תאריך פרסום: 14/02/2018

בזק חושפת נתב חדש, מהמתקדמים בעולם, המותאם לטכנולוגיות הרשת העתידיות
בזק משיקה את Be – נתב הדור הבא המותאם לחיים המחוברים בבית
 
  • בזק חושפת את Be, נתב חדשני המאפשר חוויית אינטרנט מהמתקדמות בעולם, ומותאם לעולמות הווידאו והתעצמות תחום ה-IOT
  • הנתב החדש הופך למוח המרכזי בבית והשער האולטימטיבי לחיים הדיגיטליים, עם יכולות ייחודיות: Wi-Fi חכם עם תמיכה בסטרימינג באיכות 4K, המאפשר חווית גלישה רציפה ומעבר שקוף בין רשתות בבית
  • קפיצת מדרגה משמעותית בחוויית לקוח ותמיכה – הנתב פשוט לתפעול עצמי, מותאם לעולמות ה-Wi-Fi Mesh, הגנת סייבר ובית חכם ומנוהל על ידי אפליקציה ייעודית
  • גיל רוזן, סמנכ"ל השיווק והחדשנות של בזק: "ה-Be הינו המשך ישיר לאסטרטגיית החיים החכמים של בזק ופתרון מושלם לבית הישראלי המתקדם שצורך הרבה וידאו ושבו כבר  היום יש בממוצע יש 11 מכשירים מחוברים, וצורך תמידי בהגנה סייבר בפני פריצה
  • יקי זנו, סמנכ"ל טכנולוגיה ורשת בבזק: "מטרתו של Be הינה להיערך להתפתחות הטכנולוגית המואצת ולאתגרים שילוו את בזק ולקוחותיה בשנים הבאות גם בהיבטי אספקת קצבים גבוהים לבתים וגם בשינויים הצפויים בבית הלקוח. התכונות המתקדמות של הנתב הופכות אותו לייחודי, חכם ומתקדם ומעמידות את בזק כחלוצה עולמית בתחום ובחזית הטכנולוגיה"
 
בזק משיקה היום את נתב הדור הבא שלה: Be, נתב חדש (ראוטר) המאפשר גלישה איכותית ורציפה ברשת האינטרנט הביתית, בקצבים ובאיכות שאינם קיימים כיום בשוק. ל-Be עיצוב חדשני המאפשר את מיקומו במרכז הבית, והוא ניחן בחוויית משתמש פשוטה וידידותית לתפעול השוטף.

ה-Be הוא הנתב המתקדם מסוגו בעולם, פיתוח עצמאי של בזק, המאפשר גלישה אלחוטית במהירות של עד 1 גיגה בתוך הבית עם תמיכה בסטרימינג באיכות 4K. באמצאות Wi-Fi חכם מתקיים בנתב חיבור אוטומטי וחכם של כל מכשיר אלחוטי בבית לאחת משתי רשתות ה- W-Fi בנתב, בתדר 2.4 גיגה הרץ או בתדר 5 גיגה הרץ, דבר המאפשר ברירה אוטומטית של אחד משני התדרים בהתאם לצורך ואופטימיזציה של גלישה רציפה ואיכותית. כך מתאפשרת תמיכה בו זמנית בריבוי מכשירים המחוברים לרשת הביתית כגון: מחשב, סמארטפון, טאבלט, טלוויזיה חכמה, קונסולת משחקים ועוד.

כיום, עקב ריבוי המכשירים המחוברים לרשת האינטרנט הביתית אצל כל אחד מאתנו, דבר המוכר בשם "חיים מחוברים", גדלות בהרבה הדרישות מרשת ה- Wi-Fi שלנו. ה-Be מאפשר פתרון בית מחובר מלא - "Megabyte to the Couch" - כך שהקליטה היא אופטימלית, איכותית ורציפה.

