: 67% מהישראלים מגבים מידע בענן ; בקרב הצעירים: 96% מגבים את המידע שלהם בענן

תאריך פרסום: 01/01/0001

הסיבה לגידול באמצעי הגיבוי: 63% מהישראלים חוו בעבר אובדן של מידע חשוב

הציבור הישראלי מגבה, והרבה.

מסקר שערכה לאחרונה בזק, באמצעות "מכון הגל החדש" מקבוצת נילסן, עולה כי 92% מהנשאלים מגבים מידע החשוב להם באמצעי כלשהו (פיזי או ענן), כאשר 88% מהנשאלים שומרים ומגבים בעיקר תמונות, ו- 66% מגבים גם מסמכים. הסקר נערך קרב מדגם של 500 נשאלים בגילאי 18 ומעלה.

מהסקר עולה כי חל גידול קבוע בקרב אלה המגבים מידע בענן. 67% מהנשאלים העידו כי הם שומרים מידע החשוב להם בענן, כש- 96% מהצעירים (בגילאי 18-34) הצהירו כי הם שומרים בדרך זו מידע החשוב להם, לעומת 57% מהמבוגרים (55+). שיעור אלה המגבים תמונות בענן, דומה בקרב מבוגרים (92%) וצעירים (89%), אולם יותר צעירים מגבים בענן מסמכים ונתונים נוספים בענן (75%), מאשר מבוגרים (58%).

למרות מקרים שאירעו בעבר, בהם זלג מידע שנשמר בענן (הידוע שבהם הוא זליגת תמונות של שחקניות מפורסמות שאחסנו מידע בשירות iCloud של אפל). נחשבת טכנולוגיית גיבוי הענן עדיין לאחת האמינות והמאובטחות ביותר. 78% מהנשאלים בסקר הביעו ביטחון רב בשירות ולא הביעו חשש מלשמור מידע בענן. זאת לעומת 22% אשר הביעו חשש מזליגת מידע. 

ממצא מעניין עולה מהסקר אודות הסיבה לגידול בשיעור אלה המגבים מידע רגיש באמצעים פיזיים או בענן. 63% מהנשאלים העידו כי איבדו בעבר מידע שהיה חשוב להם. רוב המידע שאבד הוא כזה שגובה באמצעים פיזיים. 86% מאלה שאיבדו מידע שהיה חשוב להם, היו כאלה ששמרו באמצעות אחסון בחומרה פיזית, מתוכם 42% שאיבדו מידע מהמחשב, 29% שאיבדו מידע מהסמאטרפון או מהטאבלט ו- 15% שאיבדו מידע שאוחסן בכונן חיצוני. רק 3% מהנשאלים העידו כי איבדו מידע בשגובה בענן.  

ראש אגף השיווק בבזק, אילן סיגל, אינו מופתע מהנתונים. "מאז שהשקנו את Bezeq Free Cloud, אנחנו רואים עלייה עקבית בשיעור המשתמשים בשירות וברמת האמון שלהם בשיטת הגיבוי בענן. אם לפני שנים אחדות אנשים חששו שמידע שהם מגבים בענן, חשוף יותר לפריצה, הרי שמהסקר עולה שככל שחולף הזמן הציבור חושב כי זוהי שיטת הגיבוי הבטוחה והנוחה ביותר", אומר סיגל. 

שירות Bezeq Free Cloud של בזק הוא שירות חינמי שהחברה מעניקה ללקוחותיה. באמצעות השירות יכול הלקוח לגבות את הקבצים החשובים לו מהמחשב האישי, הסמארטפון והטבלט, לשתף חברים בקבצים באמצעות המייל או הפייסבוק בקלות ובמהירות, לגשת מכל מקום בעולם לקבצים השמורים ולהאזין למוזיקה האישית. שיטות ההצפנה והאבטחה ששוכללו לאין ערוך בשנים האחרונות, מעודדות את השימוש בשירות ומאפשרות ללקוח להיות רגוע ובטוח יותר בכל הקשור למידע החשוב והרגיש שלו.