חידון "שמירת הלשון" של בזק

תאריך פרסום: 13/05/2010

בזק מציינת שנתיים למהפכת התקשורת הכשרה ומשיקה את השלב הבא: חידון "שמירת הלשון" של בזק

 
  • חידון "שמירת הלשון" הינו פעילות חדשנית, ומהווה עליית שלב בפעילות של בזק לחיזוק נושא שמירת הלשון
  • הפעילות, שתיעשה בפיקוח רבנים ומורי הוראה, תתפרש על פני שלושה חודשים, תכלול שלושה שלבים ותתבצע במקביל לבנים ולבנות תוך הפרדה מלאה
  • כל אחד מזוכי החידון יזכה בפרס כספי של 2,000 שקל
בזק מציינת שנתיים למהפכת התקשורת הכשרה ומשיקה את השלב הבא חידון "שמירת הלשון". חידון "שמירת הלשון" הינו פעילות חדשנית, שטרם נעשתה במגזר. לא מדובר בעוד פעילות שיווקית שמטרתה מכירה, אלא פעילות שמטרתה חיזוק נושא שמירת הלשון מתוך חיבור למישור התורני ועידוד תחרות והצטיינות בתחום.

חידון שמירת הלשון הינו חידון נושא פרסים. הזוכים בגמר הגדול יקבלו, כל אחד מהם, פרס בסך 2,000 שקל. בחידון רשאים להשתתף תלמידים/תלמידות  בגילאים 13-20 שבביתם קו פעיל של בזק בלבד.

רן גוראון, סמנכ"ל השיווק של בזק אומר: "מתוך הבנה לצרכיו הייחודיים של המגזר החרדי, שמה לה בזק למטרה לשמר ולקדם את התקשורת הכשרה והנקייה, המתאימה לאמונתו ולערכיו של המגזר. בזק בחרה לפעול בזירת התוכן, ובמשך מספר שנים החברה פועלת לחיזוק, קידום וניכוס ערך שמירת הלשון באמצעים ופעילויות שונות. אני מאמין שחידון 'שמירת הלשון' הינה פעילות ייחודית, כזו שטרם נעשתה במגזר החרדי ומהווה עבור בזק קפיצת מדרגה הן בנוגע למחויבותה לערך "שמירת הלשון" והן מבחינת חיבור הפעילות למישור התורני ועידוד המצוינות בתחום זה".

 חידון שמירת הלשון יתפרש על פני שלושה חודשים ויכלול שלושה שלבים. השאלות בכל אחד מהשלבים מבוססות על הספר "הלכות שמירת הלשון של החפץ חיים". הפעילות תתבצע במקביל לבנים ולבנות תוך הקפדה על הפרדה מלאה.

השאלות והתשובות שיוצגו בחידון, ייכתבו על ידי רבנים העוסקים בהנחלת "שמירת הלשון". הסמכות התורנית שתלווה את פרוייקט חידון שמירת הלשון הוא הרה"ג ר' צבי כהן, רב שכונת "אברהם" בב"ב ומחבר ספרי הלכה רבים. יו"ר וועדת השיפוט הוא הרה"ג ר' ישראל גנס – מראשי ישיבת "קול התורה".

כאמור, לפני למעלה משנתיים, הכריזה בזק על מהפכת התקשורת הכשרה עם השקתו של השירות "קו ונקי", אשר נועד לחסום גישה לתכנים שאינם הולמים את ציבור שומרי תורה ומצוות.  שירות "קו ונקי" היווה בשורה של ממש לציבור החרדי והדתי המבקש מצד אחד ליהנות מחידושי הטכנולוגיה, אך מצד שני אינו מוכן שאלו יפגעו באורח חייו ואמונתו. השלב השני במהפכה נערך לפני כשנה עם התרחבות הכשרות לערוצי תקשורת נוספים ביניהם כרטיסי חיוג כשרים. והשלב השלישי יצירת קומת מספרים כשרה – 80. יצירת מספר זיהוי - קידומת זהה לכל חברי הקהילה שבקומה הכשרה.

חידון שמירת הלשון
החידון יכלול שלושה שלבים:
  שלב ראשון – חידון IVR "מענה לשון"
יתקיים בין התאריכים י"ז בסיוון – ל' בסיוון ( 30.5.10 - 12.6.10)
מתקשרים: 1212-33-44-55 ועונים על שאלות, המבוססות על הספר "חפץ חיים", הלכות לשון הרע כללים א-י', הקדמה, פתיחה, לאווין ועשין  לא כולל  פרק ב'
 100 הבנים ו-100 הבנות שיצברו את הניקוד הגבוה ביותר עולים לשלב הבא.
  שלב שני – מבחנים בכתב "לשון הכתוב"
המבחן יתקיים בתאריך ז' באב ( 18.7.10 ) בבית ספר בבני ברק במיקומים נפרדים לבנים ולבנות. המבחן  מבוסס על הספר "חפץ חיים" בהלכות רכילות (כללים א'-ט'). 
20 הבנים ו-20 הבנות שיקבלו את הציונים הגבוהים ביותר יעלו לגמר היוקרתי.
  שלב שלישי – הגמר הגדול "שגור על פיך"
גמר חידון שמירת הלשון ייערך בתאריך כ"ג באלול ( 2.9.10 ).
הגמר יהיה בשעות נפרדות לבנים ולבנות.

 הגמר יחולק לשלושה שלבים:
– שלב המבחן הזהה – כל המתמודדים יקבלו מבחן כתוב עם שאלות פתוחות + אמריקאיות . לכל שאלה יינתן ציון כאשר ניתן לצבור עד 50 נקודות במבחן. שלב זה יעשה מס' שעות לפני החידון. 
– השלב השני –השלב הפומבי כל משתתף יישאל שאלה על ידי וועדת השיפוט ויקבל ציון בין 1-10 נקודות על פי איכות התשובה, פירוט, הוכחת יד, מקורות וכו'.
– השלב השלישי – 6 המשתתפים בעלי הציון הגבוה ביותר יישאלו כל אחד 3 שאלות רצופות כשכל שאלה = 10 נקודות. כל מי שיצבור מעל 25 נקודות בשלב זה, יזכה בפרס בסך 2000 שקלים. מי שלא יצבור 25 נקודות יזכה בתשורה סימלית.

להשתתפות ולקבלת פרטים נוספים ניתן לחייג: 1212-33-44-55