רשת ה- NGN

בשנת  2014 סיימה בזק את פריסת  רשת  ה- NGN  המאפשרת תשתית אינטרנט בקצבים גבוהים של עד 100 Mbs, ומספקת שירותים חדשים על גבי קו  הטלפון.  בזק היא אחת החברות הבודדות בעולם, אשר הובילה את פרויקט NGN בפריסה ארצית מלאה.

מהי רשת NGN?
רשת אשר מאפשרת לבזק לשדרג באופן משמעותי את השירותים הקיימים בבית, ובמקביל מספקת שירותי אינטרנט מתקדמים במהירויות  של עד 100 מגה 

רשת ה- NGN היא פורצת דרך, אשר סוללת מתווה לקצבי גלישה מהירים ומראה שניתן  לעשות ברשת הכול, במקביל והרבה יותר מהר: הורדה והעלאה של קבצים במהירות גבוהות ומבלי להמתין, צפייה בתכנים באינטרנט ברמה גבוהה יותר מצפייה בטלוויזיה, הנאה ממשחקי און ליין עם משתמשים מכל העולם בצורתם המיטבית, אחסון ושיתוף קבצים בנפחים גבוהים, שיחות וידאו מרובות משתתפים באיכות הגבוהה ביותר ועוד.

רשת ה- NGN פותחחת דלת לעולם חדש ומתקדם גם בעולם הטלפוניה המבוססת  IP
היא מאפשרת את שיפורה של  חוויית השיחה ומציעה ללקוחות שירותים חדשים כערך מוסף לשינוי הטכנולוגי כגון: 
  • קו טלפון שיאפשר קבלת שתי שיחות בו זמנית ועוד 3 שלוחות 
  • ניהול הקו בשליטת הלקוח באמצעות ממשק WEB מתקדם 
  • ניהול התא הקולי ופונקציית עקוב אחרי ע"פ מספר המתקשר / שעת ההתקשרות

רשת ה- NGN  תרמה לישראל ברמה הלאומית ושפרה ושדרגה תחומים רבים הנוגעים לכלכלת  ישראל:
 
  • בתחומי הרפואה המערבית המתקדמת  
כאשר בזק מספקת תשתית בפס רחב יותר, ניתן להעביר תמונה באיכות High Definition, מה שמאפשר למומחים מכל פינה בעולם לייעץ בזמן אמת במהלך ניתוחים. בנוסף, ניתן לקבל אבחנות רפואיות ממומחים בכל העולם מבלי לעזוב את הארץ. 
 
  • בתחומי ההייטק
בעזרת תשתית ה-NGN ומגוון שירותיה המתקדמים של בזק, יכולים עסקים לנהל שרתים על גבי הרשת במקום במחשבי החברה ובכך לאפשר גישה רחבה יותר לכל שירותי התוכנה. כמו כן, שרותי האינטרנט הופכים למהירים הרבה יותר, עובדה שמאפשרת עבודה נוחה יותר מול גורמים עסקיים בחו"ל (שיחות וידאו), ניהול נוח של כלל המידע על גבי הרשת ועבודה יעילה מהבית. 
 
  • בתחום ההשכלה והחינוך
תשתית ה- NGN מחוללת מהפיכה בחינוך, בכך שהיא מאפשרת שידור הרצאות ושיעורים מכל מוסד לימודי אל כל מחשב ביתי, מה שמעניק לבעלי מוגבלויות את האופציה ללמוד בכל מוסד בארץ. כמו כן, הדבר מאפשר יישור קו ברמת החינוך בכל רחבי הארץ, מכיוון שכולם יכולים ליהנות מהמורים הטובים ביותר בכל תחום.
 
  • רשת NGN  סללה את הדרך לעולם ירוק יותר
בזכות ה NGN, צומצמו המרכזיות המקומיות. השילוב של פרוטוקול IP עם סיבים אופטיים המגיעים קרוב מאוד ללקוח,  אפשרו  לפשט ו”לשטח” את טופולוגית הרשת. בכך בזק הקטינה את צריכת החשמל, ואת “חתימת הפחמן” של החברה, ושחררה מהחובה להחזיק מתקני גיבוי, שתרומתם לסביבה מפוקפקת (כמו מערכות UPS המבוססות על מצברים).