לאילו מכשירים חכמים אפשר לפרוץ בבית?


הטלוויזיה, ה-Xbox ואפילו המוניטור של התינוק שלכם – הם רק חלק מהמכשירים החכמים שיש לכם בבית ושהאקרים עלולים לפרוץ אליהם.

חושבים שבזכות הסיסמה הארוכה שהוספתם לרשת הביתית אתם בטוחים? תחשבו שוב.
ההאקרים של היום הם לא ההאקרים של פעם. הם מתוחכמים יותר, ודרכי העבודה שלהם משוכללות יותר. אתם יכולים לשבת בנוחות על הספה ולקנות אונליין באתר הקניות החביב עליכם, כשאתם רגועים ובטוחים שכרטיס האשראי שלכם בידיים טובות, מכיוון שהאתר מאובטח היטב. אבל בפועל, באותם רגעים ממש יושב האקר ומוצא דרך לפרוץ למחשב או לחשבון שלכם כדי לגנוב את הפרטים האישיים שלכם וכשתגלו את זה, זה לא יהיה כל כך נעים.

רוצים לדעת על אילו מכשירים חכמים בבית חשוב להגן ואיך עושים את זה? הכתבה הבאה היא בדיוק בשבילכם.טלוויזיות חכמות וממירים


כיום כמעט בכל חדר בבית, כולל בחדר של הקטנטנים שלכם, אפשר למצוא טלוויזיות חכמות שניתן להתחבר בעזרתן אל רשת האינטרנט, לצפות בתכנים שונים ולהוריד אפליקציות. טלוויזיה חכמה היא בעצם קצת כמו סמארטפון או טאבלט גדול, רק ללא רמת האבטחה הגבוהה שניתן למצוא במכשירים סלולריים, כך שהן חשופות במיוחד לפריצה. מכיוון שרוב הטלוויזיות החכמות מצוידות גם במצלמות ובמיקרופונים, הפגיעה בפרטיות שלכם עלולה להיות קשה – האקרים יכולים לצפות בכם דרך הטלוויזיות בכל רגע נתון, לצלם את מה שמתרחש בתוך הבית שלכם, לדעת מתי אתם יוצאים מהבית, להקליט אתכם ולגרום לכם להרגיש אי נוחות בבית שלכם.
יש לכם מכשירים שמחוברים לרשת האינטרנט בבית? אתם צריכים הגנת Bcyber

 

קונסולות משחקים


הזקנים שבינינו זוכרים את ימי האטארי והמשחקים האלקטרוניים כמו דונקי-קונג האגדי, אבל הילדים של היום (ובואו נודה על האמת, גם המבוגרים) משחקים בקונסולות משחקים מתוחכמות כמו Xbox, Wii או פלייסטיישן. כל הקונסולות האלה מעבירות נהדר את הזמן, אבל הן גם מחוברות לאינטרנט, ולכן חשופות לפריצה של האקרים. אם קונסולת המשחק שלכם תיפרץ וההאקרים יצליחו לשים את ידם על שם המשתמש והסיסמה שלכם, התחושה שלכם תהיה איומה,  ובצדק - ההאקרים יוכלו להשתלט על החשבון שלכם ואיתו גם על כל מה שהשגתם בעמל (ולפעמים גם בכסף) רב. גם אם האשראי מבוטח, התחושה שמישהו הצליח להגיע למקום הכי פרטי ואישי שלכם, מלחיצה וגורמת לחוסר נעימות. זה הזמן לשמור על הרשת הביתית עם פתרון סייבר מקיף לכל המכשירים שמחוברים אליה


 

מוניטור לתינוק


הקטנים שלנו הם הדבר הכי חשוב לנו בעולם, וחדר התינוקות אמור להיות המקום הכי בטוח בבית, המוניטורים של התינוקות מחוברים לרשת האינטרנט ורובם מצוידים גם במצלמות. נשמע מלחיץ? בצדק. האקר שפורץ למוניטור של התינוק שלכם יכול לדבר איתו , הוא יכול גם לעקוב אחרי התנועות וההתרחשויות בחדר התינוק דרך המצלמה של המוניטור ואפילו להעלות לאינטרנט את כל מה שהמצלמה של המוניטור מצלמת. בשנים האחרונות, מאז שמוניטורים חכמים לתינוקות הפכו נפוצים כמעט בכל בית, דיווחו הורים רבים על מקרי פריצה כאלה למוניטור התינוק שלהם, ואתרים שלמים באינטרנט מוקדשים לקטעים שהאקרים מעלים מתוך מצלמות המוניטור בבתים פרטיים. בהחלט לא משהו שהייתם רוצים שיקרה לכם, נכון?


בואו להגן על האינטרנט בבית


אז מה עושים?


לוקחים את השליטה חזרה לידים, נגמר חוסר הוודאות!
אחרי שהבנו את סכנות הסייבר, הגיע הזמן להבין מה אפשר לעשות ואיך אנחנו יכולים להגן על עצמנו. בדיוק כמו שאתם חוגרים חגורה ברכב או מלבישים את הילדים היטב ביום חורף קר וגשום, כך חשוב שתלמדו גם לשמור על הפרטיות שלכם ולהגן עליה מפני סכנות הרשת. ככל שהשנים עוברות, יותר ויותר מכשירים מתחברים לרשת האינטרנט של הבית, ולכן חשוב במיוחד להגן עליה.ההגנה של הסייבר של בזק


הסייבר של בזק יודע לעשות בדיוק את זה – הוא מספק הגנת סייבר מקיפה על הרשת הביתית ועל המכשירים השונים שמחוברים לאינטרנט הביתי. אפילו האורחים שלכם שבאו לארוחת שבת מוגנים כשהם מחוברים לרשת הביתית שלכם. ה Bcyber של בזק מגן עליכם מפני פריצה לרשת שלכם ומפני הונאות רשת, בין אם המכשירים שלכם מחוברים לאינטרנט בחיבור קווי או בחיבור אלחוטי. נגמרו הימים בהם לא ידעתם מה קורה במכשירים החכמים שלכם – הורידו את אפליקציית הניהול ותוכלו להיות בשליטה על האינטרנט שלכם. האפליקציה מאפשרת לכם לקבל חיווי על כך שהמכשיר מוגן, לקבל תמונת מצב של כל המכשירים המחוברים לנתב, להגדיר את רשימת ההתקנים המורשים להתחברות לרשת, לקבל התראות על ניסיונות פריצה ואפילו לחסום לילדים את האינטרנט בבית כשאתם רוצים שהם יכינו שיעורים. כשאתם לקוחות של Bcyber אתם יכולים לנהל בקלות את הקשת הביתית בכל זמן ובכל מקום.