רחפן מומלץ למתחילים


 

רחפן למתחילים

 
הם קטנים, קלים וגורמים לנו לרחף בשמיים, או לפחות להרגיש כך בזכות המצלמה הזעירה שבהם. הרחפנים כבשו את העולם והפכו לאחד הגאדג'טים הכי כיפיים ויעילים לשימוש שנוצרו בשנים האחרונות. התרגלנו אליהם מהר מאוד וכיום קשה לדמיין איך היה פה לפני שריחפו אלינו מתוך העתיד. הם משמשים להעברת ציוד רפואי לאזורים מרוחקים, משלוח פריטים עד לדלת הבית, מחקר מדעי, מיפוי, חיפוש ואיתור והיד נטויה למגוון עצום של שימושים. אבל כמובן שהשימוש הכי פופולרי בהם הוא לצורכי צילום של וידאו וסטילס וכיום אין בילוי, טיול או אירוע שלא מצולם מלמעלה, אז מה הפלא שגם אתם רוצים אחד משלכם. איך לבחור רחפן? הנה כמה פרמטרים שיעזרו לכם להבין איזה רחפן מומלץ למתחילים שכמותכם, בדרך לרכישת הגאדג'ט שיעיף אתם לשמיים - כולל כמה רחפנים שכדאי שתכירו.
 
 

גודל ומשקל

המנוסים ובעלי המקצוע משתמשים לרוב ברחפנים גדולים שמסוגלים להתמודד עם רוחות ויש להם זמן טיסה ארוך יותר, כמתחילים אתם זקוקים לרחפן קטן-בינוני שיוכל להיכנס לתיק הגב ויהיה נוח לנשיאה.
 

יכולת שליטה

 
מכיוון שטרם פתחתם יכולות הטסה, רצוי לרכוש רחפן זול ועמיד יחסית כדי שיעמוד בנחיתות הקשות שמחכות לו. אם התקציב שלכם מאפשר, כדאי לרכוש רחפן עם נחיתה אוטומטית וחיישנים המזהים מכשולים במקומות סגורים.
 

יכולת צילום

 
זאת המטרה, לא? כדאי לרכוש רחפן עם מצלמה מובנית ועם מייצב כדי לספק תמונות וסרטונים איכותיים יותר, בטח כשהטכניקה שלכם רחוקה מלהיות טובה.
 

מד גובה

 
פיצ'ר מצוין למתחילים: קובעים גובה מסוים שבו רוצים להטיס ואז הרחפן לא בורח לכם למעלה או מתרסק למטה, ואתם יכולים להתאמן בהטסתו.
 

headless mode

 
אלמנט שעוזר מאוד למתחילים משום שהוא מבטל את הזיהוי של חלקו הקדמי של הרחפן, כך שהוא יגיב לתנועה שתפקדו עליו כאילו הוא במצב טיסה קדימה, ללא קשר לכיוון התנועה שלו בשמיים. אם הוא רחוק מהעין או שאתם מתקשים בהמראה, זה יעזור לכם.
 

DJI SPARK 

 
כשמדברים על רחפן מומלץ למתחילים מתכוונים לרחפן המיני הפופולרי בעולם . הוא קטן, עמיד ומשלב יכולת טיסה מצוינת, צילום וידאו וסטילס איכותי. משקלו כ-300 גרם ויש לו מייצב תמונה מובנה שמאפשר למצלמת ה-Full HD לספק תמונות מצוינות. חיישנים להטסה במקומות סגורים כך שיהיה לכם קל יותר אם תצלמו במבנה כלשהו, כולל יכולת מעקב אחרי עצמים בתנועה והימנעות ממכשולים בזכות החיישנים שבו. ה- DJI SPARK מכיל עוד שני פיצ'רים חשובים, שהם חלק מכל רשימה שכוללת המלצה על רחפן למתחילים: מערכת GPS מובנית לריחוף יציב ומדויק ופיצ'ר ה"חזרה הביתה"  יעזרו לכם לצלם צילום איכותי ולא לאבד אותו בגלל שנגמרה הסוללה, כי הוא כבר יחזור לבד אליכם.
 
הפיצ'ר המיוחד: DJI SPARK מאפשר לכם להטיס אותו בעזרת תנועת כף היד והוא גם ממריא ונוחת עליה, לאחר שאתם מגדירים זאת בעזרת פיצ'ר זיהוי הפנים של המפעיל. בנוסף, הוא מסוגל לצלם מקום או אדם מסוימים כשהם תמיד במרכז והוא חג סביבם או מתרחק ומתקרב. 
 
טווח שליטה: באמצעות שלט עד 500 מטר, באמצעות סמארטפון עד 100 מטר.
זמן טיסה: עד 16 דקות במהירות עד 50 קמ"ש (במצב ספורט).
מחיר: כ-2,100 שקלים.


רחפן
 

Syma X8SW

 
רחפן עם מערכת הפעלה פשוטה שתעשה חיים קלים לכל מטיס מתחיל. הוא קל לפירוק והרכבה, כולל מצלמת 720p HD איכותית שמתחברת בקלות למכשיר הסמארטפון וכך אפשר לראות על צג הסלולרי מה הרחפן "רואה" בשמיים.
 
הפיצ'ר המיוחד: יכול לטוס לכל הכיוונים בזכות היותו בעל מצב "ללא ראש".
 
טווח שליטה: עד 70 מטר.
זמן טיסה: עד 10 דקות.
מחיר: כ-800 שקלים.
 

Hubsan X4 H502E

 
רחפן קל לתפעול שתתקשו לאבד בזכות היותו מחובר למערכת GPS שמסונכרנת עם שישה לוויינים שונים שמסייעים בניווט במרחב ומדייקים את מיקומו. יש לו מצלמת HD וכרטיס זיכרון שנכנס לתוכו ושומר את התיעוד.
 
הפיצ'ר המיוחד:  לרחפן הזה מערכת שמירת גובה ALTITUDE HOLD שתקל עליכם להטיסו בגובה הרצוי לכם, ולהתאמן על תמרונים שיפתחו את מיומנויות ההטסה שלכם.
 
טווח שליטה: עד 200 מטר.
זמן טיסה: עד 12 דקות.
מחיר: כ-600 שקלים.
 
Parrot Bebop 2 
 
רחפן קטן מאוד, עמיד מאוד ומספק חוויית הטסה ארוכה יחסית לגודלו, כך שמתאים למתחילים שכבר צברו ניסיון וביטחון. הוא מופעל על ידי אפליקציה ולמצלמת ה-HD מייצב מצלמה שכולל שלושה צירים, כך שהיא עמידה יותר מפני נפילות.
 
הפיצ'ר המיוחד: יש לו עדשת עין הדג שמספקת זווית צילום יחסית רחבה וגם תאורת LED שמקלה על זיהויו באוויר.
 
טווח שליטה: עד 300 מטר.
זמן טיסה: עד 25 דקות.
מחיר: כ-1,500 שקלים.