בזק משיקה שירות "קו ונקי"- הטלפון הכשר הראשון בישראל

תאריך פרסום: 03/02/2008

לראשונה בישראל: בזק משיקה שירות "קו ונקי"* – טלפון הכשר למגזר החרדי

 
בזק השקיעה בטכנולוגיה ייחודית המאפשרת חסימת תכני טלפון שאינם הולמים את ציבור תורה ומצוות וזאת בתיאום עם וועדת הרבנים לענייני תקשורת ; זהו השלב השני במסגרת הפעילות האסטרטגית של בזק במגזר

חברת בזק משיקה את הקו הכשר הראשון בישראל תחת השם "קו ונקי". השירות החדש חוסם גישה לתכנים שאינם הולמים את ציבור שומרי תורה ומצוות. זוהי בשורה של ממש לציבור החרדי והדתי המבקש מצד אחד ליהנות מחידושי הטכנולוגיה, אך מצד שני אינו מוכן שאלו יפגעו באורח חייו ואמונותיו.

כדי לספק את הצורך של ציבור שומרי תורה ומצוות לשמור על טלפון נקי מתכנים לא ראויים, בזק הפעילה מאמץ טכנולוגי מתמשך בהשקעות גבוהות, כדי לפתח מערכת אמינה לגמרי, המאפשרת לסנן באופן מלא כל תוכן שמוגדר ככזה שאינו ראוי.

 
בזק ביצעה את המהלך יד ביד ובתיאום מלא עם וועדת הרבנים לענייני תקשורת, האמונה באופן מלא ובלעדי על סינון התכנים שאינם ראויים, בעוד שבזק מספקת את הפלטפורמה הטכנולוגית לכך. שר התקשורת, אריאל אטיאס, ליווה באופן אישי את המהלך וקידם אותו, כשהוא נותן את ברכתו להשקת השירות החדש. בכל שיחת טלפון מ"קו ונקי" – הקו הכשר, נעשית בדיקה של מספר היעד מול רשימת מספרים אסורים, ובמידה והמספר מופיע ברשימה, השיחה אינה יוצאת לפועל. רשימת מספרי הטלפון האסורים מתעדכנת באופן תדיר.
"קו ונקי" הוא מהלך שני של בזק המיועד לאוכלוסיית ציבור שומרי תורה ומצוות, לאחר שלפני יותר משנה החברה לקחה חסות על קידום ועידוד שמירת הלשון במסגרת ציבור זה. בזק גם יצאה לאחרונה עם מסלולי שיחות יעודיים לציבור שומרי תורה ומצוות, המאפשרים לשוחח עד 200 דקות בחודש רק בימי חול ב- 0 אגורות לדקה.

בזק תמשיך ותעסוק בסוגיות התקשורת המעסיקות את מגזר שומרי תורה ומצוות, ותיתן להן מענה טכנולוגי מתקדם כחלוצה בתחום. בזק קשובה לצרכים השונים לצרכי מגזר ייחודי זה וגאה לעמוד לצידו, לפעול למענו ולסייע בשמירה על אורחות חייו.

בימים אלו מבצעת בזק, בשיתוף עם וועדת הרבנים לענייני תקשורת וספקי האינטרנט, ניסוי לאספקת אינטרנט כשר, החסום לתכנים לא ראויים. לכשיושק, השירות יצטרף לסל השירותים היחודיים והמתקדמים שהחברה מציעה למגזר.
בימים הקרובים יחל שירות "קו ונקי" לפעול באופן מסחרי, ובחודשיים הראשונים הוא יינתן בחינם לכל דורש. בהמשך יינתן השירות בתשלום.

מנכ"ל בזק, אבי גבאי, אמר כי, "בזק היא חברת התקשורת המרכזית והגדולה בישראל, וככזאת היא שמה דגש לשירות כלל מגזרי האוכלוסייה, וזאת באמצעות פיתוח שירותים מתקדמים ויחודיים. הקו הכשר הוא מוצר דגל במגוון המוצרים שמציעה החברה לציבור שומרי תורה ומצוות המעוניין ביכולת לתקשר עם סביבתו באמצעים המתקדמים ביותר, ללא חשש מפגיעה באורח חייו. בזק אינה מתערבת בשיקולי סינון האתרים ומשאירה זאת ל'מומחים', בעת שהיא דואגת לספק שירות ברמה הגבוהה ביותר. בכל מקום בו האוכלוסייה החרדית תזדקק לשירותי תקשורת יחודיים בזק תהיה שם כדי להציע אותם".

התקשורת השיווקית למהלך "קו ונקי" מנוהלת ומלווה על ידי משרד הפרסום, אפיקים.* הביטוי "קב ונקי" לקוח מהמקורות היהודיים. קב הוא מידת נפח עתיקה, והביטוי הינו מתוך הפתגם, "מוטב לאדם קב ונקי משלו מאשר עשרה קבין של אחרים". מתוך ביטוי זה, יצרה בזק את המותג "קו ונקי", אשר בתחילה השיקה דרכו את פעילות הדגל הקהילתית של במגזר החרדי- "שמירת הלשון", וכעת מרחיבה אותו לשירותים שונים המותאמים לצרכי המגזר. הראשון בניהם הינו הקו ונקי, החסום למספרים שאין דעת חכמים נוחה מהם.