לאפליקציית IFTTT המחברת בין ענן הבית החכם לענן מכשירי השמיעה, ועל ידי מספר הגדרות פשוטות שני המוצרים מתחברים וכך כבדי השמיעה מקבלים התראות לגבי המתרחש בביתם ישירות לאוזן, וליהנות מתחושת בטחון ובנוסף, מקדמה טכנולוגית. החיבור בין השירותים מדלג על קשיי השמיעה, בזמן השהות בבית, עד שהם כמעט ונעלמים.
חבילת הבית החכם של בזק הינה מערכת חכמה הכוללת מגוון חיישנים המנטרים את הבית 24/7 ושולחים התראות למשתמשים על כל שינוי או חריגה אשר הייתה בבית לפי תרחישים שנקבעו על ידי הלקוח. המערכת כוללת מצלמה חכמה, חיישני תנועה, טמפרטורה ועוד, והיא המערכת המקיפה והרחבה ביותר המוצעת כיום בשוק הבתים החכמים. המשתמשים של מכשירי השמיעה יוכלו לקבל ישירות לאוזן התראות כגון: שינויים בטמפרטורה בבית, תזוזה חריגה בבית, רעש חריג, פתיחת דלת או חלון ועוד ובכך לכסות כל נקודה בבית וכל תרחיש אפשרי.
מכשירי Oticon Opn המיוצרים בדנמרק הם הראשונים המאפשרים שמיעה ב-360 מעלות, זאת בזכות מעבד Velox עצמתי, אשר סורק את הסביבה 100 פעמים בדקה, מסוגל לבצע 1.2 מיליארד פעולות בשנייה, ומאפשר עיבוד יותר צלילים בפחות זמן – עד פי 50 מהיר יותר ממכשירים קודמים. נתונים אלו משפרים על פי מחקרים את מובנות הדיבור ב-30%, מפחיתים את המאמץ השמיעתי ב-20% ומשפרים את היכולת לזכור דיבור ב-20%. לצד שיפור טכנולוגיית השמיעה מאפשר המכשיר החדש ממשק עם שלל טכנולוגיות אלחוטיות.במסגרת שיתוף הפעולה החדש ייהנו הלקוחות הקיימים בבית החכם של בזק ומצטרפים חדשים לשירות הבית החכם של החברה, מ-10% הנחה בעת רכישת מכשיר השמיעה Oticon Opn, אותו משווקת בארץ מדטון-הדים, ומהטבת סוללות חינם למשך שלוש שנים למכשיר השמיעה Oticon Opn.
גיל רוזן, סמנכ"ל השיווק והחדשנות בבזק: "אנו שמחים לבשר על שיתוף פעולה עם חברת מדטון ולהנגיש את שירותי הבית החכם שלנו לאוכלוסייה חדשה, שמעתה יכולה ליהנות ממעטפת הגנה מקסימלית לביתם. אין ספק שהטכנולוגיה מאפשרת לנו להציע שירותים מתקדמים למגוון סגמנטים ובמקרה זה  אף מאפשרים לכבדי השמיעה להתגבר על הקושי וליהנות מתחושת בטחון בבית וכן מניהול חכם של החיים עד כדי כך שהבידול בין כבדי שמיעה לבין אדם ללא ליקוי כמעט ונעלם. מדובר בחידוש חברתי-טכנולוגי משמעותי מאוד לשירות הבית החכם של בזק ולאוכלוסייה כולה".
יצחק דוידוביץ', מנכ"ל מדטון-הדים: "שמנו לעצמנו כמטרה להיות בחזית הטכנולוגית בתחום מכשירי השמיעה ושיפור איכות החיים של הסובלים מאובדן שמיעה. אנו יודעים היום גם שאי טיפול בבעיות שמיעה מוביל לפגיעה קוגניטיבית ומעלה את הסיכון למחלות כמו אלצהיימר ודימנסיה. מכשירי Oticon Opn לא רק קטנים יותר ונוחים יותר, הם מאפשרים שמיעה טובה ומקיפה מאי פעם, ובזכות שיתוף הפעולה עם טכנולוגיית הבית החכם של בזק יקלו אפילו עוד על אנשים הסובלים מאבדן שמיעה ויהפכו את החיים לנוחים הרבה יותר."