תאריך פרסום: 06/03/2013

תוך שבועיים כ- 25 אלף לקוחות כבר משתמשים בשירות הגיבוי החינמי של בזק

 
  •  שטח האחסון בענן של בזק גדל בקצב של כ-3 טרה ביום
  •  יובל קינן: "בקצב הזה אין לי ספק שבקרוב יהפוך שירות הגיבוי בענן של בזק למערכת הענן הגדולה בישראל"

כ- 25 אלף לקוחות כבר משתמשים בשירות הגיבוי בענן, "Bezeq Cloud", שהשיקה בזק, רק לפני שבועיים. 
השירות החדש מאפשר ללקוחות האינטרנט של בזק להנות מגיבוי של תמונות, וידאו, מוזיקה ועוד, מכל מקום ומכל מכשיר.
לראשונה בעולם, מדובר בשירות גיבוי בענן שהוא חינם וללא הגבלת נפח (Unlimited). 
כאמור, עד היום, כ- 25 אלף לקוחות כבר משתמשים בשירות, כאשר כל לקוח בממוצע מגבה בשלב זה חומרים בנפח העומד על כ-1 גיגה. 
סה"כ נפח האחסון המנוצל נכון להיום של כלל לקוחות בזק עומד על עשרות טרה, כאשר בזק ערוכה, נכון להיום לגבות קבצים בנפח של מאות טרה. עוד ניתן לומר כי 2/3 מסך הגיבויים הם תמונות והשאר מסמכים, סרטים ומוזיקה.
יובל קינן, סמנכ"ל טכנולוגיות ורשת, "אנו מזהים שימוש מוגבר למערך האחסון שגדל בקצב של כ-3  טרה ביום. בעקבות הביקושים הרבים הרחבנו את יכולות האחסון ((Storage בענן של בזק במאות טרה. בקצב הזה אין לי ספק שבקרוב יהפוך שירות הגיבוי בענן של בזק למערכת הענן הגדולה בישראל. אני מעריך כי מאות אלפי לקוחות ירשמו לשירות בשלוש השנים הקרובות, כשכל אחד יגבה ויאחסן תכנים הנאמדים במספר ג'יגות".
השירות החדש כולל יכולות מתקדמות המאפשרות גיבוי אוטומטי של ספריות נבחרות על גבי המחשב, כמו גם אפליקציה לסמארטפונים וטאבלטים המאפשרת לגבות מכל מקום ומכל מכשיר. בנוסף, בזק הקימה פורטל אישי המאפשר צפייה בחומרים שגובו בענן ושיתוף קל ונוח בשלל תצורות, כולל ברשתות חברתיות. חשוב לציין כי שירות הגיבוי בענן של בזק ממוקם ומופעל בחוות השרתים של בזק בישראל ועל ידי אנשי בזק, מסביבת האינטרנט ועד ניהול האחסון. 
ניתן להצטרף לשירות בשלושה אופנים: באמצעות אתר בזק, באמצעות אפליקציה ייעודית מכל מכשיר טלפון חכם (Smart phone), או מול נציג שירות לקוחות. הפעלת השירות תתבצע על ידי התקנה עצמאית על גבי מחשב הלקוח, המאפשרת ללקוח לגבות באופן פשוט ספריות נבחרות מהמחשב ובנוסף, לנהל את תיבת האחסון הפרטית בפורטל אישי כמו כן, ובנוסף, ניתן לשתף את שיתוף קל ונוח בשלל תצורות- באמצעות תיבת המייל, Facebook, Twiter, Google+ ועוד.
אל השירות נוספת גם אפליקציה ייעודית לסמארטפונים ולטאבלטים (אנדרואיד ו-IOS) המאפשרת לגבות את המידע מההתקן ישירות ובאופן אוטומטי לענן וכמו כן להזרים את אותם הקבצים מהענן אל הטלפון הנייד, לצפייה ושידור איכותי מכל מקום ובכל בזמן. על מנת שלא לפגוע בחיבור האינטרנט הסלולרי (G3) יתבצע שירות הגיבוי האוטומטי רק בעת חיבור לרשת ה-WiFi.
בתוך כך, בזק עולה בקמפיין לשירות הגיבוי בענן, בכיכובו של גידי גוב, תחת הכותרת, "בזק קלאוד בחינם וללא הגבלה". הקמפיין, באמצעות משרד הפרסום  אדלר חומסקי יכלול פרסום בטלוויזיה, שילוט חוצות, אינטרנט וימשך כשבועיים".