גיל רוזן, סמנכ"ל השיווק והחדשנות של בזק, "בזק מעבירה כמה שיותר לקוחות לקצבי גלישה גבוהים, ובמקביל משדרגת את הציוד בבתי הלקוחות לציוד Fiber Ready, המתאים לגלישה בקצבים אולטרה מהירים"

תאריך פרסום: 20/03/2016
בזק משדרגת את לקוחותיה לקצבי גלישה גבוהים יותר בחינם. החברה הכריזה היום על מהלך שדרוגים, במסגרתו היא מציעה ללקוחותיה לשדרג את קצב הגלישה לקצב הגבוה הבא אחריו, וזאת למשך לשנה. למשל, לקוח שגולש היום בקצב גלישה העומד על 40 מגה ביט יוכל לשדרג בחינם ל-100 מגה ביט.

 
גיל רוזן, סמנכ"ל השיווק והחדשנות בבזק, אמר כי, "באמצעות מהלך זה בזק תעביר כמה שיותר לקוחות לקצבי גלישה גבוהים, ובמקביל תשדרג את הציוד בבתי הלקוחות לציוד Fiber Ready, המתאים לגלישה בקצבים אולטרה מהירים. כזכור, יצאנו בניסוי שטח בטכנולוגיית ה-G.fast וכן בטכנולוגיות מתקדמות נוספות המבוססות על סיבים אופטיים, במטרה לבחון את ההיבטים הטכנולוגיים והכלכליים בהשקת קצבי גלישה של עד 1 גיגה".

לאחרונה השיקה בזק נתב אלחוטי Fiber ready, בטכנולוגיית AC. הנתב החדש מאפשר גלישה אלחוטית במהירות של עד 1.6 גיגה  ומוכן לשימוש גם בקצבי הגלישה הצפויים עם השקת רשת הסיבים האופטיים, כך שהמעבר לקצבים הגבוהים יהיה פשוט וחלק. מהירות הגלישה האלחוטית בתקן AC גבוהה עד פי 3 ממהירות הגלישה בנתבים מתקן N. בנוסף, הנתב מאפשר חיבור לשתי רשתות בו זמנית בתדרים נפרדים.

עד היום בזק שידרגה את קצב הגלישה בחינם למאות אלפי לקוחות. הפעם מרבית השדרוגים יתבצעו לקצבים המהירים יותר של מעל ל-40 מגה ביט. בבזק מבקשים לציין כי יתכן ולקוח המשדרג את קצב הגלישה מ- 15 ל- 40 מגה ביט יצטרך להחליף לנתב התומך בקצב זה. כל הנתבים ניתנים ללקוחות במודל שכירות והשדרוג ללא כל עלות נוספת. עוד מציינים בבזק כי על מנת שלקוח ייהנה מקצב גלישה משודרג עליו לסנכרן את קצב הגלישה גם מול ספקית האינטרנט שלו. בבזק ממליצים ללקוחות להשוות ולבדוק אילו מספקיות האינטרנט ישדרגו את קצב הגלישה בחינם גם כן, במקביל למהלך של בזק.