בזק ונוקיה-סימנס מכריזות על שיתוף פעולה אסטרטגי: רשת ה-NGN תאפשר גלישה במהירות של 200 מגה כבר ב-2011

תאריך פרסום: 11/10/2010

  • בזק ממשיכה להשיק שירותים חדשים על גבי רשת ה NGN- משיקה: קצבי גלישה במהירות 50 ו- 100 מגה, ומגוון שירותים נוספים
  • אבי גבאי, מנכ"ל בזק: "רשת ה-NGN תספק מהירות של מאות מגה ללקוחות החברה כבר בשנה הבאה"
  • Beppe Donagemma,  נשיא נוקיה-סימנס אירופה: "כמובילת שוק באספקת פתרונות לרשתות NGN מתקדמות ברחבי העולם, נוקיה-סימנס גאה לספק עם בזק כבר בשנת 2011 מהירות גלישה העומדת על 200 מגה"

בזק וענקית ציוד התקשורת הבינלאומית, נוקיה-סימנס, מכריזות היום על שיתוף פעולה אסטרטגי שיאפשר גלישה במהירות של מאות מגה כבר בשנה הבאה. מדובר על מהלך ראשון מסוגו של שימוש בטכנולוגיה הממזגת שני כבלי נחושת ועל ידי כך מאפשרת יותר מלהכפיל את מהירות הגלישה(Bonding) . במסגרת שיתוף הפעולה תציע בזק ללקוחותיה בשלב הראשון גלישה במהירות 200 מגה. במקביל ממשיכה בזק לפרוס באינטנסיביות את רשת ה-NGN.

אבי גבאי, מנכ"ל בזק, "רק לפני שנה בזק הכריזה על כוונתה לבצע מהפכה בעולם המהירויות באינטרנט, והיום למעלה ממחצית מתושבי המדינה נגישים לרשת, ונהנים ממגוון רחב של מוצרים ושירותים חדשים ומתקדמים". עוד הוסיף גבאי כי, "כבר היום יש לבזק כ-150 אלף לקוחות המחוברים לקצבים של 10 מגה ומעלה, וקצב השדרוגים החודשי הוכפל מאז השקת הרשת. בזק תציע מהירויות גלישה גבוהות ככל שהשוק ידרוש, ואף יותר מכך. בהמשך, רשת ה NGN- תספק מהירות של מאות מגה ללקוחות החברה".

Beppe Donagemma, נשיא נוקיה סימנס אירופה, אמר בבזק אקספו כי, "כמובילת שוק באספקת פתרונות לרשתות NGN מתקדמות ברחבי העולם, נוקיה-סימנס גאה לספק עם בזק כבר בשנת 2011 מהירות גלישה העומדת על 200 מגה. מהירות זו מבוססת על טכנולוגיה מובילה, אשר בזק, שותפתנו משכבר הימים, פורסת ברחבי ישראל".  

עוד הוסיף Donagemma כי, "רוחב הפס המוגבר יאפשר להנות משירותי אינטרנט חדשים ומתקדמים, כמו האפשרות לצפות בו זמנית בכמה ערוצי IPTV באיכות גבוהה, ואפילו יאפשר שירותים מתקדמים יותר כמו צפייה בטלוויזיית תלת מימד. הפרויקט של בזק, המספק  את הפתרון המתאים ביותר לצרכי הלקוחות ברחבי ישראל מתאים בדיוק לחזון שלנו להיות שותף לאספקת שירותי תקשורת מתקדמים בעולם כולו".

בתוך כך, מרחיבה בזק את מגוון מהירויות הגלישה שמציעה ומשיקה קצבי גלישה חדשים. בזק מציעה 6 קצבי NGN מהירים במיוחד, כאשר מהיום לקוחות בזק יוכלו ליהנות מגלישה במהירות של 50 מגה, בעלות של 299 שקל לחודש.

בנוסף, השיקה בזק גלישה במהירות TOP 100, בעלות של 399 לחודש. מהירות TOP 100 מאפשרת ליהנות מהמהירות המקסימלית, הנעה בין 60 מגה ל–100 מגה, כל לקוח לפי אזור מגוריו.

חשוב לציין כי התמחור ללקוח נעשה לפי מהירות של 60 מגה, זאת על מנת שלא ייווצר מצב שלקוחות ישלמו על מהירות גבוהה ממה שיקבלו בפועל. למעשה באמצעות התמחור החדש לקוחות ייהנו מגלישה במהירות גבוהה במחיר מופחת. ניתן לראות שככל שמגוון קצבי הגלישה שמציעה בזק רחב יותר, המחיר עבור מגה יורד. כך למשל, המחיר עבור מגה בקצב גלישה של עשרה מגה עומד היום על 10 שקל, זאת לעומת מחיר של 4 שקל בלבד למגה במהירות 100 מגה.

כמו כן, משיקה בזק שרותים נוספים עבור המגזר העסקי על גבי רשת הNGN- ביניהם שירות BizNet המציע קצבי גלישה גבוהים במיוחד לעסקים, שירותים בענן, ורשת נוספת בטכנולוגיית המטרו (קיימת הרחבה לגבי השירותים בנספח המצורף).

כזכור, לאחרונה השיקה בזק מגוון שרותים נוספים על גבי רשת ה-NGN: שירות מנגינה בהמתנה, שלוחת Bphone, מרכזייה ביתית ואחסון ברשת (NETDISK). עם השקת רשת הNGN-  לפני כשנה הכריזה בזק כי מעבר לשדרוג רשת האינטרנט והשקת קצבי גלישה גבוהים במיוחד, תציע הטכנולוגיה החדשה גם שירותי טלפוניה ואינטרנט מתקדמים ללקוחות הפרטיים והעסקיים של החברה.

חשוב לציין כי בניגוד למתחרים, בזק היא היחידה שמשיקה מגוון רחב של שירותים מתקדמים. בנוסף לקצבי הגלישה המהירים, רשת ה-NGN  מקפיצה את קו מוצרי הטלפוניה של בזק מדרגה ומאפשרת שירותי טלפוניה מתקדמים ונגישים להפעלה ומכל מקום ללקוחותיה הפרטיים והעסקיים.