תאריך פרסום: 12/11/2006

צפייה מאובטחת מרחוק בבית או בעסק; שליטה ובקרה על המצלמה; תמיכה ושירות של בזק 24/7

במסיבת העיתונאים הושק גם נתב רשת ביתית חדש הפועל   בטכנולוגיית Home PNA3, רשת ביתית המאפשרת העברת מידע באמצעות רשת הטלפון הפרוסה בבית במהירות שיא ובאיכות מקסימלית
 

מצלמות הרשת והנתבים החדשים שבזק משיקה, הן חלק מתפיסה חדשה שהוצגה הבוקר במסיבת עיתונאים - לספק ללקוח הביתי מגוון של מוצרי תקשורת חווייתיים המעשירים את חווית הגלישה באינטרנט המהיר. 

בזק מציעה במבצע מיוחד ללקוחותיה, להוסיף לעולם הרשת הביתית שלהם את מצלמות האינטרנט - B CAM - המאפשרות חיבור מצלמה לאינטרנט המהיר ללא צורך בקישור למחשב. מדובר במצלמות מהשורה הראשונה של חברתLinksys (חברה בת של סיסקו, יצרנית ציודי התקשורת הגדולה בעולם), המאפשרות ללקוחות לצפות בכל עת במתרחש בכל מקום בו יבחר: בבית, בעסק, אצל ההורים, במקום חביב עליו במיוחד, ובכל מקום אחר - באמצעות האינטרנט.

מצלמות ה BCAM הינן פשוטות ביותר. לאחר התקנת המצלמה במקום שבחר הלקוח, ניתן לצפות במתרחש מכל מקום בארץ ובעולם, באמצעות כל מחשב המחובר לאינטרנט. כמו כן ניתן לצפות במצלמות גם באמצעות הסלולר במכשירי הדור ה-3, וכן קיימת אופציה להתראה בדואר אלקטרוני.

המצלמות משתלבות היטב בתשתית האינטרנט המהיר של בזק. את מצלמות הB CAM  ניתן לחבר בקלות לרשת הביתיתשבבית ללא צורך להחליף חומרה או תוכנה.

כפי שעשתה בתחום הרשתות הביתיות, בזק מעריכה שביכולתה לשנות גם את שוק מצלמות האינטרנט ולהפוך אותן למוצר מבוקש בכל בית. עד היום, נתפסו המצלמות כמוצר ייחודי לנושאי שמירה ואבטחה או מוצר ל'פריקים' של מחשבים. בזק – עם יכולתה המוכחת לשווק מוצר מ'קצה לקצה', במחיר נוח, עם תמיכה לכל לקוח עד ווידוא שביעות רצון מלאה – מבטיחה שגם המצלמות יהפכו בתוך זמן קצר להיות מוצר יום יומי. 

רן גוראון, סמנכ"ל השיווק של בזק, אמר כי בזק מאמינה ביכולתה לשנות את פני השוק. "אין שום סיבה שלי, לך, לכם ולכולנו – לא יהיו מצלמות אינטרנט בבית, כחלק מהחוויות החדשות שעולם האינטרנט מציע. מוצר כמו מצלמת הרשת, שייתכן והוא נתפס כיום כמשהו ל'מבינים בלבד' – יהפוך לדעתנו די במהירות להיות מוצר שהיתרון שלו לכל גולש, והעצמת חוויית השימוש ברשת הביתית – הם ברורים לגמרי. פשטות ההפעלה, המחיר הנוח והתמיכה המצוינת של בזק – יהפכו את ה B CAM  למשהו שכדאי שיהיה בכל בית. עשינו מהלך דומה, ששינה את פני השוק, בתחום הרשתות הביתיות ואנחנו מציגים כעת קו ברור ומוצהר להמשיך במגמה זו-  כעת עם המצלמות ובעתיד במוצרים רבים נוספים", אמר גוראון.

