אינטרנט בכבלים של הוט מול האינטרנט המהיר של בזק


מה ההבדלים בין האינטרנט בכבלים של הוט לתשתית של בזק, למה הרשת האלחוטית של בזק טובה יותר,
ומי מובילה בסקרי השירות בתחום האינטרנט? 10 דברים שכדאי לדעת על תשתית האינטרנט של בזק מול הוט


 

1. העליונות הטכנולוגית: תשתית VDSL של בזק מול הכבלים של הוט

טכנולוגיית האינטרנט המהיר של בזק (VDSL) מבוססת על תשתית אינטרנט הנחשבת ליציבה והאיכותית ביותר שקיימת היום בשוק התקשורת, ולכן גם רוב חברות התקשורת הגדולות בעולם משתמשות בה. הטכנולוגיה מבוססת על תשתית NGN המספקת שירותי תקשורת על גבי סיבים אופטיים הפרושים בקרבת הבית. לצורך ההשוואה, חברת הוט משתמשת בתשתית כבלים בטכנולוגיית Docsis3 הנחשבת למוגבלת יותר, מכיוון שעל כבל הנחושת בתשתית זו "רוכבים" גם שירותי הטלפון והטלוויזיה, מה שפוגם במהירות הגלישה ואיכותה.
 

2. תשתית האינטרנט: הלקוחות מקבלים תשתית אינטרנט אישית

ברמת התשתית, אחד היתרונות המשמעותיים של בזק הוא שלקוחות בזק מקבלים תשתית אישית, שלא מושפעת מהשכנה מלמעלה או מהשכן בשכונה ממול. תשתית האינטרנט של הוט, לעומת זאת, היא תשתית שיתופית, כלומר כל השכנים והתושבים בבניינים מסביב גולשים ביחד על אותו הכבל. תשתית שיתופית כמו של הוט מושפעת מכמות הלקוחות האחרים באזור גיאוגרפי - ככל שיש יותר משתמשים התעבורה תחולק ביניהם, ובהתאם קצב הגלישה בפועל יהיה נמוך יותר. כלומר, אם השכן מלמעלה החליט "להוריד" סרט באינטרנט, והשכנה מלמטה "מורידה" את סדרת הטלוויזיה החביבה עליה, הגלישה במחשב עלולה להיות איטית ומרובת ניתוקים.
 

3. מהירות גלישה בפועל: רוחב הפס ומהירות גלישה

רוחב הפס (Bandwidth) הוא למעשה נפח הנתונים אשר ניתן להעביר ברגע נתון. לא משנה אם מדובר בשעת הבוקר, הערב או בסופי שבוע, המהירות של בזק בפועל תהיה תמיד אותה מהירות (ניתן לבדוק את מהירות הגלישה בכל עת כאן) ואינה מושפעת או נפגעת בשעות העומס. ברשת הכבלים של הוט לעומת זאת, הקצב בפועל משתנה בהתאם לאופי השימוש של הלקוחות האחרים.
 

4. פרישה ארצית: התשתית של בזק פרושה טוב יותר בכל הארץ

תשתית האינטרנט המהיר של בזק זמינה יותר ופרושה טוב יותר ברחבי מדינת ישראל, גם בישובים המרוחקים. למעשה בכל מקום שיש תשתית קו טלפון - ניתן לספק אינטרנט.
 

5. הסיב האופטי של בזק: כמו כביש מהיר מאוד

בשלוש השנים האחרונות בזק פרשה את רשת הסיבים האופטיים Bfiber ברחבי הארץ אצל מעל מיליון בתי אב, במטרה לאפשר שירותי אינטרנט בקצבים גבוהים במיוחד עד הבית (עד 1 ג'יגה). קרבת הסיבים לבתי הלקוחות מאפשרת לנו לספק שירותי פס רחב בקצבים גבוהים במיוחד ושירותים מתקדמים אחרים.
 

6. השקעה מגמתית וקבועה בתשתיות

הסיבות המרכזיות לפרישה הארצית הרחבה, התשתית האיכותית, היציבה והבטוחה - הן פשוט השקעה כספית רחבה בתשתיות הטכנולוגיות. בזק משקיעה כל שנה מיליוני שקלים במטרה לשפר ולשדרג את הטכנולוגיה ולעמוד בסטנדרטים טכנולוגיים בינלאומיים. לצד ההשקעה הטכנולוגית בזק משקיעה גם במערך השירות ומעניקה ללקוחות שירותים חדשניים ומתקדמים כמו שירות "בזק שלי" המאפשר לבצע מגוון רב של פעולות גם באופן עצמאי (מכל מקום ובכל זמן) ושירותי תמיכה מקצועית וטכנית שפועלים 24 שעות ביממה.
 

