מהלך ראשון במימוש אסטרטגיית הצמיחה של קבוצת בזק

תאריך פרסום: 19/12/2021

יו"ר קבוצת בזק, גיל שרון: ”זהו חלק מהמהלך האסטרטגי עליו הכרזנו לפני כשבועיים, במסגרתו בכוונתנו להפוך את פעילות שרותי המחשוב והאינטגרציה של בזק בינלאומי לחברה נפרדת שתהפוך למובילה בענף ה IT" 

קבוצת בזק, באמצעות בזק בינלאומי, חתמה אתמול על מזכר הבנות לרכישת 70% ממניות חברת מחשוב הענן CloudEdge מידי בעלת השליטה בה, חברת Softwatch  מקבוצת Ewave. יתרת המניות (30%) תיוותר בידי מייסדי החברה.

חברת CloudEdge הוקמה לפני כארבע שנים על ידי ניסים כספי, אריאל מונפו, אביחי חג'ג' ואושרי דהן, ובשותפות עם קבוצת Ewave. מאז הקמתה הספיקה החברה בתוך תקופה קצרה להפוך לאחד הגופים המשמעותיים והמקצועיים בתחום הענן הציבורי בישראל ושותפה בכירה של מיקרוסופט. החברה מתמחה בפתרונות Azure, Office 365 ו-Cloud Security של מיקרוסופט, לחברות המעוניינות להעביר את פעילותן לענן. בתוך כארבע שנים בלבד החברה צברה בסיס לקוחות משמעותי במגוון מגזרים החל ממשרדי ממשלה, פיננסים, חברות סטארטאפ ועוד. במסגרת ההסכם תמשיך CloudEdge לפעול במתכונת עצמאית על בסיס ההנהלה הקיימת.

קבוצת בזק מקדמת מזה מספר חודשים מהלך של פיצול בזק בינלאומי, והפיכת החטיבה העסקית, המתמחה בשרותי תקשורת ומחשוב לעסקים, לחברת שירותי מחשוב ואינטגרציה. מטרת המהלך, אותה מוביל יו"ר קבוצת בזק גיל שרון, היה להקים חברת שרותי מחשוב מובילה בישראל, שתתמקד בתחומי הצמיחה בענף, כגון פתרונות ענן, אבטחת מידע וסייבר ושירותי דאטה סנטר, לצד פעילויות מסורתיות כגון אינטגרציה של מערכות ושירותי תקשורת. שרון ציין את כוונתו לבצע מספר רכישות ממוקדות של חברות בעלות יכולות ייחודיות.
בעקבות הרכישה מסר שרון, "רכישת  CloudEdgeהינה חלק ממהלך אסטרטגי עליו הכרזנו לפני כשבועיים, במסגרתו בכוונתנו להפוך את פעילות שרותי המחשוב והאינטגרציה של בזק בינלאומי לחברה נפרדת שתהפוך למובילה בענף".

שרון הוסיף, "רכישת CloudEdge נועדה להשלים ולחזק את היכולות שלנו בתחום הענן. זהו תחום צומח מאוד, בין היתר לאור מכרז ה"נימבוס" למגזר הציבורי, ובעקבותיו ההגעה של חברות הענן הגלובליות לישראל כשהוא דורש מומחיות רבה. לכן החלטנו להאיץ את הצמיחה שלנו בענף באמצעות מספר רכישות ממוקדות. ב- CloudEdge זיהנו יכולות בלתי רגילות, אשר יחד עם היכולות של בזק בינלאומי ומעמדה המוביל בשוק יביאו לצמיחה מהירה".

רפי גבאי, מנכ"ל ומייסד קבוצת Ewave, מסר כי "שלוש שנים מאז החיבור בין CloudEdge לקבוצת Ewave הן כמו נצח בעולמות הטכנולוגיה, ובטח כאשר מדובר בעולמות הענן. הקמנו בתקופה זו חברה יציבה, פעילה ומקצועית הבשלה להתמודד עם האתגרים של חברות במגזר הארגוני והעסקי בדרך אל הענן. הצטרפותה של CloudEdge לקבוצת בזק תאפשר לחברה לבסס אחיזה עמוקה עוד יותר בשוק הענן הציבורי הישראלי, שהוא מהגדלים במהירות כיום בשוק הטכנולוגיה הארגונית בישראל".

ניסים כספי, מנכ"ל ואחד המייסדים של CloudEdge, ציין כי, "החיבור שלנו לקבוצת בזק, באמצעות בזק בינלאומי, הוא נכון ומדויק בראייה שלנו לשני הצדדים. הוא יעניק לנו אפשרות להתרחב לקשת רחבה של ארגונים הנמנים על מאגר הלקוחות של קבוצת בזק, ובאותה עת גם יציע לבזק בינלאומי קשת רחבה של יכולות חדשות בעולמות הענן, וכל זאת בתקופה בה ענקיות טכנולוגיה דוגמת מיקרוסופט פותחות מרכזי מחשוב ענן בארץ".

CloudEdge הינה חברה-נכדה של קבוצת Ewave, בבעלותם של אנשי העסקים רפי גבאי ואורן שוסטר, הכוללת 19 חברות בת הפעילות בתחומי הטכנולוגיה, מדיקל ונדל"ן. הקבוצה מעסיקה בישראל ובעולם כ-1,000 עובדים, והיא כוללת בין השאר חברות טכנולוגיה המתמחות בעולמות האפליקציה והאונליין, מובייל, אינטרנט של הדברים (IoT), ענן, אינטגרציה ועוד.
 
*העסקה כפופה להשלמת בדיקת נאותות, אישור רשות התחרות למיזוג וכן חתימה על הסכמים מפורטים.


 

גיל שרון יור בזק
צילום: רמי-זרנגר