תאריך פרסום: 12/11/2013

הנתב המאפשר שידור לכמה מסכים במקביל באיכות HD בזק משיקה נתב חדשני המותאם לשידורים באיכות ULTRA HD

 
הנתב תומך בשתי רשתות אלחוטיות בו זמנית ומאפשר להקטין בכך הפרעות הנובעות מהעומס הרב על התדרים הקיימים
רן גוראון, משנה למנכ"ל בזק, "הנתב החדש מהווה שדרוג משמעותי לעומת הדור הקודם של הנתבים, בכך שהוא בנוי לסביבה הביתית המתקדמת ביותר, מרובת המסכים"

בזק משיקה היום את הדור הבא של הרשת הביתית, נתב ה- SUPER-WIFI החדשניDUAL-BAND המשדר בו זמנית בשתי רשתות אלחוטיות. התדר העיקרי בו נעשה שימוש כיום ברשתות אלחוטיות הינו 2.4 ג'יגה הרץ. בסביבה הביתית ניתן למצוא מספר רב של התקנים אלחוטיים הפועלים בתדר זה המפריעים אחד לשני, לדוגמא נתבים, טלפונים אלחוטיים, טלוויזיות חכמות מערכות אזעקה ועוד. בנתב החדש קיים תדר נוסף, 5 ג'יגה הרץ לגלישה באינטרנט והעברת תכנים באיכות HD בתוך הרשת הביתית וצפייה און ליין בסרטים במהירות תעבורה של עד 300 מגה. תדר זה מאפשר ליותר מכשירים אלחוטיים בבית לגלוש וליהנות מהזרמת מדיה מהירה ללא הפרעות. 
נתב ה-SUPER WIFI מגיע מותאם גם להעברת תכנים בטכנולוגיה האיכותית ביותר היום בעולם הטלוויזיה, ה-ULTRA HD. בקרוב, כשתכנים התומכים בטכנולוגיה זאת יהיו זמינים בארץ, ניתן יהיה לצפות בהם ממכשיר בלו-ריי או מכשיר תומך אחר, בתוך הבית באמצעות נתב זה.

רן גוראון, משנה למנכ"ל בזק, "הנתב החדש מהווה שדרוג משמעותי לעומת הדור הקודם של הנתבים, בכך שהוא בנוי לסביבה הביתית המתקדמת ביותר, מרובת המסכים. הנתבים מהדור החדש מסוגלים לשדר במקביל בתוך הבית לכמה מסכי טלוויזיה ובאיכות HD, משימה בלתי אפשרית לדור הקודם, וגם לשרת ציוד היקפי רב כמו סמארטפונים, טאבלטים ומחשבים נייחים וניידים במקביל. ציוד זה גם בנוי להשתלב בדור החדש של הטלוויזיות המסוגל לשדר באיכות ULTRA HD. ענקיות התוכן הבינלאומיות כבר עובדות על תכני וידאו בטכנולוגיית ה- ULTRA HD, ולנו חשוב לנו להקדים את הביקוש, כך שביום בו הטכנולוגיה תהיה נפוצה, הציוד של בזק כבר יתמוך בה".
העומס על תדרי 2.4 ג'יגה הרץ הוא בעיה עולמית הנובעת מהמספר הרב של המכשירים המחוברים לרשת בו זמנית בבית ויוצרים עומס הגורם להפרעות מקומיות באיכות הצפייה. ממחקרים בעולם עולה כי מספר המכשירים המחוברים לרשת האלחוטית נמצא בעלייה והשנה (2013) בכל בית כ-6 מכשירים מחוברים לרשת, זאת לעומת 2.8 מכשירים בשנת 2010. הצפי הוא כי עד שנת 2017 מספר המכשירים החכמים המחוברים בכל בית יעמוד על כ-8. עוד נתונים מעניינים מראים כי כ-70% גולשים באינטרנט באמצעות הסמארטפון או הטאבלט, במקביל לצפייה בטלוויזיה. הפתרון לבעיה הוא העברת חלק מהמכשירים התומכים בכך (למשל אייפון, מכשירי אנדרואיד וטאבלטים מהדור החדש) לצפייה בתוכן בתדרי 5 ג'יגה הרץ.
 
כ-80% מהישראלים עושים שימוש במכשיר נוסף בעת צפייה בטלוויזיה (מחשב, סמארטפון או טאבלט). נתון מעניין במיוחד מראה כי הצפייה בתכני וידאו עולה וכי- 75% מהמחוברים לאינטרנט צופים בווידאו באמצעות האינטרנט, ומעל 50% צופים בסרטים ובסדרות. נתונים אלה מחזקים את הצורך ברשת אלחוטית נפרדת ונקיה מהפרעות.
חשוב לציין כי נתב ה-SUPER WIFI יודע לתפקד גם כ"סטרימר", באמצעות חיבור הארד דיסק מקומי לממשק ה-USB  והזרמת התכנים שבו לטלוויזיה באופן אלחוטי וקווי. בזק תציע את הנתב כסטנדרט ללקוחות ה-VDSL הגולשים ממהירות TOP 40. מצטרפים חדשים ייהנו משנתיים ללא עלות, ולאחר מכן ישלמו עלות השכרה של עשרה שקלים לחודש.

נתב ה SUPER WIFI