בזק תפרוס סיבים במשולש הגבולות ישראל-מצרים-עזה

תאריך פרסום: 05/09/2021

בזק תפרוס סיבים במשולש הגבולות ישראל-מצרים-עזהחברת בזק החליטה כי ייפרסו סיבים אופטיים במספר יישובים במועצה האזורית אשכול – כרם שלום, חולית וסופה, יישובים הנמצאים בעוטף עזה.
ההכרזה על הפריסה הייתה במסגרת סיור באזור שקיים אתמול המנכ"ל, דודו מזרחי, עם שר התקשורת, יועז הנדל, וראש מועצת אשכול גדי ירקוני. במהלך הסיור הגיעו למחנה אמיתי ליד הגבול עם עזה, שם קיבלו סקירה על שיתופי הפעולה של כוחות הבטחון וצה"ל עם חברת בזק בכל הנוגע לתחומי התשתיות. השלושה ביקרו גם בקיבוץ כרם שלום שם הודיע מנכ"ל החברה דודו מזרחי כי יפרסו סיבים ביישובים נוספים במועצה.

בטקס חגיגי של פריסת סיבים שהתקיים במושב ישע, הנמצא גם כן בתחומי המועצה, התייחס השר הנדל לפריסה דווקא ביישובי סמוכי גדר, "אין כמו חניכת סיבים כדי להמחיש את ההבדל בין מי שמקדש את המוות לבין מי שמקדש את החיים. סיבים אופטיים זה מנוע צמיחה כלכלי אדיר. בזמן שאנחנו מייצרים מנועי צמיחה, אפשרויות תעסוקה, קדמה ועוצמה טכנולוגית, בצד השני אין חשמל ומים מבחירה. אנחנו נמשיך לפתח את המקום הזה, להצמיח אותו, לחבר אותו לתשתיות תקשורת מתקדמות שיאפשרו עבודה ופיתוח מרחוק. זו הציונות. קו מחרשה וקו הסיב הם קווי הגבול. סיבים אופטיים לצד סיבים תזונתיים של החקלאים שמגדלים כאן עגבניות. מזל טוב למועצה אזורית אשכול".

מנכ"ל בזק דודו מזרחי אמר, "בזק ממשיכה לשטוף את ישראל בסיבים אופטיים, והפעם ב ץיישובי הגבול הדרומיים השוכנים לצד עזה ומצרים. בזק רואה חשיבות גדולה, במיוחד בימים אלו, להנגיש לתושבי עוטף עזה את האינטרנט הטוב ביותר, כדי לאפשר להם ללמוד, לעבוד ולצרוך תוכן כאילו הם מתגוררים במרכז הארץ. בסיור היום יחד עם שר התקשורת יועז הנדל החלטתי להאיץ את הפריסה באזור זה, ולהתחיל בהקדם בפריסה בישובים כרם שלום, סופה וכיסופים, שיצטרפו לישובים וערים רבות בכל רחבי ישראל הנהנים מהסיבים האופטיים של בזק״.