כאמור, המצלמות שבזק מציעה הן מהמתקדמות בעולם. מצלמות הרשת הדיגיטליות החליפו את המצלמות האנאלוגיות שהחלו להיות משווקות כבר לפני כ-10 שנים. בשנים האחרונות יש מגמה הולכת וגוברת של אימוץ מצלמות דיגיטליות המחוברות ישירות לרשת (ללא צורך במחשב פועל). גם השימוש של המצלמות לצרכים פופולאריים, לא רק לצורכי אבטחה ושמירה, הולך ונהייה רווח.

המצלמות הן בעלות תוכנות של רזולוציה גבוהה ויכולת לכסות אזורים גדולים. לאחת המצלמות אפשרות לשליטה וכיוון מרחוק  של המצלמה (pan/tilt) וכן אפשרות לצילום תקריב (zoom in). ניתן לחבר את המצלמות באמצעות חיבור אלחוטי או קווי. לקוחות הרוכשים את המצלמה יכולים ליהנות משירות התקנה באמצעות טכנאי ומתמיכה ושירות מלא של בזק (ללקוחות הרשת הביתית) באמצעות מוקד האינטרנט של בזק 1-800-340-340, במשך 24 שעות ביממה.

בזק משווקת את המצלמות במחירים מיוחדים: המבצע הנוכחי של בזק 'חותך' את המחיר באופן דרמטי - כמעט 50% מהמחיר שהמצלמות נמכרות היום, בפריסת תשלומים נוחה דרך חשבון הטלפון. בנוסף ליתרונות אלה, בזק נותנת אחריות לתקופה ארוכה במיוחד-  36 חודשי אחריות.
 בזק מציעה בשלב זה 2 מצלמות:
Linksys WVC54GC – במחיר 576 ₪ בפריסה של 24 תשלומים X 24 ₪ לחודש.
                                                   בפריסה של 36 תשלומים X 16 ₪ לחודש.
Linksys WVC200DS  - מצלמה מתקדמת בעלת שליטה על  תנועות המצלמה, מיקרופון וחיישן תנועה המשגר הודעת מייל במקרה והמצלמה מופעלת.
במחיר 1076 ₪ בפריסה של 24 תשלומים X 44.85 ₪ לחודש.
                                 בפריסה של 36 תשלומים X 29.90 ₪ לחודש.

הלקוחות יכולים לבחור בהתקנה עצמית של המצלמות - חינם. התקנה ע"י טכנאי בזק תעלה 199 ₪.
את המצלמות ניתן לרכוש בחנויות בזקסטור ברחבי הארץ וכן להזמין את השירות במוקדי 199.
 
  
Home PNA3 – מעכשיו גולשים גם בממ"ד

במסיבת העיתונאים הוצג מוצר חדש נוסף - נתב רשת ביתית המשלב את טכנולוגיית האלחוט עם טכנולוגיית HOME PNA3. הנתב החדש הינו מרכיב באסטרטגיה החדשה של בזק בתחום האינטרנט המהיר, הרואה את בית הלקוח כמקום חווייתי, שבו בזק שואפת לתת שירות איכותי ומלא, לא רק בחיבור תשתית האינטרנט אלא בתחום מוצרי התקשורת החווייתית הנלווים.

שרות הרשת הביתית בטכנולוגית HPNA3 מאפשר ניצול תשתית הטלפון הפרוסה בבית הלקוח לשם העברת אינטרנט בפס רחב במיוחד (128Mb לשנייה) למספר מחשבים והתקנים בבית הלקוח (מצלמות רשת, מדפסת, סורק וכד'). רשתHPNA3 מהווה פיתרון איכותי המאפשר התקנה אסתטית ופשוטה ביותר, במקומות בבית שעד כה לא ניתן היה לגלוש בהם באמצעות רשת אלחוטית, לדוגמא: בממ"ד, או במבנים מורכבים בעלי מספר קומות.


תודה מיוחדת לדוברת הספארי ברמת-גן, שגית הורוביץ, על עזרתה בהדגמת המצלמות במסיבת העיתונאים