איך לבחור מדפסת לייזר

 
אנחנו חיים בעולם מודפס. כן-כן. למרות הסמארטפונים, המחשבים והטאבלטים שמעבירים מידע במהירות הבזק, ועל אף שיש מיילים, אפליקציות ועננים שבהם נשמרים מסמכים ותמונות, העולם שלנו הופך מודפס יותר ויותר. מעיתונים וספרים ועד לחוזים ותעודות, העולם מעולם לא הדפיס יותר ממה שהוא מדפיס כיום. אמריקאי העובד בעבודה משרדית משתמש בממוצע בעשרת אלפים דפים בשנה, ורק בארה"ב לבדה מודפסים מדי שנה כשני מיליארד עותקים של ספרים ו-24 מיליארד עותקים של עיתונים.
 
המדפסת היא למעשה אחד הכלים הטכנולוגיים הכי שימושיים והכי מתקדמים שיש כיום בכל בית ובכל משרד. ימי הנייטיז, שבהם המדפסת הייתה מרעישה את דרכה באטיות עד שהייתה מוציאה דפים מודפסים, התחלפו כיום במוצרים סופר-טכנולוגיים, מהירים ואיכותיים. מדפסות לייזר, בניגוד למדפסות דיו, הן בעלות כושר עבודה גדול יותר, וגם חסכוניות ויעילות יותר. לכן הן נחשבת למשתלמות וצברו פופולריות עצומה בזכות סך תכונות אלה. אז איך בוחרים מדפסת לייזר לעסק? איך לבחור מדפסת לייזר לבית? הנה מה שחשוב לדעת לפני שרוכשים מדפסת.
 

איכות ההדפסה

 
הפרמטר הכי חשוב. רזולוציית ההדפסה עושה את ההבדל בין דף עם כתב ברור, דיו יציבה ותמונות חדות לבין דף שבו הטקסט אינו קריא והתמונות קצת מטושטשות. רזולוציה של מדפסת נמדדת במספר הנקודות האופקיות והאנכיות שהיא מדפיסה על פני אינץ' אחד (Dots per inch). כל שמספר ה-DPI גבוה יותר, כך איכות ההדפסה טובה יותר. רזולוציה המתאימה להדפסת טקסט היא 600 על 600 DPI, ואם רוצים איכות גבוהה יותר לצורך הדפסות של תרשימים גרפיים ותמונות חדות, אז מדפסת לייזר המשולבת בפקס, שמדפיסה ברזולוציה גבוהה של 2,400 על 600 DPI יכולה להתאים למשרד, לגרפיקאים או לעצמאים העובדים מהבית וזקוקים למכשיר שגם סורק ומצלם מסמכים.


מדפסת לייזר משולבת פקס


 

מהירות ההדפסה

 
בעולם מידי שרגיל להקליק בקלות ברשת, גם המדפסות שלנו צריכות להגיב ולספק את רצוננו במהירות. בדרך כלל הזמן שלוקח למדפסת ממוצעת להדפיס עמוד ראשון הוא כעשר שניות, ואם אתם רוצים מדפסת יותר מהירה אז הקפידו לרכוש כזאת שיש לה מעבד חזק. ככל שהמעבד חזק יותר, המדפסת תדפיס מהר יותר ותעמוד בעומסי עבודה כבדים. כשמדובר במדפסת ביתית המהירות וחוזק המעבד פחות קריטיים, אבל כשמדובר במדפסת למשרד, בין אם יש לכם עסק קטן או גדול, אתם תצטרכו סוס עבודה מהיר. מדפסת לייזר אלחוטית, המדפיסה דף ראשון ב-7.8 שניות ויש לה מחסנית עצומה של 1,600 דפים, היא בדיוק מה שצריך.
 

מדפסת לייזר אלחוטית


 

חיבורי רשת

 
המדפסת האלחוטית מהסעיף הקודם היא תזכורת לכך שהמדפסות של היום הן חלק בלתי נפרד מהמהפכה הטכנולוגית. המדפסת ידו הארוכה של המחשב, היא מסונכרנת אליו והמידע שיש בו נמצא גם בה. החיבור הכי נפוץ בין מדפסת למחשב הוא חיבור USB, אבל יש לא מעט מדפסות עם חיבורי רשת שונים (Ethernet) שמאפשרים לחבר אותן לרשת ביתית הכוללת כמה מחשבים או כאלה שאפשר לחבר אותן ל-WiFi ולבלוטוס. הן נוחות מאוד, משום שניתן לחבר אותם למחשבים וסמארטפונים בקלות.
 

יכולת ורסטילית

 
כשבוחרים מדפסת לייזר היא צריכה לבצע מספר רב של פונקציות, כדי שנהנה ממכשיר אחד שמספק הכול. כדאי לבחור מדפסת שסורקת, מצלמת, שולחת ומקבלת פקסים, מדפיסה על גודל נייר שונה, מסוגלת להדפיס על מדבקות ושקפים וגם מדפיסה משני צדי הדף, יכולת חסכונית ויעילה לאלה הזקוקים למדפסת איכותית במשרד.
 

זיכרון חזק

הנה כלל אצבע: ככל שיש מעט כפתורים על המדפסת היא תלויה יותר במחשב, וככל שיש יותר כפתורים על המדפסת היא עצמאית יותר. ככל שהזיכרון של המדפסת גדול יותר, היא יכולה לשמור בזיכרון שלה כמות מסמכים גדולה יותר ואף להדפיס במהירות גבוהה יותר. כשמדובר במדפסת לצרכים ביתיים, אפשר להסתפק במדפסת פשוטה יותר עם זיכרון מינימלי של 16 מגה בייט. למשפחה, סטודנטים או לכאלה שהבית הוא גם המשרד שלהם, מומלץ להצטייד במדפסת לייזר אלחוטית קומפקטית, שיש לה זיכרון ל-400 עמודים (32 מגה בייט) ומסוגלת להדפיס עד 20 דפים בדקה ולצלם ולסרוק מסמכים. מדפסת שכזו היא אמינה ואיכותית, ומשולב בה מסך LCD נוח ופשוט לתפעול.
 
מדפסת


 

רמת הדציבלים

סעיף חשוב גם לבית וגם למשרד: אנחנו רוצים את המדפסות שלנו חרישיות, כדי שלא יטרטרו לנו באוזן במשרד ואפשר יהיה להדפיס בבית בלילה או בשעת בוקר מוקדמת בלי להעיר את בני הבית. בדקו שעוצמת הדציבלים של המדפסת אינה עולה עם 50 דציבל.