ל-Be מתלווה גם אפליקציה ייעודית לניהול המאפשרת למשתמש לקיים קשר רציף וניהול של הנתב, ולבצע פעולות שכיחות כגון: הגדרת הרשת האלחוטית, חסימת מכשירים בבית לגלישה, קבלת התראות בזמן אמת בעת ניסיון תקיפה על הרשת וכו'.
יתרון משמעותי בנתב החדש הוא המגוון של שירותי הענן החדשניים אשר מובנים בתוכו:
  • שירות Bcyber Inside - ה-Be הוא מהנתבים המאובטחים בעולם, בעל יכולות המעניקות הגנת סייבר מקיפה לכל מוצר רשת המתחבר אליו, זאת באמצעות שירות Bcyber המהווה חלק אינטגרלי ממנו.
  • Wi-Fi חכם הבנוי עם "MESH Inside" - הנתב מעביר לבד ערוצים בצורה חכמה ע"פ סוג המכשיר, ומספק חווית גלישה אופטימלית. באמצעות יחידות הרחבה שמפוזרות בבית, הלקוח יוכל ליהנות מגלישה רציפה וחלקה ללא הפרעות, גם באזורים מרוחקים (יחידות הרחבה יושקו בהמשך השנה).
  • הדור הבא של שירות הבית החכם Bhome - פלטפורמה חדשנית כחלק אינטגרלי מהנתב, המתחברת למגוון הגלאים ומוצרי IOT חכמים לשליטה ובקרה על הבית, כגון: מצלמות, גלאי דלת, גלאי תנועה, מתגי תריס, מתגי דוד, סנסורים למזגנים ועוד (השירות יורחב בהמשך השנה).

ה-Be מותאם לעולמות הסיבים האופטיים ולכל התפתחות בתשתית האינטרנט שתתרחש בעתיד, כך שהוא יוכל להתחבר ולתמוך בכל רשת נוכחית ועתידית.

גיל רוזן, סמנכ״ל השיווק והחדשנות של בזק, אומר כי ה-Be הופך את הנתב הביתי למכשיר חכם ומתקדם לניהול החיים האינטרנטיים בבית, "ה-Be הינו המשך ישיר לאסטרטגיית החיים החכמים של בזק ופתרון מושלם לבית הישראלי המתקדם שבו כבר בממוצע יש 11 מכשירים מחוברים ושימוש בלתי פוסק בתכני וידאו ושירותים זוללי רוחב פס, יחד עם צורך תמידי בהגנת סייבר. הנתב החדש הוא חוד החנית של בזק בהשקת הדור החדש של האינטרנט, ברמת אבטחה גבוהה בהרבה, עם ערכים מוספים שישפרו עבור כל אחד מאתנו את איכות וחוויית הגלישה. בזכות ה- Beיקבל כל גולש, בכל מכשיר, את הקצב האופטימלי עם איכות ורציפות גלישה או כמו שנהוג לקרוא לזה: Megabytes to the Couch. אנו חיים בעולם של 'חיים מחוברים' והבית של כל אחד מאתנו הפך להיות חכם יותר, ולשם כך יש צורך בפיתוח ציוד מתקדם שמתיישר עם ההתפתחות הטכנולוגית. במקביל תכננו את הנתב כך שיהיה ידידותי למשתמש וקל לתפעול ויהווה חלק טבעי מההתנהלות האנושית בבית הטכנולוגי".

יקי זנו, סמנכ״ל רשת וטכנולוגיה בבזק, התייחס לפתרונות המובנים המצויים ב-Be אשר מאפשרים לו לפעול בכל טכנולוגיה מוכרת ולהטמיע באופן קל ומידי פתרונות טכנולוגיים עתידיים, "הנתב החדש של בזק הוא תוצר חדשני ומתקדם, פרי תכנון ופיתוח של בזק, בשיתוף יצרני החומרה המובילים בעולם. בשל היצירתיות והחזון הטכנולוגי הבאים לידי ביטוי בנתב, זכינו להיות שותפים עיצוב רכיבי החומרה, חלקם אף הופעלו לראשונה ברמה עולמית במסגרת פרויקט זה. פיתוח הנתב ארך כשנה וחצי והכיל מספר רב של תתי פרויקטים שהתנהלו במקביל בלוח זמנים מאתגר ובדיסקרטיות רבה. מטרתו של Be הינה להיערך להתפתחות הטכנולוגית המואצת ולאתגרים שילוו את בזק ולקוחותיה בשנים הבאות גם בהיבטי אספקת קצבים גבוהים לבתים וגם בשינויים הצפויים בבית הלקוח. אנו מזהים צרכים מתגברים לקצבי גלישה ויכולת עיבוד עקב ריבוי משתמשים, מכשירים ויישומים. התכונות המתקדמות של הנתב הופכות אותו לייחודי, חכם ומתקדם ומעמידות את בזק כחלוצה עולמית בתחום ובחזית הטכנולוגיה".
הנתב פותח בסיוע חברת הייטקס טלקום, המתמחה בפיתוח פתרונות תקשורת ועוצב בשיתוף חברת Prime.