מדן ועד אילת: בזק משיקה את פרוייקט התקשורת הגדול בישראל

תאריך פרסום: 12/10/2020

בזק: "נחבר לקוחות ראשונים לסיבים אופטיים תוך מספר שבועות"

 
 
  • בזק תשקיע מיליארדי שקלים בשנים הקרובות בפרישת סיבים מואצת בכל רחבי המדינה
  • בזק תוציא לפועל בקרוב תכנית פרישה מסיבית של סיבים אופטיים ממטולה ועד אילת. היקף הפרישה יהיה הרחב והמהיר ביותר ביחס לכל חברת תקשורת אחרת בעולם
  • גיל שרון, יו"ר בזק: "פריסה נרחבת ומהירה של רשת הסיבים הגדולה במדינה תצעיד את ישראל קדימה ותתרום לחוסנה של המדינה"
  • דודו מזרחי, מנכ"ל בזק : "בזק תשטוף את ישראל בסיבים אופטיים, לאורכה ולרוחבה, ותציע שירותי אינטרנט אולטרה מהיריםף במרכז ובפריפריה"
 

בזק מכריזה היום כי תחבר לקוחות פרטים ראשונים לסיבים האופטיים תוך מספר שבועות בלבד, זאת לאחר שדירקטוריון החברה אישר אתמול בערב את הכניסה לפרוייקט הסיבים.
מדובר במהלך בעל השפעות מרחיקות לכת על שוק האינטרנט בישראל, על הכלכלה ועל המשק הישראלי כולו. יש לציין כי כבר היום בזק היא הספק המוביל של סיבים אופטיים לעסקים, מוסדות חינוך, רפואה ועוד בהיקפים גדולים ובכל נקודה בישראל, ועתה פעילות מתרחבת גם ללקוחות פרטיים.
 
גיל שרון, יו"ר בזק אמר כי, "השקת תשתית הסיבים של בזק הינה צעד בעל חשיבות לאומית. פריסה נרחבת ומהירה של רשת הסיבים הגדולה במדינה תצעיד את ישראל קדימה ותתרום לחוסנה וכלכלתה של המדינה. זהו גם צעד בעל משמעות עסקית, שיצעיד את בזק ואת ישראל לחזית הטכנולוגית של רשתות התקשורת המתקדמות בעולם. אנו מברכים את שר התקשורת, יועז הנדל, שפעל במהירות ובנחישות לקידום הנושא".

דודו מזרחי, מנכ"ל בזק אמר היום, "בזק תשיק בקרוב את תכנית הסיבים של החברה שבמסגרתה יחוברו אלפי שכונות וישובים בישראל לרשת סיבים אופטיים מתקדמת המאפשרת קצבי אינטרנט אולטרה מהירים, ממנה יכלו ליהנות מיליוני ישראלים בכל רחבי המדינה. פרויקט מורכב ועתיר משאבים זה יביא תועלת עצומה לציבור הישראלי ויתרום לצמצם פערים". עוד הוסיף מזרחי כי, "אנו שמחים להכריז על השקת פרוייקט הסיבים האופטיים של החברה, ויוצאים לדרך מורכבת ומרתקת אשר תהפוך את מדינת ישראל למובילה עולמית בתחום תשתיות התקשורת. מדובר בפרוייקט תשתיות התקשורת הגדול, המורכב והיקר ביותר בשוק התקשורת, אשר הושקעו בו כבר מאות מיליוני שקלים, ויושקעו בו עוד מיליארדי שקלים, ובמסגרתו יפרשו תשתיות סיבים מתקדמות ממטולה ועד אילת, במרכז ובפריפריה, לאורך הגבולות ובעומק המדינה".

בזק תחל כבר בימים הקרובים בתכנון ובביצוע פרישה במספר ערים בישראל, ותאיץ את קצב הפריסה במהלך שנת 2021. המטרה היא שכבר בשנה הקרובה תהיה למאות אלפי בתים בישראל גישה לשירות הסיבים האופטיים של בזק.

לצורך הפרוייקט, בזק נערכת לקליטה של אנשי תשתית וטכנאים, במטרה לעבות את מערך השטח של החברה. בתוך כך, החלה בזק בתכנון פריסה במספר ערים בישראל, ותאיץ את קצב הפריסה במהלך השנה הקרובה, זאת באמצעות מאות עובדים של החברה.
לאחרונה הכריזה בזק גם על השקה קרובה של קצב גלישה חדש, העומד על 200 מגה ברשת הקיימת ובמקביל לחיבור רשת הסיבים. לבזק יכולת לספק קצב גלישה זה, בתוך זמן קצר למאות אלפי לקוחות ברחבי הארץ. הקצב החדש יושק בקרוב בישובים רבים במרכז ובפריפריה.

במקביל לפעילות התשתית הנרחבת של בזק, החברה מתמקדת כל העת בשיפור ושדרוג חוויית הגלישה בבתים עצמם. בשנים האחרונות בזק ביססה את מובילותה כספקית שירותי התקשורת הטובה בישראל עם ציוד גלישה מתקדם ושירותי רשת יחודיים בבתי הלקוחות, אשר יחד עם תשתית הסיבים יבטיחו ללקוחותיה חוויית אינטרנט מעולה מקצה לקצה.
בזק פורסת סיבים אופטיים