7. שירותי ערך מוסף: האינטרנט של בזק נותן ללקוחות יותר

לקוחות בזק נהנים מלא מעט שירותי ערך מוסף דוגמת: שדרוגי מהירויות הגלישה חינם (בשנים האחרונות לקוחות בזק נהנו משדרוגי מהירויות הגלישה בחינם וללא תוספת תשלום), אפליקציית גיבוי ענן Bcloud (שירות שניתן בחינם ללקוחות בזק, ומאפשר לגבות את הקבצים והמידע החשוב בענן, ללא הגבלת נפח מקום), אפליקציית Bphone לשיחות מחו"ל (שמאפשרת לבצע שיחות מחו"ל מהסמארטפון מכל מקום בעולם, באמצעות חיבור אינטרנט ובמחיר שיחת בזק רגילה בתוך ישראל), הטבות מתחלפות (בינואר 2016 בזק אפשרה ללקוחותיה להוריד בחינם, וללא הגבלת כמות, ספרים דיגיטליים מבין אלפי הספרים הדיגיטליים של "עברית", או הטבת Musix) ועוד ועוד ועוד.
 

8. אינטרנט אלחוטי: ציוד חדשני אצלכם בבית

לקוחות בזק לא רק נהנים מציוד חדשני בבית, אלא גם מאפשרויות טכנולוגיות רחבות יותר. בזק השיקה לאחרונה את הרשת האלחוטית בתקן AC לגלישה במהירות עד 1.6 Giga. הראוטר החדש Dual Band AC מעלה את הסטנדרטים בכל מה שקשור לריבוי המכשירים המחוברים לרשת הביתית במקביל, מאפשר חוויית גלישה בקצבים אולטרה מהירים בתוך הבית ונותן טווח קליטה רחב הרבה יותר מהראוטרים הישנים בתקן N. בנוסף, נתבי הרשת האלחוטית שלנו מאפשרים לצרכנים לנהל בקלות את הרשת הביתית בעזרת ממשק מתקדם בשפה העברית.
 

9. האינטרנט של בזק בטוח ומאובטח יותר

המשמעות של לגלוש באותה תשתית עם משתמשים נוספים (תשתית שיתופית) היא שקל יותר לפרוץ למחשב או להדביק אותו בווירוסים. האינטרנט של בזק מאובטח יותר בגלל שתי סיבות: האחת היא השימוש בתשתית פרטית - התשתית של בזק אינה משותפת למספר לקוחות ולכן לא חשופה להאזנות ולגניבת מידע ואין צורך להצפין אותה. הסיבה השנייה היא שימוש בציוד מתקדם וראוטרים - הממשק מאפשר הצפנה באמצעות סיסמה שתאפשר גלישה מאובטחת ותמנע גלישת גורמים לא רצויים על הרשת האלחוטית שלכם.
 

10. שירות לקוחות: בזק מובילה בסקרי לקוחות ומדורגת במקום הראשון

דו"ח פניות ציבור האחרון של משרד התקשורת, שהשווה בתחום תשתית האינטרנט בין הוט לבזק, קבע כי רמת השירות של בזק גבוהה יותר (ציון טוב) מזאת של הוט, שקיבלה ציון לקוי. מהדו"ח עולה כי בזק ממשיכה להשתפר בשירות בתחום תשתית האינטרנט ומדורגת במקום הראשון.


 

מה אפשר לקבל

מה מקבלים לקוחות בזק 

מה הוט מציעה

תשתית  פרטית: האינטרנט שלכם - הוא רק שלכם שיתופית: משותפת לכל השכונה
טכנולוגיה סיב אופטי הנחשב ליציב ואיכותי ביותר בשוק התקשורת העולמי כבל נחושת שמושפע מהשימוש בשירותי הטלפון ובשירותי האינטרנט
שירותי ערך מוסף יש! האינטרנט של בזק נותן ללקוחות שלו יותר: אפליקציית Bcloud לגיבוי חינם בענן, אפליקציית Bphone ועוד ועוד  אין. אפשר להצטרף גם לטלפון לטלוויזיה
שירות לקוחות *
 
מובילים בשירות. רק 21% מהתלונות המוצדקות בתחום האינטרנט, דירוג: טוב דירוג: לקוי. 79% מהתלונות המוצדקות בתחום האינטרנט
אינטרנט אלחוטי WiFi ראוטר Dual Band בתקן AC החדש, המאפשר ליהנות מגלישה ב-2 תדרים נפרדים, לקבלת תקשורת במהירויות גבוהות יותר ותשתית "נקייה מהפרעות" ועם טווח קליטה רחב יותר ראוטר HOTBOX בתקן N  
מהירות גלישה בפועל המהירות של בזק בפועל תהיה תמיד אותה מהירות תלויה בעומסי השימוש בסביבה הגאוגרפית


*לפי דו"ח פניות הציבור של משרד התקשורת לשנת 2014