מפת הדרכים של האינטרנט בישראל

תאריך פרסום: 01/05/2023

רן גוראון, מנכ"ל בזק: "המהלכים שבזק מציגה היום חושפים את מפת הדרכים לעידן המולטי גיג, עם קצבי גלישה שוברי שיאים שיתמכו בשירותים שאנחנו אפילו לא יכולים לדמיין היום"
 

  • -בזק הגיעה לקצב גלישה של עד 25 גיגה בניסוי מעבדה מוצלח שקיימה עם חברת נוקיה העולמית
  • -בזק ערוכה לתקן WiFi 7 שיושק בתחילת 2024 ויוטמע בציוד הביתי שתשיק
  • -הצעד הבא שבזק נערכת אליו: 10 גיגה בשנת 2024
  • -הנתב החדש יאפשר גלישה אלחוטית בקצב של 10 גיגה
  • -בעוד כ-3 שנים בכוונת בזק להשיק קצב שובר שיאים העומד על 25 גיגה

 
ברוכים הבאים לעתיד. בזק הציגה היום את מפת הדרכים הטכנולוגית של החברה לשנים הבאות, והכריזה על שיתוף פעולה עם חברת נוקיה העולמית, במטרה לספק קצבי גלישה שטרם נראו בישראל. בזק גאה להיות מחברות התקשורת הבודדות בעולם שנבחרו על ידי נוקיה לביצוע פיילוט הנדסי במעבדות החברה, במסגרתו הצלחנו להגיע לקצב שיא של עד 25 גיגה, זאת באמצעות טכנולוגיית
 25G PONהמתקדמת בעולם. בכך מצטרפת בזק לחברות הטלקום המובילות בעולם, בניהן ,AT&T  kpn ,Telefonicaו-,FRONTIER  הנמצאות גם הן בשלבי פיילוט הנדסי בטכנולוגית, במטרה לספק קצב גלישה של עד 25 גיגה.
 
רן גוראון, מנכ"ל בזק, "המהלך הנוכחי מהווה פריצת דרך עבור בזק בפרט ועבור שוק התקשורת בישראל בכלל. כחברת התקשורת הגדולה והמובילה, מוטלת עלינו האחריות להגדיר את עתיד שוק התקשורת בישראל. המהלכים שבזק מכריזה עליהם היום מציגים את מפת הדרכים לעידן ה'מולטי גיג', שיספק קצבי גלישה שוברי שיאים ויתמוך בשירותים שאנחנו אפילו לא יכולים לדמיין היום. אני מאמין שהרעב לרוחב פס הוא אינסופי, ובזק תמיד תהיה זו המאפשרת לכל הפיתוחים העתידיים להתרחש".
 
 בתוך כך, בזק הציגה היום גם את הנתב החדש שהיא מתעתדת להשיק, ה- Be Multi Fiber (Be3)  שכבר יתמוך בתקן ה- 7 WiFi החדש. נתב זה יאפשר אימוץ מיידי של התקן העולמי, ה-WiFi 7, המתוכנן לצאת בתחילת שנת 2024, ויאפשר את הקפיצה הגדולה באינטרנט האלחוטי הביתי.
 
הנתב החדש יאפשר קליטה איכותית, תמיכה במספר רב של מכשירים מחוברים לרשת בו זמנית, הגנת סייבר, והבשורה העיקרית  -  תמיכה בקצבי מולטי גיג, כאשר המשמעות לכך היא גלישה אלחוטית בבית הלקוח בקצב של עד 10 גיגה.
 
 הנתב החדש יכלול תדר נוסף וחדש של 6 ,Ghz המאפשר מעבר מ-2 תדרים צפופים ל-3 תדרים מרווחים יותר. כמו כן, יכלול חיבור אוטומטי וחכם – ביצוע אופטימיזציה בין הערוצים הפנויים והקרובים ביותר למכשיר ואפשרות לשידור בשני תדרים בו זמנית תוך בחירה בתדר הטוב ביותר, כך יווצר WiFi  רציף ויציב במעבר בין החדרים.
 
טלי פולג, סמנכ"לית השיווק  של בזק, "מחקרים שביצענו מראים כי מעבר לקצבי הגלישה הגבוהים, הדבר המרכזי ביותר ללקוחות הוא חווית הגלישה בבית. ללקוחות חשוב אינטרנט יציב וגלישה רציפה בכל חדרי הבית, זאת לאור השינויים שחלו בדפוסי השימוש של כולנו. אנחנו נערכים כבר היום להשקת הדור הבא של האינטרנט, גם מבחינת קצבי הגלישה וגם מבחינת ציוד הקצה שיהיה אצל הלקוחות בבית, במטרה לאפשר ללקוחות חווית WiFi איכותית ורציפה בכל הבית. פריסת הסיבים האינטנסיבית של בזק, יחד עם קצבי הגלישה המהירים במיוחד והמוצרים החדשים שלנו, יאפשרו לבזק להמשיך ולהוביל את שוק התקשורת בישראל".

מני ברוך, סמנכ"ל הטכנולוגיות של בזק, "ההכרזה על קפיצות המדרגה הבאות בתחום האינטרנט בישראל, אפשרית בזכות רשת הסיבים הרחבה של בזק הפרוסה ברחבי המדינה. ברגע שנכנסנו לתחום הסיבים, עשינו זאת בקצב מהיר במיוחד. הגענו לפריסה הרחבה ביותר בישראל ונמשיך לפרוס בקצב מהיר, כשעד סוף השנה נגיע ל-2 מיליון משקי בית. אינטרנט יציב וחזק הוא שירות שהפך כבר מזמן למוצר צריכה בסיסי. עכשיו הגיעה העת להיערך על מנת שנוכל לתמוך בטכנולוגיות החדשות של העשור הקרוב", סיכם ברוך.