גלי צה"ל ובזק סיימו פרויקט לשדרוג משמעותי של קליטת שידורי גל"צ וגלגלצ ברחבי הארץ. מהיום ניתן לקלוט את התחנות הצבאיות גם בבקעה, באזור ים המלח ובצפון הארץ רבתי

תאריך פרסום: 10/03/2015
גלי צה"ל בהובלת אגף התקשוב של צה"ל ובביצוע של חברת בזק סיימו בימים אלא פרויקט רחב היקף של שדרוג משמעותי של תגבור ושדרוג מערך המשדרים לקליטת התחנות גל"צ וגלגלצ בכל רחבי הארץ. כחלק מהפרויקט הועברו משדרי גלי צה"ל (גל"צ וגלגלצ) לאחריות וטיפול מיקור חוץ של בזק.

אירוע בזק גלי צהל - בתמונה סטלה הנדלר מנכל בזק ירון דקל מפקד גלצ והאלוף מוסקוביץ

הפרויקט שהחל לפני כשנה  הוא פרויקט ראשון מסוגו  בהיקף הזה עבור גלי-צה"ל.

שדרוג מערך המשדרים מאפשר כיום קליטה משופרת מאד של  גל"צ וגלגלצ גם באזורים שעד היום סבלו מהעדר קליטה באופן מוחלט או שהקליטה באזורים אלו הייתה קשה ולא נתנה מענה הולם. השינוי יצר למעשה כיסוי קליטה רציף מהצפון ועד אילת, כולל יישובי הבקעה וכביש הבקעה, אזור ים המלח, הערבה, דרום הנגב, אזור מצפה רמון, ירושלים, אזור טבריה, הגליל העליון והעמקים ותל-אביב. 

המשדרים החדשים שנכנסו לפעולה מאפשרים כיסוי נרחב יותר מאחר ונעשו שתי פעולות משמעותיות: ראשית, נוספו מספר רב של משדרים חדשים בארץ באתרי שידור חדשים. הפעולה השנייה שננקטה, היתה שימוש בדור חדש של משדרים בעלי הספקי שידור גבוהים יותר מהישנים שיצאו משירות ועל כן הטווחים ואיכות הקליטה הם משופרים. 

פרויקט שדרוג מערך המשדרים שכאמור הושקע בו תכנון ומשאבים רבים התבצע הודות לעבודתם המקצועית של אנשי מקצוע רבים, בהובלתו של ראש המחלקה הטכנית של גל"צ, איציק פסטרנק, ובסיוע רב של משהב"ט, הצבא ובזק. כל זאת לטובת מאזיני גל"צ וגלגלצ באשר הם, בבית, במשרד, בשירות סדיר או מילואים וכמובן בדרכים. 

מפקד גל"צ, ירון דקל, אמר באירוע השקת הפרויקט "חשוב לנו כרדיו ציבורי להגיע לכל מאזינינו, בין אם הם בדרכם לעבודה במצפה רמון, משרתים בסדיר או במילואים בבקעה ובין אם הם בחופשה באילת או בצפון. עשינו את כל הצעדים הנדרשים על מנת להבטיח שמאזיני גל"צ יוכלו למצוא אותנו מדן ועד אילת, עובר באזורים בהם הקליטה עד היום כלל לא התאפשרה. נמשיך בשיתוף הצבא, משהב"ט ובזק לעשות כל שניתן על מנת שאיכות הקליטה תהיה הטובה ביותר. בהזדמנות זו אני מבקש להודות לכל מי שלקח חלק במהלך, אנשי אגף התקשוב ובראשם האלוף עוזי מוסקוביץ', ראש אגף התקשוב, מנכ"לי משרד הביטחון, דן הראל, וקודמו אודי שני, אנשי בזק בראשות המנכ"לית, סטלה הנדלר, וכמובן לראש המחלקה הטכנית של גלי-צה"ל, איציק פסטרנק, שהפך את הפרויקט השאפתני הזה לבר ביצוע ולממשי."

סטלה הנדלר, מנכ"ל בזק, "הפרוייקט הנוכחי היווה אתגר הנדסי מורכב והוא מהגדולים שנעשו בישראל בשנים האחרונות. בשנת 2007 החל שיתוף הפעולה בין בזק לגלי צה"ל, שהגיע לשיאו היום, כאשר מערך השידורים של גל"צ וגלגלצ בכל רחבי הארץ עבר לאחריותה של בזק. אני מעריכה מאוד את האמון שמפקדי גלי צה"ל מביעים בבזק ובטוחה כי יחד נייצר איכות שידור גבוהה בכל פינה בישראל. בהזדמנות זאת ארצה להודות למהנדסים בגלי צה"ל ומשהב"ט וכן מהנדסי יחידת השידורים בבזק שהובילו את הפרוייקט".