בזק ממשיכה בהרחבת המהירויות באמצעות שילוב של סיבים אופטיים וטכנולוגיות חדשניות

תאריך פרסום: 13/07/2011

מנכ"ל בזק, אבי גבאי: "עם סיום פריסת רשת ה,NGN-  בזק תמשיך בהרחבת המהירויות ללקוחות באמצעות שילוב של סיבים אופטיים וטכנולוגיות חדשניות"

  • השקעות החברה בתשתית עומדות על יותר ממיליארד שקל בשנה
  • בזק מתחייבת לספק תשתית ניטרלית, חופשית ושוויונית
  • בזק תאפשר לכל ספק או שירות לפעול על גבי תשתית שלה ללא כל תעדוף או התערבות
"פריסת רשת ה-NGN אפשרה לבזק לספק בקצב שיא אינטרנט מהיר לכולם. בזק מתכננת להמשיך ולהשקיע גם לאחר סיום פריסת רשת ה,NGN בהרחבת המהירויות, זאת באמצעות שילוב של סיבים אופטיים וטכנולוגיות חדשניות, שיהוו את השלב הבא בהתפתחות הרשת", כך אמר אבי גבאי, מנכ"ל בזק בכנס תקשורת שנערך היום בתל אביב. בתוך כך, מכריזה בזק כי היא נמצאת לקראת סיום פריסת רשת ה-NGN וכי ביחס למדינות אחרות בעולם, קצב פריסת הרשת בישראל הוא מן המהירים בעולם. השקעות החברה בתשתית עומדות על יותר ממיליארד שקל בשנה. בעניין זה אמר גבאי כי, "שיעור ההשקעה של בזק בשנתיים האחרונות צמח במעל ל- 50%".
מאז השקת הרשת ועד היום השיקה בזק מספר מהירויות גלישה, כאשר המהירה מבניהן מגיעה עד 100 מגה ביטנכון לסוף הרבעון הראשוןקצב הגלישה הממוצע ללקוח בזק עמד על 4.8 מגהבזק מעריכה כי בשנת 2012 יוכפל קצב הגלישה הממוצע ללקוח ל- 8 מגה (מדובר על קצב מהירות גלישה הגבוה יותר מהקצב הממוצע במדינות ה (OECDעוד על פי הOECD, מחירי האינטרנט בישראל עד למהירות 15 מגה הם מן הנמוכים בעולם. במקביל, בזק יוצאת כל העת במבצעים חדשים המוזילים את מחירי קצבי הגלישה הגבוהים במהירות, זאת במטרה לעודד לקוחות חדשים להצטרף ל-NGN.
"במקביל לפריסת הרשת והפס הרחב שהיא מאפשרת, חשוב שיפותחו גם יישומים חדשים על גבי האינטרנט. לשם כך, יש צורך בתשתית אינטרנט ניטרלית פתוחה, חופשית ושוויונית. בזק מתחייבת לשמור על תשתית האינטרנט של בזק ניטרלית וקוראת ליזמים להמשיך ולפתח מוצרים ושירותים על גבי התשתית שלנו שתמשיך להתפתח לדור הבא". עוד הוסיף גבאי באותו עניין כי, "בזק פועלת כדי לשמר את האינטרנט כרשת פתוחה שתאפשר לכלל המשתמשים את החופש לייצר חדשנות ותחרותיות, ומן העבר השניתאפשר לבחור ולשלוט בצריכת התכנים. בזק רואה חשיבות רבה בשימור ניטרליות התשתית ככלי לקדמה טכנולוגית, המייצר רווחה למשתמשים ולכלל תושבי ישראל. תשתית אינטרנט ניטרלית היא מרכיב מרכזי בצמיחה כלכלית, ולכן בזק מחויבת לאפשר לכל פרט או ארגון לנצלה בכל דרך שהיא. בזק מאפשרת ותמשיך לאפשר לכל ספק לפעול על גבי התשתית שלה, ללא כל תעדוף או התערבות".